שי פירון: "חלק מהחכי"ם החרדים ישבו אצלי בבית, סגרו איתי פינות – ואז תקפו אותי בתקשורת" (וידאו)

שר החינוך לשעבר, שי פירון, מסכם קדנציה ומדבר על היחסים עם חברי הכנסת החרדיים, ההישגים, הכישלונות, התכניות לעתיד והקשר בין התפקיד לרבי אלימלך מליז'ענסק. צפו בראיון המלא

שר החינוך לשעבר, שי פירון, התארח ביום שישי בתכניתו של מנחם טוקר בערוץ 2. פירון סיכם את הקדנציה האחרונה ופתח צוהר לחייו האישיים. צפו בראיון המרתק


(באדיבות רשת)

במהלך הראיון נשאל פירון על הכעס שיש כלפיו בציבור החרדי והאכזבה ממנו בתור "הרב של יש עתיד". פירון השיב: קודם כל ב'יש עתיד' יש חמישה חברים שומרי שבת. דבר שני, לא זו בלבד שאין לי דבר נגד הציבור החרדי, אלא שצריך ללמוד מהם. למדתי 3 שנים בכולל של הרב פרבשטיין. בתור בחור צעיר הייתי לומד פעם בשבוע עם הרב פישר באיתרי. הייתי גם מתייעץ הרבה עם הרב דב אוירבעך.

יחד עם זאת, יש דברים מסוימים שאני לא מוכן לקבל בציבור החרדי: דברים כמו אפליה עדתית ואי לימודי ליב"ה".

באשר ליחסים בינו לבין הנציגים החרדיים בכנסת טען פירון כי מאחורי הקלעים היחסים היו פוריים ועניניים משנדמה. "יש משהו מוזר בציבור החרדי: גפני ויעקב אשר שמדברים איתי זה לא אלה שששומעים בתקשורת. הם חייבים להראות ששונאים כדי להצליח?!"

כזכור, שי פירון שימש כשר החינוך בממשלה היוצאת מטעם 'יש עתיד'. במהלך כהונתו נרשמו חילוקי דעות רבים בינו לבין הנציגים החרדיים בכנסת, מנהלי המוסדות ועוד.

המדיניות שנקט במשרד החינוך קוממה עליו גם חלקים בציונות הדתית, בעיקר מהאגף התורני שלה.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הוא חנק את החינוך המיוחד החרדי (צמצם להם דרסטית את תקציבי הסייעות, הצוות הפרה-רפואי וכו') ואין לזה שום תירוץ חוץ מרשעות ושנאת חינם.

  ר. |
  הגב
 2. אני חושב שאתה טועה שהוא עשה את הסדר הכי גדול את התיקון הכי גדול שידעה המערכת החינוכית בישראל. זה פשוט לא ייאמן כשאנשים כמוכם מתעקשים להפיל את החינוך פעם אחר פעם.

  מיקי |
  הגב
 3. הדיוט, שייך לפח זבל של ההיסטוריה, חוץ מלהטיף ולקחת על פטרונות על הציבור החרדי (שביום יום טיפוס כמוהו נחשב בכל קנה מידה לפרחח קלאסי) לא עשה הטיפש הזה כלום! את החילונים הוא רק המשיך לדרדר והפוך אותם לאנלפבתים ועבריינים, ומה שכן, הוא הצליח להציק ולרדוף עד חורמה עד החינוך החרדי! עם ישראל יזכור לנצח את הקדנציה הזאת שבה בעלי הכיפות המחוררות (וגם השחורה של "הרב" ליפמן) הציקו יותר מהגרועים שבאויבינו!

  מיקי |
  הגב