שם פס על הנכים: רון קובי חונה במעבר לנכים

ראש העיר טבריה רון קובי הכשיר עבורו ועבור אורחיו חניה, דווקא במקום מעבר הנכים היחיד למבנה העירייה. הוגשה תלונה למשרד המשפטים

בימים האחרונים הוגשה לנציבות לשוויון לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים תלונה נגד עיריית טבריה, בגין מקום החניה החדש שהוכשר לראש העירייה רון קובי, הממוקם דווקא על הדרך היחידה המנגישה את בניין העירייה לנכים. כך חשפה הבוקר עדי חשמונאי ב'ישראל היום'.

בעיתון דווח כי בסמוך למקום החניה החדש הוצב תמרור שעליו נכתב "חניה שמורה לראש העיר ואורחיו". יצוין כי לראש העיר כבר שמורה חניה, במתחם מקורה הקיים כבר שנים רבות, אך מרוחק יותר מהכניסה לבניין, מאשר החנייה המאולתרת.

תושב טבריה, שביקר במקום אמר ל"ישראל היום" כי "באחת הפעמים שביקרתי כאן ראיתי נכה שלא הצליח לעבור עם כיסא הגלגלים שלו, בגלל שהרכב של ראש העירייה חסם את הדרך".

בצידו השני של הבניין ישנו מגרש חניה ציבורי, שבו מסומנות גם מספר חניות לנכים. בצד זה קיימת דלת נוספת לבניין העירייה, אלא שזו אינה מונגשת לנכים מפני שבכניסה אליה ישנן כמה מדרגות. כדי להיכנס לבניין עליהם לעבור בדרך המונגשת, המובילה לכניסה השנייה ונטולת המדרגות – זו שנחסמה כעת על ידי החניה שסומנה עבור קובי.

בעיתון צוין כי על פי התקן הישראלי, התוואי החופשי הרצוף בדרך מונגשת לנכים עומד על רוחב מינימלי של 1.30 מטר. על פי תושב העיר, המבקר תכופות בעירייה, "גם אם רכבו של ראש העיר עומד ממש בצד הדרך ומותיר בקושי רב את הרוחב המינימלי הנדרש בתקן – אז אורחיו, שגם להם מיועדת החניה, לא מודעים לכך שזאת הדרך המונגשת היחידה לעירייה ויכולים, אפילו בתום לב, לחסום אותה".

שלמה (מומו) נקוה, יו"ר ארגון נכי ישראל, הגיב ואמר כי "אנחנו רואים בחומרה את החלטתו להציב מקום חניה לרכבו בדרך היחידה המונגשת לנכים, ומקווים שיחזור בו מהחלטתו השערורייתית, אם קובי ירצה לטפל בנגישות לנכים נשמח לעזור לו".

מהנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים נמסר: "מפקח מטעמנו הגיע למקום ובחן את נושא נגישות מבנה עיריית טבריה ודרכי הגישה אל המבנה. הבדיקה העלתה כי נוספה חניה בדרך גישה לבניין העירייה, כך שבעת חניית רכב במקום עלולה להיווצר חסימה של דרך הגישה למבנה העירייה. כדי לאפשר גישה לאדם עם מוגבלות למבנה יש לשמור בדרך הגישה רוחב מתאים למעבר בין אם רכב חונה ובין אם לא. נציין כי מכתב התראה לעיריית טבריה יועבר בהמשך לממצאי המפקח במקום ופעילות האכיפה תימשך ע"י הנציבות בהתאם לסמכויותינו".

מראש עיריית טבריה רון קובי לא נמסרה תגובה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלוני איתי

    כמה חלאות עיתונאים יכולים להיות לא רק שאתם לא בודקים אתם גם מעתיקים איזה רמה האיש לא רק שלא חונה בחניית נכים הוא גם נותן נגישות לנכים

    אלוני איתי |
    הגב