שלום נגד כחלון: "טיפשות ואווילות"

קבינט הדיור התכנס היום לראשונה. שר הפנים תקף את שר האוצר: "כולנו רתומים להורדת יוקר הדיור אבל לא בצורה כזו"

ישיבת קבינט הדיור הראשונה בראשותו של יו"ר קבינט הדיור ושר האוצר, משה כחלון, מכונסת בשעה זו. במסגרת הישיבה צפוי הקבינט לאשר החלטה שעתידה לשנות את מבנה האחריות על ענפי התכנון והבנייה בצורה מהותית. במסגרת החלטה זו יעבור מינהל התכנון, יחד עם סמכויות נרחבות אחרות שהיו עד היום בידי שר הפנים לידי שר האוצר. עוד בהחלטה זו מוצע להקים מטה דיור לאומי שמי שיעמוד בראשו ירכז בידיו סמכויות חסרות תקדים הנוגדות לתחום הדיור והתשתיות.

השר כחלון אמר בפתח הישיבה: "זה קבינט הדיור הראשון בראשותי שינסה לטפל בבעיית הדיור, נושא שטופל לא טוב עד היום…אחד היעדים הכלכליים שלנו בממשלה הוא מתן דגש למצוקת הזוגות הצעירים. אנחנו מכינים תוכניות לעזור להם. נפעל בשני מישורים, הראשון והמרכזי יעסוק בהגדלת ההיצע והשני יתמקד בריסון הביקושים והגנה על שוק השוכרים. יש 600 אלף שוכרים במדינת ישראל ואנחנו כאן כדי להגן עליהם".

בהתייחס לסוגיית מעבר סמכויות מינהל התכנון ואוצר אמר כחלון: "היום בקבינט הדיור נרכז את כלל הגופים תחת סמכות אחת. המטרה לפעול במהירות כדי לצמצם את אי הוודאות במשק. משרד הבינוי תהיה הזרוע הארוכה של הממשלה בתחום הבניה. אנחנו ערים למצוקת דיור במגזרים רבים וגם בהם נטפל. אני מצפה לשיתוף פעולה מכלל המשרדים וכלל השרים על מנת שנוכל לטפל בנושא למען עם ישראל".

מנגד, מי שהתנגד בחריפות להצעה הוא השר סילבן שלום שאף התנסח נגדה בחריפות: "על נושא הדיור אין לאף אחד בעלות וההצעות נגועות בחוצפה או אווילות…כולנו רתומים להורדת יוקר הדיור אבל לא בצורה כזו. כשיש מכונה שחלק ממנה מקולקל לא מעבירים אותה מחדר לחדר. צריך לתקן אותה. אין לי בעיה שכל הסמכויות בנושא הדיור יעברו. כך נקבע. אבל לא בכוחניות או דורסנות. משרד האוצר מעולם לא היה ביצועי אלא משרד מטה שמתכלל. הוא לא אמור לבצע

נציגי הרשויות כפופים למשרד הפנים. אבל למי הם יהיו כפופים עכשיו? הם לא יודעים. רק הבוקר קיבלתי מכתב מראש עיריית ירושלים המתנגד לתוכנית ברכס רמות. למי הוא שייך עכשיו? הדברים הללו לא יכולים לעבור בצורה כזו. אני מתנגד להצעה הזו, אמריך להילחם בה בכל דרך שעומדת בפניי. מדובר בהצעה לא נכונה ולא טובה. האוצר יוצר כאן מנופול וצריך לפרק אותו בעודו באיבו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.