שכם: 30 חסידי ברסלב נכנסו לקבר יוסף – 5 נעצרו

יומיים לאחר ההצתה של מתחם הקבר ע"י פורעים פלטינים, נכנסו הלילה 30 חסידי ברסלב מקהילת 'שובו בנים' למקום ללא תיאום עם כוחות הביטחון. הם הותקפו ע"י שוטרים פלסטינים וחולצו ע"י כוחות צה"ל. חמישה נעצרו

דרמה לילית בשכם: 30 חסידי ברסלב המשתייכים לקהילת 'שובו בנים' הסתננו הלילה למתחם קבר יוסף שהוצת בליל שישי האחרון ע"י פורעים פלסטינים.

החסידים ביקשו לשפץ את הקבר בהוראת רבם הגולה, הרב אליעזר ברלנד, שאמר בהקלטה שהופצה לאנשי קהילתו: "כולם יקחו דליים של סיד, יסעו מוצאי שבת יהיו שם בשתיים בלילה, ימלאו את האוטו בדליים של סיד, סיד יבש ומיכלי מים, ומיד יערבבו את הסיד עם המים ויתחילו לסייד. שיצאו ארבע חמש מכוניות ויסיידו את הקבר מחדש, יקחו כפפות והכל".

הכניסה למקום נעשתה ללא תיאום עם כוחות הביטחון, מה שהיה קרוב מאוד להסתיים באסון: שוטרים פלסטינים ששהו באזור תקפו את החסידים. כוחות צה"ל שהוזעקו למקום חילצו אותם ברגע האחרון.

5 מהחסידים נעצרו והועברו לחקירת המשטרה כאשר חלקם סובלים מחבלות שונות בשל המכות שספגו מהשוטרים הפלסטינים. עורך הדין איתמר בן גביר, המייצג את המתפללים, קרא למשטרה לשחרר את העצורים באופן מיידי לקבלת טיפול רפואי. "לא יכול להיות שלאחר הטראומה הקשה שחוו המשטרה עוד תחזיק בהם כאשר הם זקוקים לטיפול", טען בן גביר.

כזכור, כמאה פלסטינים הציתו  ביום שישי לפנות בוקר את קבר יוסף שבשכם.

דובר צה"ל סיפר כי האירוע הסתיים עוד לפני שכוחות הגיעו למקום, לאחר שהאש כובתה, הפלסטינים השליכו כמה בקבוקי תבערה על כוחות הביטחון שמיהור לפזר את המפגינים.

השר אורי אריאל הגיב על ההצתה בקבר יוסף ואמר כי ״הצתת אחד האתרים הקדושים לעם היהודי הוא שפל נוסף ותוצאה של ההסתה הפלסטינית. בעוד הפלסטינים משקרים במצח נחושה על פגיעה בסטטוס קוו בהר הבית הם בעצמם שורפים ומחללים את קודשי ישראל ואין על כך מחילה. אני קורא לראש הממשלה להחזיר את השליטה בקבר יוסף לידי ישראל".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר כי "כיהודי אני חייב להביע זעזוע עמוק מהמעשה הנורא הזה. שאני מאמין שאין אדם מן העולם החופשי שלא יראה בו מעשה ברברי ונפשע. הצתת אחד המקומות הקדושים לעם היהודי. נכס היסטורי לעולם כולו.

"זוהי ברבריות של הרשות הפלשתינית והעומד בראשה. מעשה נוסף המוכיח שלא ניתן לסמוך על 'הפרטנר' הזה", אמר דגן והפנה קריאה לראש הממשלה "להחזיר לאלתר את כוחות צה"ל לקבר יוסף. שכן ברור שאם לא כן. אין מי שישמור על נכס צאן הברזל הזה עבורנו. האחריות היא שוב של אבו מאזן, מכחיש השואה, והוא צריך לתת את הדין על כך"

VID-20151016-WA0012 from Kooker on Vimeo.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.