שמועות שקריות: הגר"ח חזה את ביאת המשיח

בווטסאפ רצו שמועות בשבוע האחרון כי הרבנית קולדצקי סיפרה בשם אביה כי "המשיח התגלה לו ואמר כי לפנינו מלחמה גדולה בטרם תבוא הגאולה במוצאי שביעית

שוב השמעות רצות בווטסאפ: בשבוע האחרון התרוצצה שמועה כי הרבנית קולדצקי סיפרה בשם אביה כי "המשיח התגלה לו ואמר כי לפנינו מלחמה גדולה בטרם תבוא הגאולה במוצאי שביעית".

השמועה עשתה לה כנפיים ורבים ביקשו לברר על אמיתותה.

באתר הידברות פנו  אל הרב שי עמר, מבאי ביתו הקובעים של הרב קנייבסקי, ושאלו אותו לפשר העניין. "הדברים סולפו לחלוטין", השיב הרב עמר. "הרב דיבר על התקופה עצמה, שמסוגלת מאוד, אבל מכאן ועד להכרזות – המרחק גדול. הרב לעולם לא נוקט זמן או תאריך. עשרות פעמים אמרו בשם הרב שהמשיח אמור לבוא. נכון, אנחנו מצפים למשיח בכל יום שיבוא, ובוודאי שהתקופה מסוגלת, אבל מכאן ועד לקבוע תאריכים ולצאת בהכרזות – זו לא דרכם של גדולי ישראל. גם מכאן ולהבא – מי ששומע דברים כאלה, שלא יתייחס לזה. אנשים הפכו את זה לבלון פרסומי מיותר לחלוטין".

מה שכן, מרן שר התורה הרב קנייבסקי ציטט  את הגמרא האומרת: "בשביעית מלחמות, במוצאי שביעית בן דוד בא". הגמרא מנבאת שהמשיח יגיע במוצאי שנת שמיטה, שבה עצמה יקרו מלחמות, אך בביתו של הגרח מדגישים כי איש אינו יודע על איזו שנת שמיטה מדובר.

מרן הגר"ח התבטא  שהתקופה המסוגלת לגאולה, ולא שהמשיח יבוא דווקא בסוף השנה הזו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.