שליסל בבית המשפט: "בשביל עילוי נשמתה של שירה – יש להפסיק המצעדים"

שיא השפל: הרוצח ישי שליסל "דואג" לעילוי נשמתה של הנערה אותה רצח ומצהיר בביהמ"ש שלטובתה יש להפסיק את קיום המצעדים. בכתב האישום שהוגש נגדו הבוקר מואשם שליסל ברצח, 6 ניסיונות רצח ופציעה בנסיבות מחמירות

שיא השפל: ישי שליסל, "החרדי" שרצח בדם קר את הנערה שירה בנקי במצעד בירושלים, הגיע הבוקר לביהמ"ש בירושלים בו הוגש נגדו כתב אישום.

במהלך הדיון אמר שליסל כי "בשביל עילוי נשמתה של שירה צריך להפסיק את מצעדי הגאווה. אם חפצים אתם בטובתה, להפסיק את הניאוץ כלפי הקדוש ברוך הוא. המצעדים מביאים גזירות קשות על עם ישראל".

כזכור, הבוקר דיווחנו כי פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר לבית משפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד ישי שליסל בגין עבירת רצח בכוונה תחילה, שישה ניסיונות רצח, ופציעה בנסיבות מחמירות.

שליסל מואשם כי בעת המצעד אשר התקיים בירושלים בסוף החודש שעבר הוא דקר למוות את הנערה שירה בנקי וניסה להביא למותם של שישה צועדים נוספים. בנוסף הוא נאשם בפציעה בנסיבות מחמירות.

בכתב האישום שהגישה עורכת הדין אשרת שהם מפרקליטות מחוז ירושלים נכתב כי לקראת המצעד "התבטא שליסל במספר הזדמנויות נגד קיומו של המצעד והיותו מנוגד לחוקי התורה על פי הבנתו. כן קרא הנאשם בדבריו לעשות מעשה כנגד משתתפי המצעד".

בהמשך נכתב כי לאחר שהחליט לדקור למוות משתפים במצעד, הוא נסע לירושלים וניסה להיכנס עם סכין מטבח מוסתרת אל המתחם בו צעדו המשתתפים מכיוון רחוב לינקולן, אולם שוטרות שהיו שם ביקשו ממנו להתרחק. בעקבות כך הוא פנה אל רחוב וושינגטון הסמוך ושם, אחרי שעקף שוטרת ושוטר, התקרב למשתתפי המצעד.

אחר כך, נכתב בכתב האישום, "הנאשם, נכנס אל בין הצועדים תוך שהוא מניף את הסכין מעלה ונעץ אותו בחוזקה בפלג גופם העליון של הצועדים שנקרו בדרכו במטרה לגרום למותם, כשלאחר כל דקירה הוא שולף את הסכין ומתקדם הלאה לעבר צועד אחר. כך, תחילה נעץ הנאשם את הסכין בחוזקה בגבו של ירדן נוי, לאחר מכן התקדם במורד הרחוב בין הצועדים במהירות, ונעץ את הסכין בחוזקה בגבו העליון של נעם אייל. הנאשם המשיך במימוש כוונתו, התקדם ונעץ את הסכין בחוזקה בגבה העליון של שירה בנקי ז"ל, ולאחר מכן התקדם ונעץ את הסכין בחוזקה בגבה העליון של יעל בלקין".

עוד נכתב כי "הנאשם המשיך ונעץ את הסכין בחוזקה בגבו העליון של כפיר גיל. משם נע הנאשם אל עבר שגיב סטקולשציק בכוונה לדקור אותו בגבו באופן דומה, אך לנוכח הצעקות והמהומה שהתחוללה מאחוריו הסתובב שגיב לאחור והסכין פגעה בזרועו הימנית. הנאשם התקדם כשהסכין בידו, ובתוך כך פצע את נגה כהן שעמדה בסמוך בזרועה. הנאשם ניסה לנעוץ את הסכין בגבה של שלי בר ניב כפי שנעץ ביתר הצועדים כמפורט לעיל, אולם הופל ארצה על ידי שוטר שרדף אחריו.

"במעשיו האמורים לעיל גרם הנאשם במזיד למותה של שירה בנקי בכוונה תחילה ולאחר שהחליט להמיתה בדם קר וללא שקדמה התגרות בתכוף למעשה באמצעות סכין שהכין מראש, כן ניסה הנאשם להמית את ירדן נוי, כפיר גיל, נעם אייל, יעל בלקין שגיב סטקולשציק ושלי בר ניב, לאחר שהחליט להמיתם בדם קר ובאמצעות סכין שהכין מראש ופצע את נגה כהן".

שליסל נמצא כשיר לעמוד לדין לאחר שעבר באחרונה הסתכלות פסיכיאטרית בבית החולים כפר שאול בהוראת בית המשפט. בדיון הצהרת התובע שהוגשה נגד שליסל בשבוע שעבר אמר נציג המשטרה, רס"ב איציק לוי, כי שליסל שמר על זכות השתיקה בכל חקירותיו. "אף שהוצגו לו סרטונים ותמונות המתעדות את הרצח, הוא התעלם לחלוטין". שליסל עצמו אמר טרם אותו דיון כי "עם כל הצער הגדול צריך לדעת שמי שצועד במצעד הגאווה בירושלים נלחם נגד הקדוש ברוך הוא".

שליסל נעצר זמן קצר לאחר שדקר את בנקי פצעים שגרמו למותה שלושה ימים מאוחר יותר. הוא הספיק לפצוע עוד חמישה משתתפים במצעד הגאווה בעיר. כזכור, שליסל ביצע עבירה זהה במצעד לפני כעשר שנים, אז הסתיימו הדקירות בפצועים.

שליסל ממשיך בסירובו לשתף פעולה עם ההליך המשפטי או לקבל ייצוג משפטי. "אין לכם סמכות לשפוט לפי התורה הקדושה, לכן אני לא מעוניין להשתתף בהצגה הלא חוקית הזו לא בעצמי ולא בייצוג", אמר שליסל בבית המשפט ביום חמישי.

הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לידיעת התובעת הנכבדה מפרקליטות מחוז ירושלים
  תיקון טעות.

  המצעד מנוגד לתורה. זה ברור.
  —————————-

  לא צריך להיות בשביל זה פרשן גדול בתורה כדי להיות משוכנע בזאת.

  ולא כלשון כתב האישום:
  "התבטא שליסל במספר הזדמנויות נגד קיומו של המצעד והיותו מנוגד לחוקי התורה על פי הבנתו"

  המצעד הוא דבר גרוע ביותר לכל בעל רגש אנושי בסיסי. זה גם ברור.

  כדאי שתפנימו.

  בתודה

  אליוביץ

  אליוביץ |
  הגב