שלום? התמונות חשפו: צפון קוריאה מרחיבה את תוכנית הטילים שלה

צילומי לוויין שנחשפו הבוקר מראים בנייה מאסיבית באתר ייצור טילים בין יבשתיים בצפון קוריאה. המומחים טוענים כי המתקן הושלם – במהלך הפסגה בין קים ג'ונג און וטראמפ

למרות פסגת השלום, מסתבר כי צפון קוריאה מרחיבה מתקן ייצור טילים בליסטיים, כך חשף היום (שני) המגזין "וול סטריט ג'ורנל" בסדרת תצלומים שמציגה את הבנייה באתר.

המתק נמצא בעיר השנייה בגודלה במדינה המסוגרת, המהונג, והוא מייצר, על פי דוחות מודיעיניים שצוטטו באתר, כמתקן לייצור דלק טילים מוצק וחלקי טילים בליסטיים.

מומחים טענו כי הרחבת מתקן היא הייצור היא חלק מהניסיון הצפון קוריאני להתגבר על המגבלה האחרונה בתוכנית הגרעין שלהם, ייצור טילים בליסטיים בין יבשתיים בעלי יכולת לשאת ראש נפץ גרעיני.

יותר מכך: למרבה האבסורד בעיתון האמריקני נכתב כי ניתוח מקיף של התמונות, חשף כי המתקן הושלם במהלך ביקורו של קים ג'ונג און, שליט המדינה, בסינגפור לרגל הפסגה עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ.

במסגרת המשא ומתן דורשת ארצות הברית את פירוקה המוחלט של צפון קוריאה מנשק גרעיני. לא ברור אם הרחבת תוכנית הטילים הבליסטיים היא הפרה של ההבנות אליהן הגיעו טראמפ וקים במהלך הפסגה, אך  יצוין כי מומחים רבים העריכו כי קים עשוי להמשיך בפיתוח תוכנית הגרעין בסתר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.