שלושה פלסטינים חצו את הרצועה ונעצרו

תושבים ביישובי דרום המועצה האזורית אשכול הונחו להישאר בבתיהם, בשל חשש לאירוע ביטחוני באזורם. לאחר כשעתיים, נתפסו שלושה פלסטינים לא חמושים והכוננות הוסרה. { דרמה בעוטף }

דרמה התחוללה במהלך השבת בעוטף עזה: תושבים ביישובי דרום המועצה האזורית אשכול הונחו להישאר בבתיהם, בשל חשש לאירוע ביטחוני באזורם. לאחר כשעתיים, נתפסו שלושה פלסטינים לא חמושים והכוננות הוסרה.

מחקירת השלושה עולה כי הם ברחו מהרצועה וחיפשו אוכל: הם הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון.

מהחקירה עולה עוד כי השלושה ברחו מהרצועה בעקבות המצב הקשה ללא אוכל, ואמרו כי "נמאס להיות שם". עד כה לא עולה חשד לכוונה מצידם לבצע פיגוע.

מספר צירי תנועה נסגרו זמנית ונפתחו בסיוע המשטרה.

 

בעקבות האירוע, ח"כ חיים ילין (יש עתיד), תושב נחל עוז, תקף בחריפות את התנהלותם של נתניהו ויעלון שלא פועלים בנושא: "בוקר שבת ואלפי משפחות בעוטף עזה נאלצו להסתגר במשך שעות בבתים. ראש הממשלה ושר הביטחון יכולים להמשיך ולהרגיע את ראשי הרשויות והתושבים בעוטף במילים, אך הגיע הזמן למעשים. כל עוד המכשול לא ייבנה, צה"ל ימשיך לרדוף אחרי מסתננים ומחבלים".

ילין, ראש מועצת אשכול לשעבר, הוסיף: "הבוקר הם הצליחו לשבש את שגרת החיים בעוטף, להכניס למשך שעות אלפי משפחות למרחבים מוגנים ולחדור 6 קילומטר לשטח מדינת ישראל. את כל זה היה אפשר למנוע, ראש הממשלה רק צריך לעמוד מאחורי ההבטחות, להקים מכשול ולקיים הבטחות. מדובר בחיי אדם ולא ברולטה רוסית".

 

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, תקף את נתניהו ואמר: "אנחנו צריכים שר ביטחון אזרחי שידע לייצג את המערכת האזרחית מול הצבא ולא שר ביטחון שיהיה נציג נוסף של המערכת הביטחונית אל מול האזרחים. אם לא יהיו ראש ממשלה ושר ביטחון שקובעים ומיישמים מדיניות ביטחונית לישראל גם האומץ והתבונה של הרמטכ"ל לא יעזרו".

 

ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) התייחס גם הוא לאיום מהצד העזתי ועסק בהצעות להקמת נמל ברצוע. "כל אלה שעוסקים בנמל בעזה או בכל פטנט אחר כיחידה נפרדת, מחזירים אותנו פעם נוספת לטעויות הסכם אוסלו". דיכטר שדיבר באירוע "שבתרבות" ביהוד הוסיף: "הטעות הייתה שחתמנו על הסכם שאין לו שלבים המשכיים ברורים במונחים של מה אנחנו מקבלים ומה נותנים."

 

שלח הוסיף כי "יש כיום הסכמה במערכת הביטחון לגבי מה הפעולות הרצויות לטיפול במנהרות, אבל עדיין על ההסכמה הזאת אין סיכום תקציבי מוחלט. אני קורא להגיע לסיכום התקציבי הזה במהרה. אם ישראל רוצה ליצור מצב שבו אנחנו דוחים את הסיבוב הבא אל מול חמאס ולהשלים את הפעילות שאנחנו צריכים להשלים לפניו, צריך ללכת למצב שאנחנו משפרים את החיים בעזה כדי שהמצב לא יתפוצץ לנו לפני זה. "

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.