שלום היסטורי? מקורבי הרב עמאר: "חוששים שדרעי עושה עלינו סיבוב"

אחרי הפיוס: בביתו של הרב עמאר לא ממהרים להתרגש ממסע החנופה של דרעי, שם בעיקר חוששים כי הפיוס הוא קרויז פורימי שנועד לקדם את יחסי הציבור של יו"ר התנועה .

יממה לאחר הפיוס הדרמטי שנרשם בין יו"ר תנועת ש"ס לבין רבה של ירושלים הגר"ש עמאר, בביתו של הרב עמאר לא ממהרים להתרגש ממסע החנופה של דרעי, שם בעיקר חוששים כי הפיוס הוא קרויז פורימי שנועד לקדם את יחסי הציבור של יו"ר התנועה .

מקורבי הרב עמאר מדגישים כי הרב עמאר דורש מכתב התנצלות מהשר דרעי בתנאי ליישור ההדורים בין הצדדים.

ל'קוקר' נודע כי כבר בשבוע שעבר עלה נושא הפיוס לסדר היום, אז נפגש הרב עמאר עם חבר מועצת גדולה התורה הרב בעדני שם דנו באופצייה של גישור בין הניצים.

הרב עמאר  דרש רק דבר אחד לפני הפיוס, 'מכתב התנצלות'.מקורבי הרב עמאר אומרים לאתר "קוקר" כי בימים הקרובים יבחנו את המשך תהליך השלום בין הניצים,"נראה את הימים הקרובים לדעת מה הוא (אריה דרעי) רוצה ולאן זה מוביל".

מקרובי הרב עמאר חוששים שדרעי מנסה לעשות סיבוב על גבו של הרב עמאר ולהציג את עצמו "כרודף  שלום" מצד אחד, ומאידך גיסא חותר תחתיו.

הקרע בין הרב עמאר לדרעי לא קל לאיחוי: יריבות מרה ומלחמות פנימיות היו מנת חלקם. הנתק החל עוד לפני כשנתיים, בתקופת הבחירות לרבנות הראשית שבשיאו הרב עמאר שלח את המועמד שלו הרב ציון בוארון להתמודד מול הרב יצחק יוסף.

ערב פורים, הפתיע הרב עמאר את תושובי שכונת רמות לאחר שהוציא פסק הלכה כי יש לקרוא את המגילה בי"ד אדר ולא בט"ו, התשובה מצד הממסד השס"י לא איחרה לבוא, ושכונת רמות "הוקפה" במודעות מטעם חכמי המועצת של ש"ס שמבהירים כי מי שקרא מגילה בי"ד לא יצא ידי חובה.

. ביום שישי האחרון, בעיצומו של חג הפורים הגיע השר אריה דרעי לביקור מפתיע בבית הרב ברמת אשכול כשהוא מלווה ביועציו יעקב בצלאל ודודו עמאר.

בש"ס הרשמית שותקים. אך גורמים בתוך התנועה שמעורבים בפרטים מאשרים כי "אכן יש פה פתח לשלום אמיתי".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעקי רוקד עם נשים, נוגע בנשים בכנסת, מבזה ת"ח רח"ל ומסכסך ומפלג את הציבור!

  מקומו בכף הכלע.

  דרעקי הגוסס |
  הגב
 2. דרעי בקרשים מחפש קרש הצלה ,מכלוף קולט שמרן הרב עמאר מנהיג היום את הספרדים, בלי יחצנים בשקל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. רק סיבוב? הנחש הזה מרגיש שכנראה בבחירות הבאות הוא הולך להתרסק
  הוא שולף ןסוחט את טיפת הבושה האחרונה שנשארה לו

  אבישי |
  הגב