אחרי ההפגנה: שמונה כתבי אישום יוגשו נגד שמונה מפגינים חרדים שהפגינו בחמישי האחרון נגד גזירת הגיוס • המארגנים יוזמנו לחקירה

שמונת הצעירים החרדים שנעצרו במהלך ההפגנה נגד גזירת הגיוס שהתקיימה ביום חמישי האחרון מול לשכת הגיוס בירושלים, שוחררו ביום שישי, למחרת, בתנאים מגבילים. כעת מתכוונים במשטרה מתכוונים להגיש נגדם כתבי אישום, בין השאר, בגין עבירות של תקיפת שוטר והפרת הסדר הציבורי. אחד מתוך השמונה הוא קטין, והשאר בגירים.

בנוסף על שחרורם של השמונה בתנאים מגבילים, בית המשפט אסר על שבעת העצורים הבגירים להתקרב לכל הפגנה שהיא לתקופה של 90 יום. מארגני ההפגנה יוזמנו בימים הקרובים לחקירת המשטרה, בשל כך שחרגו מתנאי הרישיון שקיבלו מהמשטרה עבורה. המשטרה אישרה את השתתפותם של כ־5,000 איש בהפגנה, אך להפגנה הזאת הגיעו יותר מ־30 אלף איש, ותוך זמן קצר היא הפכה לסוערת ואלימה.

המפגינים יידו לעבר השוטרים אבנים, חפצים ובקבוקים, ואף איימו על חייל שומר מצוות ששהה באזור. שישה שוטרים ולוחמי מג"ב נפצעו בהפגנה, שניים מהם באורח בינוני וארבעה באורח קל, והם פונו לקבלת טיפול בבית החולים. בהמשך, פוזרו המפגינים תוך כדי שימוש ברימוני הלם.

המעניין הוא שדווקא ח"כים חילוניים, לא דיברו נגד מארגני ההפגנה אלא נגד מי שהביא לקיומה. ח"כ עמר בר־לב (עבודה) מתח במוצ"ש ביקורת על שר האוצר יאיר לפיד ואמר: "לפיד בחר ללכת בכוח וביהירות נגד המגזר החרדי, וזה אולי צודק אבל לא חכם. מה שראינו בהפגנה הזו, הם אנשים מפחדים. הגישה של לפיד עלולה להביא להיפוך המגמה. במקום שהשוויון בנטל ילך ויגדל, ויותר חרדים ייכנסו לשוק העבודה, הכנסנו את החרדים לבונקר והם יילחמו בכל הכוח".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.