הגר"א שלזינגר רבה של גילה לקוקר: "יהיו עוד הפתעות בגוף הבוחר" (וידאו)

בצל העתירות לדחיית מועד הבחירות לרבנות ירושלים המועמד לתפקיד הגאון רבי אליהו שלזינגר רבה של שכונת גילה העניק ראיון ל'קוקר' בו הוא מתייחס למה שמתרחש מאחורי הקלעים, "אני בטוח שהבחירות לא יהיו בתאריך שנקבעו אלא בתאריך אחר", הוא מצהיר.

בצל העתירות לדחיית מועד הבחירות לרבנות ירושלים המועמד לתפקיד הגאון רבי אליהו שלזינגר רבה של שכונת גילה  העניק ראיון ל'קוקר' שבו הוא מתייחס למה שמתרחש מאחורי הקלעים בבחירות לרבנות ירושלים, "אני בטוח שהבחירות לא יהיו בתאריך שנקבעו אלא בתאריך אחר", הוא מצהיר.

"אני מאמין שכולם ירצו להגיע להבנות, גם 'יהדות התורה' וגם יתר המפלגות שיגיעו להסכמה רחבה".

"הגוף הבוחר לא ישאר כפי שהוא יש כמה  עתירות וכמה הפתעות שהציבור לא מודע אליהם. אני בטוח שבית המשפט לא יוכל להתעלם מכך. כדאי לדעת שיש מנהיג לעולם ולבירה, העולם אינו הפקר עם כל הרצונות והיצרים, יש לנו מעט אמונה.

[alooma ref="432d8b6ce88ecb8c8b47fb4c5b867b4c.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

כזכור, ממכתב ששיגר עו"ד מנחם מושקוביץ, המייצג בתי כנסת ותושבים בירושלים, אל ועדת הבחירות לרבנות ירושלים בלשכתו של ראש העיר, ניר ברקת, עולה כי תצהיריהם של 75 אחוז מבתי הכנסת שבהם ביצע האגף לפיקוח ובקרה של המשרד לשירותי דת בדיקה וספירה של מספר מקומות הישיבה, נמצאו כלא נכונים ועולה אף חשש כבד כי הם כוזבים ושקריים.

בישיבת הוועדה הקודמת שהתקיימה לפני למעלה מחודש, החליטה הוועדה לשלוח את אנשי האגף לפיקוח ובקרה של המשרד לשירותי דת, לבצע ספירה של מקומות הישיבה באולמות התפילה של 8 בתי כנסת מתוך 12 בתי הכנסת שנבחרו לשלוח ייצוג לגוף הבוחר. זאת בעקבות תביעתו של עו"ד מושקוביץ, ותצהירים שהוגשו לוועדה ולפיהם ספירה שבוצעה בבתי הכנסת הללו, מצאה כי בהם מספר מתפללים קטן בהרבה מן המספר עליהם דיווחו גבאי בתי הכנסת הללו בתצהירים אותו הגישו לוועדה, ואשר בשל כך החליטה הוועדה לבחור בהם לגוף הבוחר את רבני העיר ירושלים.

במכתבו טוען עו"ד מושקוביץ, כי מהמידע שבידו עולה כי על פי הבדיקה שביצע האגף לפיקוח ובקרה של המשרד לשירותי דת, ב-6 מתוך שמונת בתי הכנסת שנספרו, מספר מקומות הישיבה בכל אולמות התפילה, כולל עזרת הנשים, קטן מאשר מספר המתפללים עליהם הצהיר בית הכנסת. הפערים הם בין 10 אחוזים ועד 70 אחוזים!. המדובר בבתי הכנסת: משכן גבריאל, הרמב"ן, בית שלמה, בית יצחק, חוט של חסד, דתי לאומי הר נוף. תמונת מצב זו מעלה פקפוק רב באשר לאמינות תצהירי בתי הכנסת, שלט לומר שהתצהירים חשודים ככוזבים ושקריים.

עו"ד מושקוביץ מציין עוד, כי גם בשני בתי הכנסת האחרים נמצא כי מספר מקומות הישיבה בכל אולמות התפילה, כולל בעזרת הנשים, זהה כמעט למספר המתפללים עליהם הצהיר בית הכנסת, וכל בר דעת הרי מבין שאין מצב שבשבת רגילה בית הכנסת מלא מפה לפה, בכל המניינים וכולל בעזרת הנשים, כאילו היה מדובר בתפילות הימים הנוראים או בתפילות החגים. תמונת מצב זו איננה הגיונית ובלתי סבירה, ומעלה חשש כבד גם לגבי אמינות תצהירי בתי הכנסת הללו.

עו"ד מושקוביץ דורש לפסול לחלוטין את התצהירים שהתבררו כלא נכונים, ומדגיש כי תצהיר שנמצא כלא נכון, אין אפשרות לעשות בו שום שימוש, גם לא שימוש חלקי. לאור זאת הוא תובע מהוועדה לפנות לבתי הכנסת הללו ולדרוש מהם להגיש תצהירים חדשים, ולהחליט אם לצרף את בתי הכנסת הללו לגוף הבוחר על פי התצהירים החדשים.

עו"ד מושקוביץ מותח במכתבו גם ביקורת על ההחלטה לקיים את ישיבת הוועדה היום אחר הצהריים בלשכת ראש עירית ירושלים, ניר ברקת, ביגוד לכל הישיבות שהתקיימו עד היום רק במשרד לשירותי דת. מושקוביץ מציין כי עובדת חברותו של ברקת בוועדה תלויה ועומדת בבג"צ, לאור העובדה שהוא הצהיר בפומבי על תמיכתו באחד המועמדים, ואשר על כן הוא פסול מלהיות חבר בוועדה שצריכה לנהל את עבודתה במקצועיות, בממלכתיות ובנייטרליות, ובמקום שהוועדה תשהה את חברותו עד לפסיקת בג"צ, הוועדה כולה משתעבדת לו והולכת לקיים את ישיבתה בלשכתו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.