מתקפה פוליטית כנגד הראשל"צ (וידאו)

בעקבות ההתבטאות החריפה של הראשל"צ רבי יצחק יוסף, שקרא אמש בדרשתו "לחסל מחבלים עם סכינים", במערכת הפוליטית לא נחים על זרי הדפנה ומגיבים בתקיפות לדברים. שלח ונחמיאס תוקפים.

במערכת הפוליטית מגיבים בחריפות כנגד ההתבטאות החריפה של הראשל"צ רבי יצחק יוסף, שקרא אמש בדרשתו  "לחסל מחבלים עם סכינים".

 

ח"כ עפר שלח השתלח בנאומו ברב הראשי, ואמר בתגובה לדבריו: "את הצבא יובילו רק מפקדיו, ואל לרבנים לנסות להחליף אותם"

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד וחבר בוועדת חוץ וביטחון בתגובה להתקפתו של הרב הראשי לישראל על הרמטכ"ל: "הרב יצחק יוסף, שבגיל שבו צעירים ישראלים מסכנים את חייהם בשירות צבאי עסק בעריכת ספריו של אביו, מתיימר לפסוק בנושאים של מוסר לחימה ואף קורא תיגר על הרמטכ"ל. את הצבא יובילו רק מפקדיו, ואל לרבנים לנסות להחליף אותם.

ולא רק, גם  ח"כ אילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני)אמרה בתגובה לדברי הרב הראשי יוסף: "טוב יעשה הרב הראשי אם יתרכז בענייני דת וימנע מלהשיא עצות לרמטכ"ל. מדינת ישראל לא מנתה את הרב יוסף, שכלל לא שירת בצבא ליועץ לביטחון לאומי! ראוי ששר הדתות אזולאי יבהיר לו לאלתר שראוי להתרכז אך ורק בתחומי הרבנות ולא לגלוש לביקורת מכוערת ומסיתה כנגד הרמטכ"ל. בכלל הגיע הזמן שנפסיק לשמוע מרבנים ראשיים ורבני ערים הערות על ציבורים שונים ובעלי תפקידים ציבוריים שאינם רלוונטיים לתחום עיסוקם. אם לא יתנצל הרב על דבריו יש לקרוא אותו לבירור ולהבהיר לו היטב כי התנהגותו פוגעת במדינה וכי חריגה מתחומי אחריותו תביא לסיום תפקידו״

 

במכון הישראלי לדמוקרטיה הגיבו היום (א') על דבריו של הרב הראשי, יצחק יוסף, בעניין דרך התגובה הראויה במקרה של אירוע טרור בו לוקחים חלק מחבלים עם סכינים ואמרו כי מדובר בדברים חמורים.

"אם מחבל מגיע עם סכין, מגיע למישהו עם סכין – מצווה להרוג אותו, "הבא להורגך השכם להורגו'", לא להתחיל לפחד מכל מיני שיעשו עליו אחר כך בג"צ, או יבוא איזה רמטכ"ל ויגיד משהו אחר, לא צריך לפחד. "הבא להורגך השכם להורגו":" כך אמר אמש הגר"י יוסף בשיעורו השבועי.

צפו בדבריו

מרן הראשל"צ הגר"י יוסף בשיעורו השבועי: "מצווה להרוג מחבל שבא עם סכין, לא לפחד".צפו בתיעוד רק ב'שסניק'>> http://www.shasnik.com/News/1925.html

‎Posted by ‎שסניק‎ on‎ שבת 12 מרץ 2016

הראשל"צ הוסיף: "זה גם ירתיע אותם, ברגע שמחבל יודע שהוא בא עם סכין ולא חוזר חי זה ירתיע אותם… לכן מצווה להרוג אותו, ברגע שמגיע עם סכין ורוצה להרוג מצווה להרוג אותו".

לאחר מכן סייג הראשל"צ את הדברים ואמר: "אם כבר אין לו סכין אז צריך להכניס אותו למאסר עולם עד שיבוא המשיח ויגיד מי זה עמלק ואז נוכל להרוג אותם".

יאיר שלג, ראש התכנית לדת ומדינה אמר כי: "הרב יוסף אינו אזרח פרטי ששמורה לו זכות הביטוי החופשי בכל נושא ועניין. בהיותו רב ראשי, המכהן גם כנשיא בית הדין הרבני הגדול (במעמד מקביל לנשיא בית המשפט העליון), הוא מנוע מלחוות עמדה פומבית בנושאים שנויים במחלוקת שאינם בתחום סמכותו".

שלג הוסיף, כי "כפוסק הלכה בכיר, עמדתו של הרב יוסף גם משתמעת לא רק כעמדה פרטית של אזרח מן השורה אלא כפסק הלכה האמור לחייב את שומעיו. בהקשר זה, הוא מצטרף לשורה ארוכה ובעייתית של רבנים המבקשים לפסוק לציבור בעניינים שהאחריות עליהם מסורה בידי גורמים ממלכתיים אחרים – מערכת הבטחון, הדרג המדיני הממונה עליה, ושופטי בג"ץ הבוחנים את חוקיות הפעולה. בכך מכשיל הרב את קהל שומעיו, ורבים בציבור הדתי, בדילמה לא ראויה בין מקורות הסמכות: האם יצייתו לרמטכ"ל או לרב הראשי? הוא אף עושה זאת תוך כדי הבעת זלזול באותם גורמים, כמו הרמטכ"ל ושופטי בג"ץ, שהאחריות בנושאים אלה מסורה להם ולא לו. לכן, על הגורמים הרלוונטיים – ראש הממשלה, שר הדתות, וראשי הציבור הדתי – לדחות ולגנות את דבריו".

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תמשיכו להתלבט מה ראוי לעשות עם הנכבדים / חיות האדם שבאים כמובן לביקור ממלכתי ולפגישת שלום.
  זו בדיוק ההסתכלות של כלח השמאלנים שיושבים להם שם שמורים תחת משמר כבד על חשבון אותו אזרח מסכן שנדקר ברחוב !!!!
  די ליפיפיי הנפש הערב רב המתייפיפים רק עם חבריהם הפלסטינים ומוכרים אותנו בעד נזיד עדשים.
  הרב פסק פסק הלכה , הוא לא פוליטיקאי ולא מדבר מהבטן . דעת תורה צרופה על אפכם וחמתכם.ואין הכוונה שהוא מורה לנו לקום ולהרוג אלא אם באים לפגע , יש להשיב מלחמה וזה מה שכולם עושים מזה כמה חודשים , אז על מה הרעש ???? לא נעים לשמאלנים ( SMALL באנגלית – קטן) הקטנטנים בדעת להצהיר שזה דבר מתבקש וזה מה שקורה בשטח בזכות עם ישראל הרחמנים וגומלי החסדים.

  שמשעון |
  הגב
 2. אין מנוס מפיטורין

  עושה בושות למוסד הרבנות

  הגנב חזר להיות שר הפנים |
  הגב
 3. אני מבין ששלח היה רמטכ"ל בעברו, רק שאני לא יודע מתי……….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • הרב אמר דברים אלמנטריים שברורים לכל מי שיש בו טיפת מוסר.
   העובדה שזה מהמכון לדמוקרטיה במימון הקרן לישראל חדשה מתנגד רק אומרת שהרב צודק.

   מאיה בורנשטיין |
   הגב