שלושים ראשי ישיבות במכתב לח"כים

עולם הישיבות מביע תמיכה והוקרה בפני חברי הכנסת של 'דגל התורה': כשלושים ראשי ישיבות המייצגים את מרבית הישיבות הליטאיות חתמו על מכתב ההוקרה. צפו {ביטול גזירות לפיד}

עולם הישיבות מביע תמיכה והוקרה בפני חברי הכנסת של 'דגל התורה' בעקבות שורת ההישגים ובראשם ביטול חוק הגיוס של יאיר לפיד. ראשי הישיבות הבולטים הנחשבים לדמויות המרכזיות מבין מאות ראשי הישיבות חתמו על מכתב ההקורה שפורסם הבוקר (ג') בעיתון 'יתד נאמן' המופץ במהדורה חינמית במאות אלפי עותקים ברחבי הארץ.

המכתב מגיע בצל המתקפה וההסתה נגדם בין היתר על ידי חוגים קיצוניים מ'העדה החרדית ומ'הפלג הירושלמי' הקיצוני לאחר העברת חוק הגיוס המתוקן.

השבוע במהלך כינוס של ראשי 'דגל התורה' בהשתתפות חברי הכנסת של המפלגה בבית 'דגל התורה' בבני ברק הוקרא מכתבם של גדולי ראשי הישיבות המביעים תמיכה בחברי הכנסת של המפלגה שפועלים בציות גמור לגדולי ישראל ובראשם מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן.

מה שהחל כמתקפה בכלי התקשורת הפנימיים המזוהים עם 'העדה החרדית' ו'הפלג הירושלמי' הפך להסתה של ממש: הפגנות נערכו תחת ביתם של חברי הכנסת, חברי כנסת הותקפו מילולית, ונגדם התקיים מסע הסתה יומיומי. במקביל החלו אנשי 'הפלג' בקמפיין החתמת ראשי ישיבות מהארץ ומחו"ל נגד חוק הגיוס המתוקן וזאת בניגוד לדעתם של מרבית גדולי ישראל.

במכתב כותבים ראשי הישיבות: "באנו להוקיר ולהביע הערכתנו למאמצים הכבירים של שלוחי דרבנן מטעם דגל התורה ועמם העסקנים המסורים לצרכי ציבור באמונה, כל אחד בשמו הטוב יבורך שכבר איתמחו גברי מזה רבות בשנים לעשות במסירות להצלת עולם התורה ומוסדות החינוך הטהור מידי הקמים עליהם ופועלים רבות לרווחתם ושגשוגם של כלל מוסדות החינוך והיכלי הישיבות והכוללים בארץ הקודש ומעשיהם במשך כל השנים מאז ועד עתה עפ"ח דעת תוה"ק ודרך התורה המסורה בידינו מדור דור עד דורנו אנו בהנהגת רשכבה"ג מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן שליט"א ה' יחזקהו ויאמצהו".

"והן עתה השיגו בפועלם בעצת גדולי הדור שליט"א, הרווחה והצלה לעולם התורה בתיקון המצב שהיה בו איום קיומי על המשכיות נצחיות עולם התורה ח"ו, וע"י הרווחה שהצליחו במעשיהם נוכל בס"ד להוסיף ולהרבות ספסלי ביהמ"ד, לבלתי ידח ממנו נידח לרעות בשדות זרים ה"י, וכל יושבי בית המדרש יתעלו על במתי התורה והיראה בלא כל מפריע ויזכו רבים להתמסר לדבקות והתעלות בתורה הקדושה ומצוותיה כי הם חיינו ואורך ימינו". כתבו הרבנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.