שלג כבד • ירושלים נצורה (וידאו)

שלג כבד החל לרדת בירושלים וסביבתה • הכבישים המובילים לבירה נחסמו בשני הכיוונים • חברת חשמל לתושבי גאולה בירושלים: לא להפעיל מוצרי חשמל שלא לצורך • וידאו

אחד מסופי השבוע הקרים שנרשמו בישראל בשנים האחרונות נפתח הבוקר (שישי) עם שלג שיורד ברמת הגולן ובגליל. בצהריים התגבר השלג והפך לשלג כבד באזור ירושלים והסביבה וגם במצפה רמון נרשם שלג ראשון. פתיתי שלג נערמו באזור גוש עציון. ועם השלג – מגיעים גם המטיילים, בהמוניהם.

השלג הוביל לביטול הלימודים בצפת ובמועצה האזורית מרום גולן. גם בירושלים ובמועצות האזוריות גוש עציון, מטה בנימין ומטה יהודה לא הגיעו הבוקר התלמידים לבתי הספר. בדימונה הוכרז הבוקר על ביטול הלימודים – אבל לא בגלל השלג, אלא בעקבות הפסקות חשמל חוזרות ונשנות שנרשמו בעיר במהלך הלילה.

בהמשך היום צפוי השלג להדרים ולהגיע להר הנגב, דימונה, ערד, ירוחם ומצפה רמון – אך אם ייערם זה יהיה לגובה של סנטימטרים בודדים בלבד.

הטמפרטורות החזויות היום נמוכות במיוחד: בקצרין עד 6 מעלות, בצפת מעלה אחת בלבד, בטבריה 12, בחיפה 8, בתל אביב 9, בירושלים 2 מעלות, בבאר שבע 6 ובאילת עד 15 מעלות היום בצהריים.

כביש מספר 1 נחסם לפני זמן קצר (שישי) לתנועה משער הגיא עד גינות סחרוב וכביש 443 נחסם לתנועה ממחנה עופר למכבים בשל השלג.

במקביל, חברת החשמל מבקשת מתושבי שכונת גאולה בירושלים שלא להפעיל מוצרי חשמל שלא לצורך (כדוגמת מכונות כביסה, מדיחי כלים והפחתת החימום הביתי מהרמה הגבוהה ביותר) על מנת להפחית את העומס על רשת החשמל בשכונה.

מהחברה נמסר כי הקרה פוגעת בנתיכים למרות עבודת השטח שבוצעה במהלך הלילה בשכונה. "אנו מבקשים מהתושבים להישמע להוראות על מנת להימנע מניתוקים שיפריעו לשגרת השבת", נאמר.

תזכורת: כך זה התחיל לפני יומיים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.