שלוחה חרדית של "בצלאל" לאמנות ועיצוב הוקמה בירושלים – צפו בתמונות

ראש העיר ירושלים ניר ברקת חנך הקמת שלוחה חרדית של האקדמיה לאמנות ולעיצוב "בצלאל", במרכז "אמן" לאמנות חזותית לציבור החרדי בשכונת רוממה בירושלים. מדובר בפריצת דרך משמעותית מבחינה מקצועית, במהלכו נוסדה לראשונה שלוחה חרדית מטעם הגוף המוביל בישראל לאמנות ועיצוב.

יוזמת העירייה ו"בצלאל" קיבלה את אישור המועצה להשכלה גבוהה להקמת השלוחה, וכך יחלו עשרות הסטודנטיות מהציבור החרדי ללמוד במגמות אדריכלות ואמנות, כשהתכנים, שהותאמו לאורח החיים של המגזר החרדי, יועברו על ידי מרצים מהאקדמיה או כאלו שאושרו על ידה.

בטקס מיוחד שנערך במרכז "אמן" לאמנות חזותית לציבור החרדי, בהשתתפות ראש העיר ניר ברקת, פרופ' מנואל טרכטנברג,  פרופ' אווה אילוז נשיאת בצלאל, מר אילן שרפי- מנהל המינהל הקהילתי רוממה, מר יוסי שרעבי ראש מינהל תרבות חברה ופנאי בעירייה, מר שמי אמסלם מנהל האגף לתרבות ואמנויות, הרב גבריאל שטאובר מנהל האגף לתרבות תורנית, גב' רבקה ורדי מנהלת השלוחה החרדית "אמן-בצלאל", אנשי צוות "אמן" ועשרות סטודנטיות שהחלו את לימודיהן במקום.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת, אמר כי "היוזמה שלנו יחד עם בצלאל מהווה פריצת דרך נוספת בשילוב המגזר החרדי במוסדות ובשוק העבודה. הקמת השלוחה החרדית של "בצלאל" במרכז "אמן" מוכיחה על חתירה למקצועיות מקסימאלית של הסטודנטיות החרדיות, ועל כך שברצון משותף ניתן להביא להתאמה מלאה של התכנים לצרכי כלל המגזרים. ירושלים ממשיכה להוביל ולהיות הריכוז הגדול ביותר בארץ של בתי ספר לאומנות וכעת אנו מתרחבים בתחום זה גם למגזר החרדי".

מרכז 'אמן' הוקם על ידי עיריית ירושלים לפני כעשר שנים בשיתוף המינהל הקהילתי ע"ש גרוס בשכונת רוממה, במטרה לתת אפשרות בפני הציבור החרדי ללימודי אמנות. הביקוש להשתתף בפעילויות הלך וגדל, וכעבור מספר שנים נפתחו מחלקות מקצועיות בתחומי האמנות הפלסטית, הצילום, הצורפות והקרמיקה.

רבקה ורדי מנהלת השלוחה החרדית "אמן-בצלאל", אמרה כי שיתוף הפעולה של ביה"ס הגבוה "אמן" עם "בצלאל" יביא לגידול ממשי במספר התלמידות החרדיות שיוכלו ללמוד אמנות בצורה המקצועית והטובה ביותר ובכך להשתלב בשוק העבודה בתחום.

_RIV9412 _RIV9449 _RIV9508 _RIV9552 _RIV9558 _RIV9579 _RIV9658 _RIV9660

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.