האזינו לתיעוד הקריאה במד"א – כך התרחשה התאונה המחרידה בנשר

איבוד הבלמים, מעיכת הרכבים ותחנת הכיבוי הקרובה שהצילה חיים • התאונה המחרידה בנשר: שלב אחר שלב 

היום (רביעי) סמוך לשעה 16:00 עשתה את דרכה משאית שהובילה עפר, והייתה נהוגה בידי אדם כבן 30 מרהט, בירידה התלולה לפני צומת בר יהודה ודרך משה בנשר. ככל הנראה, בשל איבוד הבלמים, לא הצליח הנהג לעצור את המשאית הדוהרת ואיבד עליה שליטה.

המשאית פגעה במספר מכוניות שעמדו ברמזור, המשיכה אל עבר הצומת הבאה, שם פגעה במספר מכוניות נוספות שגם הם עמדו ברמזור. גם שם לא נעצרה המשאית, היא המשיכה ופרצה גדר שהיה בצד הדרך, ורק לאחר שנתקלה בעץ שהיה במקום, נעצרה.

את נתיב ההרס שהותירה אחריה המשאית היה קשה לראות. מכוניות שפשוט נמחצו תחת גלגלי המשאית הענקית, רמזורים ותמרורים שעפו לכל כיוון ורכב אחד שעלה באש. שישה בני אדם איבדו את חייהם בתאונה הנוראית ועוד 18 נפצעו, שלושה מתוכם במצב קשה.

צוותי כיבוי אש, מהתחנה הסמוכה, חילצו לכודים מהמקום, וכוחות הצלה פינו את הנפגעים לבתי החולים רמב"ם, כרמל ובני ציון בחיפה. נהג המשאית עוכב לחקירה.

כאמור, מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי סיבת התאונה היא תקלה בבלמי המשאית, שהובילה נגרר ונשאה מטען של חלוקי נחל.

אחד הפרמדיקים הראשונים שהגיע למקום התאונה, סיפר כי הזירה השתרעה על פני עשרות מטרים. "אחד מכלי הרכב הפרטיים עלה באש כשהגעתי, וההערכה הראשונית הייתה שמדובר בחמישה עד עשרה הרוגים. בתוך זמן קצר הגיעה כמות גדולה של אמבולנסים והתחלנו לטפל בשטח בפצועים ולהעביר אותם לבתי החולים בחיפה".

בזירה פעלו כוחות מד"א ממרחב כרמל בסיוע מתנדבים של "איחוד הצלה" ואנשי זק"א. הפינוי ארך כ-40 דקות. נהג המשאית, שנפגע באורח קל, פונה לקבלת טיפול, אך הוא מוגדר כעצור עד שיתבררו נסיבות התאונה.

עדי ראייה סיפרו כי "ראינו את המשאית מגיעה במהירות מלמעלה. הוא פגע ברכב אחרי רכב ופשוט מעך אותם".

מפקד משטרת זבולון, ניצב משנה אילן סרדל, אמר כי בתום חקירה ראשונית של האירוע ברור כי מדובר בתאונה ולא באירוע מכוון. לדבריו "יש הרבה מה לחקור על המצב הטכני של הרכב, על המשקל שהיה בו. המשאית הייתה מלאה באבנים, צריך לבדוק אם היה רישוי לנגרר וקיימות עוד פעולות חקירה רבות לפני שניתן יהיה לקבוע את שהתרחש ומה גרם לתאונה הקשה".

כאמור, בצומת בו התרחשה התאונה קיימת תחנת כיבוי אש חדשה, שהוקמה לאחר אסון הכרמל ונקראת על שם הנער אלעד ריבן ז"ל, שניספה באסון הכרמל. בעקבות הקרבה בין האירוע לבין תחנת הכיבוי יכלו הצוותים לתת מענה מהיר שיכול להציל חיים.

בעקבות התאונה, כביש הכניסה לחיפה מכיוון דרום נסגר לתנועה ובכל אזור העיר התחתית והקריות היו עומסי תנועה כבדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.