שלב אחר שלב: תיעוד הפיגוע בבאר שבע נחשף

הצעיר הבדואי שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע היה בקשר עם אנשי ארגון הטרור העזתי. כמו כן נחשף תיעוד מרגע שנכנס לתחנה המרכזית בבאר שבע עד לרגעי האימה . צפו בתיעוד {תיעוד מזעזע}

השב"כ התיר לפרסום כי המחבל מוהנד חליל סלם אלעוקבי, שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, היה בקשר עם חמאס במשך תקופה ממושכת .

 

עוד עולה מפרטי החקירה כי המחבל היה בקשר עם ארגון הטרור זמן רב וכי הפיגוע תוכנן על ידו.

במכשיר הסלולרי שלו נמצאו תמונות של פעילי חמאס, תמונות של כלי נשק וחומרים נוספים.

המחבל ביצע את הפיגוע ביום ראשון בשבוע שעבר, סמוך לשעה 19:40, לאחר שנכנס לשטח התחנה המרכזית כשהוא חמוש באקדח וסכין. סרטוני מצלמות האבטחה במקום מגלים במשך דקות הוא עקב אחרי לוחם גולני, סמל עמרי לוי ז"ל, עד שפתח לעברו באש באחד מרציפי התחנה, פצע אותו, חטף את נשקו והחל לירות לעבר כוחות הביטחון. מאבטחים ושוטרים חיסלו אותו בנשקם.

 

"היום, לאחר שהוסר צו איסור הפרסום, ניתן לומר באופן נחרץ ובניגוד לחרושת השמועות ותיאוריות הקונספירציה שהופצו בימים האחרונים ברשתות החברתיות כי מוהנד אלעוקבי, בשונה מהנטען אינו חף מפשע", אמר מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי.

 

"הוכח חד משמעית כי הוא המחבל שרצח את החייל עומרי לוי ז"ל והיה מעורב בירי והפגיעה בשוטרים שבאומץ לב נטרלו את המחבל ומנעו המשך מסע הרג רצחני", הוסיף ניצב הלוי. "הראיות הרבות שנאספו ואשר כללו את מעצרו של האח החשוד באי מניעת פשע מלמדים באופן ברור כי המחבל תיכנן את מעשיו בקפידה ולאורך זמן והיה נחוש לפגוע ולהרוג את החייל עומרי לוי ז"ל ורבים נוספים".

 

"אני רוצה לציין לחיוב את ההנהגה של המגזר שמרביתה יצאה מייד בגינוי וסלידה ממעשיו של המחבל ואשר הוקיע אותו מקרבם", הבהיר קצין המשטרה. "אני שולח את תנחומיי למשפחת לוי היקרה שאיבדה את היקר לה מכל וכואב את כאבם העמוק, ומאחל החלמה מהירה ורפואה שלמה לשוטרים, החייל ואזרחים שנפצעו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.