"שלח יוציא מפוחית על המחבל?"

נמשכת הסערה סביב דבריו של הרב הראשי הספרדי הראשון לציון הרב יצחק יוסף שאמר אמש כי מצווה להרוג מחבל החמוש בסכין. גואטה: "זו לא סיסמא אלא ציווי בן אלפי שנים". {גואטה מגיב}

נמשכת הסערה סביב דבריו של הרב הראשי הספרדי הראשון לציון הרב יצחק יוסף שאמר אמש כי מצווה להרוג מחבל החמוש בסכין. גואטה: "זו לא סיסמא אלא ציווי בן אלפי שנים".

בשיעורו השבועי במוצאי שבת בבית הכנסת יזדים התייחס הרב יוסף לגל הטרור ואמר: "הבא להורגך השקם להורגו. לא צריך לפחד שיגישו נגדך בג"צים או שיבוא איזה רמטכ"ל ויגיד משהו אחר".

בדף הפייסבוק שלו כתב ח"כ יגאל גואטה מש"ס: "אפילו שדברי הראשל"צ הרב יצחק יוסף אינם צריכים חיזוק, כי דבריו דברי אלוקים חיים. לאור הסערה זוטא שהתעוררה אני חייב להבהיר למתקשים, כי אין שום סתירה בין דברי הרב יוסף לדברי הרמטכ"ל או גורמים אחרים. ודברי הראשל"צ נאמרו לכלל אזרחי ישראל שהם חלק בלתי נפרד מגל הטרור הנוכחי".

גואטה הוסיף: "הרב אמר בשיעורו כי "הבא להורגך השכם להורגו, ברגע שמחבל בא עם סכין ורוצה להרוג, מצווה להרוג אותו". זו לא סיסמא זה ציווי בין אלפי שנים שהתורה מנחה אותנו".

"ואין לי מושג למי יש את הכתפיים הרחבות לחלוק על דבר כזה. וכי דם יהודי הוא הפקר? מעניין מאוד אם חלילה וחס מר עופר שלח יקלע לסיטואציה מהסוג הזה, הוא יוציא חליל צד או מפוחית להתגונן מפני המחבל או שייזכר בדרשתו השבועית של הראשל"צ שהביא את הכלל המרכזי שהתורה מחייבת אותנו במצבים מהסוג הזה".

"מאז ומתמיד כללי התורה ונהלי הפתיחה באש קבעו כי "הבא להורגך השכם להורגו". "אני שלום וכי אדבר המה למלחמה". (תהילים ק״כ ז׳)
ובא אני הקטן לחזק יחד עם כל בני ישראל את ידי הראש"ל. כתב גואטה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.