שלמה ריזל: "עולם התקשורת לא היה חלום שלי"

מתרגש מבניין ה"770" של חב"ד ודווקא היה מעדיף להיות שליח חב"ד. העיתונאי שלמה ריזל מדבר על הכל

'אקטואליק' מציג – פרויקט חגיגי לחג הסוכות תשע"ט: "החיים שלי". אישי ציבור, עיתונאים, יח"צנים ידועים, זמרים ואמנים, משתפים את הסודות הכי אישיים מהחיים שלהם, בפעם הראשונה, ובכנות מלאה. לאורך ימי חול המועד נארח כאן בכל פעם אישיות ידועה אחרת, בראיון אישי יוצא דופן.

 

והפעם: שלמה ריזל, כתב החוץ והערבים ברדיו 'קול חי'

 

זיכרון ילדות עוצמתי או זכור במיוחד?

"הרבה זיכרונות עם אבי ז"ל שנפטר בבחרותי".

מי הרב או הדמות הרוחנית שהשפיע עליך?

"הרבי מליובאוויטש".

ספר שהשפיע עליך? ספר תורני או לאו דווקא.

"'מורה לדור נבוך' – שלשה ספרים עם מקבץ מגוון של תשובות הרבי בנושאים רבים ובעיקר יומיומיים. מורה לדור נבוך כפשוטו. סט ספרים שדפיו נותנים פרספקטיבה לחיים ומחדירים יסודות חשובים ונחוצים בכל גיל ולכל רמת ידע תורנית".

מה נותן לך סיפוק ביום יום?

"להספיק להגניב עוד כמה דקות של לימוד – נוסף לשיעורים היומיים. כמו כן להצליח לעשות טובה ליהודי בגשמיות או ברוחניות".

שיר אהוב במיוחד?

"אין שיר קבוע. כל תקופה והשירים שלה. מקשיב הרבה לקול חי מיוזיק – בעיני המצאת העשור".

מקום אהוב במיוחד?

"בניין ה-770 בניו יורק".

מה מרגש/משמח אותך?

"לראות פירות בעמלי. משהו או מישהו שהתקדם בגלל שטיפלתי בו או עזרתי לו. כדובר יד לאחים, למשל, אני מתרגש עד דמעות לראות יהודים שבזכות עבודתי יצאו מכת מיסיונרית – מודה לאלוקים שבחר בי ונתן לי את הזכות הזו. כאיש קול חי – נושאים שדחפתי ושנמצא להם פתרון".

משהו בקריירה שאתה מתחרט עליו?

"משפט חכם ששמעתי לאחרונה אומר שהמילה עבר נגזרת מלשון עבריין. כולנו טועים ובמקום לסחוב איתי את הטעויות ולהביט כל הזמן לאחור, אני פשוט משתדל לתעל כל טעות לטובת הפקת לקחים והצלחה בעתיד".

מה בעיניך השיא המקצועי שלך עד היום?

"כל יום ויום הוא שיא מקצועי כשלעצמו".

מה היה מעניין אותך לעסוק אם לא היית עוסק במה שאתה עוסק כיום?

"שליחות בצבא הרבי. חד וחלק. עולם התקשורת לא היה החלום שלי. למדתי הסמכה לרבנות ומבחינתי היה ברור לי שהעתיד שלי הוא רב – שליח חב"ד אי שם. לקח לי זמן להבין שעולם התקשורת טומן בתוכו שליחות אדירה ושאם הקב"ה שתל אותי כאן למרות התכנונים המקדימים שלי, כנראה שהשליחות האמיתית שלי היא בגזרה הזו".

מה הסוד האישי שלך להצלחה שלך?

"להיות קשוב. לעצמך, להנהלה ולחברים לעבודה. לעבוד בצוות ולא לרמוס עמיתים. לא פחות חשוב – להיות קשוב לקול הפנימי ולדעת שאתה עושה את מה שהקב"ה דורש ממך ולא מעשים פופוליסטיים זולים שאולי ייסחטו תשומת לב אבל ירחיקו אותך מעצמך האמיתי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.