העיקר ש'גור' על הגריל

מילים כדורבנות למעריצי החוזרת בשאלה ומשמיצי חסידות גור, ולכל מי שעשו כמוה וחזרו בשאלה תוך עזיבת את כל הקדוש והיקר והשמצת הציבור החרדי. מאת גולש 'קוקר' חרדי {דעה}

אני לא יודע מה לעשות לצחוק או לבכות. לקחו עדה שלמה בישראל ושמו אותה על הגריל.

אין ספק שאסתי וינשטיין המנוחה בנתה גשר גדול בין כל החרדים על כל זרמיהן ופלגיהם ללא יוצא מן הכלל, ובין כל הציבור החילוני על כל גווניו כולם יחד נגד חסידי גור. לא חשוב מה ולמה ועל מה, העיקר גור על הגריל אז גם אנחנו מצטרפים למסיבה. וכל זאת למה? כי חסידות גור לא סופרת אף אחד מהם ממטר!!

אף אחד לא עצר לרגע לחשוב שניה אם בגור אסור לקיים יחסים ולהיות עם האשה אז איך הם החסידות הכי גדולה? מאיפה הגיעו כל הילדים האלו שנולדים כל שנה בכמויות כאלו בלע״ר וממלאים את מוסדותיה עד אפס מקום, איך גדלה חסידות גור לממדי ענק כאלו? מעניין?!!כל העולם קם על הרגליים וכל מה שמעניין אותו זה רק מה שנעשה אצל חסידי גור בין הסדינים.

כשמדובר בגור, אותם אנשים עושים יד אחת עם החילונים שאצלם סיפורי גירושים כמו וינשטיין ועוד הרבה פחות מזה נגמרים הרבה מאד פעמים בשקיות שחורות של זק״א הם אלו שבאים ללמד אותי מוסר ?!אותם אנשים שאצלם אין צורך לאשה להתאבד כי סביר יותר להניח שהבעל יהרוג אותה, ובהרבה מקרים גם את הילדים לפני שהיא בכלל תחשוב להזיק לעצמה אלו באים להטיף לי מוסר וללמד אותי על יחסים בין זוגות ?!

מעניין לדעת איך בחסידות גור שלכאורה על פיהם אין לה מתחרה בהדרת נשים נשות החסידות הם האופנתיות המטופחות והטרנדיות מכל נשות חסידות אחרת!!

רבים מאנשיה משרתים בצבא קבע או במילואים מפרנסים את ביתם בכבוד. וכן. תתפלאו לשמוע, גם מתנהגים לנשותיהם בכבוד ובדרך ארץ! וכן בהחלט. תתפלאו לשמוע חסידי גור גם מפשילים שרוולים כשצריך ועוזרים לאשה להאכיל ולרחוץ את הילדים ולעשות איתם שיעורי בית, וגם לשטוף את הבית כשצריך זאת לא עבודה זרה בשבילם.

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה מה שכותב אחד באתר פרום חרדים:
  מי זה בדיוק הסטייפלר שנשמע בקולו, היה לנו את השרף מקאצק שבין תלמידיו היו גדולים שהיו 40 פעם חזון איש- הוא ילך להגיד לשרף מקאצק,לחידושי הרי"ם, לאבני נזר, לשפת אמת, איך להתנהג, חוצפה!!!

  מלבד זאת שהוא חזר בו מדבריו כפי שמתפרסם במכתב שנשלח להרב הומינר שדרש ממנו לשרוף את החוברות.

  חגי |
  הגב
 2. האמת לאשורו למי שקרא ספר של אסתי ווינשטיין ע"ה הנה כל מה התגובות כאן מהיופי בהיחסים בין אנשי גור ונשיהם בבית הכל בולשיט. תקראו את הספר ותבינו.

  רחלי |
  הגב
  • אדיוטית
   כשאת קוראת ספרים של שמואל ארגמן או של מ ארבל
   את גם מתרגשת ופורצת בבכי

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. נמאס כבר לשמוע על זה. אתם מדברים על הנושא הזה יותר מאשר על הנרצחים הקדושים שבפיגועים! נמאס, שימו את זה בפרופורציה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אני לא יודע מה לעשות לצחוק או לבכות. לקחו עדה שלמה בישראל ושמו אותה על הגריל.
  אין ספק שאסתי וינשטיין המנוחה בנתה גשר גדול בין כל החרדים על כל זרמיהן ופלגיהם ללא יוצא מן הכלל ובין כל הציבור החילוני על כל גווניו כולם יחד נגד חסידי גור. לא חשוב מה ולמה ועל מה, העיקר גור על הגריל אז גם אנחנו מצטרפים למסיבה. וכל זאת למה? כי חסידות גור לא סופרת אף אחד מהם ממטר!!
  אף אחד לא עצר לרגע לחשוב שניה אם בגור אסור לקיים יחסים ולהיות עם האשה אז איך הם החסידות הכי גדולה? מאיפה הגיעו כל הילדים האלו שנולדים כל שנה בכמויות כאלו בלע״ר וממלאים את מוסדותיה עד אפס מקום איך גדלה חסידות גור לממדי ענק כאלו? מעניין?!!כל העולם קם על הרגליים וכל מה שמעניין אותו זה רק מה שנעשה אצל חסידי גור בין הסדינים.
  לכל לוטווק יש פתאום מה להגיד. בדיוק אותם האנשים שלא עושים שום דבר מועיל במיוחד בחיים שלהם לא מפרנסים ולא עוזרים בבית לאשה כלום וחוץ מלקיים את מצוות פרו ורבו על כל פרטיה ודיקדודיה בהידור רב לא עושים דבר. כל אחד מהם ״גואל רצון״. ביום שולחים את הנשים לעבוד ולהביא פרנסה. בערב ובבוקר הם עסוקות בלטפל בילדים וכביסה עד כלות הנשמה. ואחרי הכל גם להיות זמינות למצווה הידועה בכל רגע אפשרי. הם אלה שבאים ללמד את חסידי גור (עם התקונעס) מה זה שפחות מין. פשוט לא יאומן!
  כשמדובר בגור, אותם אנשים עושים יד אחת עם החילונים שאצלם סיפורי גירושים כמו וינשטיין ועוד הרבה פחות מזה נגמרים הרבה מאד פעמים בשקיות שחורות של זק״א הם אלו שבאים ללמד אותי מוסר ?!אותם אנשים שאצלם אין צורך לאשה להתאבד כי סביר יותר להניח שהבעל יהרוג אותה ובהרבה מקרים גם את הילדים לפני שהיא בכלל תחשוב להזיק לעצמה אלו באים להטיף לי מוסר וללמד אותי על יחסים בין זוגות ?!
  מעניין לדעת איך בחסידות גור שלכאורה על פיהם אין לה מתחרה בהדרת נשים נשות החסידות הם האופנתיות המטופחות והטרנדיות מכל נשות חסידות אחרת!!
  רבים מאנשיה משרתים בצבא קבע או במילואים מפרנסים את ביתם בכבוד.
  וכן. תתפלאו לשמוע, גם מתנהגים לנשותיהם בכבוד ובדרך ארץ! וכן בהחלט. תתפלאו לשמוע חסידי גור גם מפשילים שרוולים כשצריך ועוזרים לאשה להאכיל ולרחוץ את הילדים ולעשות איתם שיעורי בית.
  וגם לשטוף את הבית כשצריך זאת לא עבודה זרא בשבילם!! ואם תעקבו אחריהם טוב בימי שישי אתם עלולים לתפוס אותם על חם מביאים פרחים לאשה לשבת. כן!! בדיוק כך. פרחים! לאשה! חסידות גור היא הליברלית והפרגמטית ביותר מכל הציבור החרדי אורח חייה הוא חיי ותן לחיות רוצה להיות חסיד גדול שיהי לך לבריאות. אתה מסתפק במינימום גם טוב. יש מקום לכולם לא מכריחים אף אחד. חסידות גור היא כבר מזמן לא חסידות של בית מדרש קטן עם כמה חסידים ופארינצעס ומכונת מים קרים. חסידות גור היא כבר מזמן מדינה קטנה שמתנהלת כמו מדינה ממוסדת לכל דבר ועניין עם מערכת חינוך איכותית ומסודרת ומוסדות תמיכה ועזר שדואגים לכל דבר שנצרך לבן אנוש. מחדר הלידה ועד חדר הטהרה וכל מה שבאמצע. נשות החסידות המודרות לעולם אינם ננטשות בבית לבד עם הילדים במשך חודשים ארוכים בשנה כשהבעל נוסע לחו״ל לאסוף כספים כדי לחתן ילדים מכיוון שמערכות החסד של החסידות דואגות גם לזה!! מערכת הסעד של חסידות גור דואגת שכל אמא במשפחה דלת אמצעים המשתייכת לחסידות תוכל להירדם בלילה בשקט כשהיא יודעת שילדיה לא הלכו לישון רעבים וגם כשיקומו בבוקר תהי להם ארוחה מזינה. הישנה התערבות יותר גסה מזאת בחדר המיטות?! אה?
  בגור כשמחלקים קמחא דפסחא למשפחות נזקקות נותנים עוד סכום כסף נוסף לכל משפחה וזאת כדי שבעל הבית יוכל גם הוא לשמח את אשתו לחג עם איזו שהיא מתנה. אין ספק שגם מחווה קטנה זו היא מבית מדרשה של גור המהדירה את נשותיה בשיטתיות!!! לא כך?
  האדמו״ר מגור התברך בעושר הוא וילדיו חיים על חשבונו הפרטי ואף אחד בעולם מעולם לא התבקש לתרום לו גרוש!!
  חסידות גור היא חסידות עשירה אולי אפילו עשירה מאד אולם עושרה הרוחני עולה עשרת מונים על עושרה הכלכלי דאגתו של האדמור לרווחתם האישית של חסידיו נשותיהם וילדיהם היא שם דבר בעולם.
  לאחרונה האדמור לקח מחסידיו את הטלפונים החכמים ובתמורה נתן להם זמן איכות עם? כן. האשה! והילדים! חסידות גור גם מוברגת חזק פוליטית עם שר בריאות פיקח עוצמתי ומוערך על כל אזרחי מדינת ישראל דבר שלא נראה במדינת ישראל מאז ומעולם אז פלא שלכולם יש מה להגיד על גור?! בוודאי שיש! הם פשוט מ ק נ א י ם !!!
  הצד היפה של גור

  חיים לוי |
  הגב
 5. "זבל מי שמלכלך"

  הנה הם.
  הגיחו ממאורותיהם העשנות וחמקו החוצה מחוריהם, יצורים מאופרים ואפורים, נטולי חמלה סביבתית ועקורי כל רגש אנושי, שאמללו את ה ציערו את קרוביהם והתאכזרו לנפשות הכי קרובות אליהם – לטובת פורקני יצרים.

  פרח להם ביד. פרחים ושירים. אוי, אוי, אוי.
  מצוה לקיים דברי המת. אז יש מצוות שכן מקיימים. תלוי מי ציווה. מתאבדת שציוותה, מקיימים את מצוותיה. פרח להם ביד, למעלה עלי כותרות, מתחתיהם עלי גביע, ובגבעולו הקוצים. או, הקוצים, דוקרים עד זוב דם. נסתרים, מכוסים, מגיחים בהפתעה ודוקרים בפתאומיות ומיד בוכים בדמעות תנין למה שונאים אותנו. הרי אנחנו פרחים כה ריחניים וכל כך חינניים.

  תהיית חמלה גדולה נמרחת על שפתותיהם מתחת לעדשות הענק הכהות וחוסר הבנה מושאל מכרכם את פניהם הנוגות: איך? איך אפשר? איך אפשר ככה? איך אפשר ככה לאמלל אימא? איך אפשר להתנכר כל כך?
  ומיץ הזבל מתבייש, זב ונוטף בין פרקי אצבעותיהם האוחזות בפרח הסמוק מבושה.
  איך? איך אפשר?
  איך אפשר לאמלל ילדת חמד קטנטנה בת תשע שמתייתמת בן לילה בגלל שאמה רוצה לשתות קפה עיראקי בדיזנגוף כשהיא גלויית ראש? איך? איך אפשר להתעלם משאגות בוכיות של נערות אומללות המתביישות לצאת מביתם בבוקר? ועוד בוקר? ועוד בוקר? ועוד בוקר? איך אפשר להתנכר לאימהיות הטבעית הפועמת בתוכך ולתלוש באכזריות את כפות היד הקטנטנות המנסות לאחוז בשמלת האם לבל תמיט חורבן והתפרקות למען פורקנה?

  מאתיים אסתים מסוג זכר מתאבדים בכל שנה. לא כמו אצלנו, מתאבדת אחת פעם בארבעים שנה. מאתיים מתאבדים בכל שנה. אבות תלושי ילדים, שנושלו מאבהותם בכוח הכוח.
  ושום שדרן צרוד קול אינו מצקצק ושום יפה נפש מאופר-למצלמה אינו רץ להתיפייף על הדם וקצת לרקוד עליו כשלא ישימו לב. כי אין שם דם חרדי. כי אין שם צהבהבות אנטי-דתית. זה לא מעניין.
  הניכור המשפחתי אכפת לכם? קשקשו בקומקום. האטימות מבעירה אתכם?
  תספרו לסבתות. איכה מתעלמים אתם מממוצע כה מחריד של ארבעה אבות מתאבדים בשבוע? איפה הפרחים בהלוויותיהם המרובות?
  שמא דמעותיה של הפוקרת שהכאיבה לבנותיה שלא טעמו טעם חטא ולא עשו לה כל רע אדומות יותר מדמעותיהם של אבות אבודים הבוכים בנפש יוצאת אל בן ובת שנגזלו מהם?! שמא דין שונה לה למתאבדת ודין אחר להם למתאבדים?!
  זבל מי שמלכלך.

  תמשיכו לנסות לכלכך. זה לא נדבק בנו וגם לא יידבק. בדקו את ידיכם ותראו איך הכל נשאר אצלכם. דבוק לעד. לא יורד. פוי.
  מי שפחדה להתארש עם "הבן של הזבל" הפכה את עצמה לפח זבל משתכפל שמטנף את החשובים לה מכל. זאת אימא זאת?! איתה צריכים לשמור על קשר?! ככה לשחוט את בנותיה בשווקים?! ככה לרמוס את כבודן המתחלל?! את כבוד המשפחה?! למה, כי לא רצו לקבל אותך כשאת פרוצה ומופקרת?! כלום לא ידעה שהטינופת הנשפכת בראש חוצות תשרוט את נפשות הקרובים לה ביותר ותספיג את כריותיהן במעיינות של דמעות מעתה ועד עולם?!
  מצחיקים שכמותכם. עשרות דומים ודומות לה באו ללוותה בדרכה האחרונה, בידיהם זרי פרחים ועל שפתותיהם מילים מזויפות של חמלה ואצילות מזופתת. על מי אתם מנסים לעבוד על מי?! מי יקנה את ההצגה הזולה שלכם מי?! אתם אוהבי אדם? פחח. אתם חומלים? פחח.
  איה חמלתכם על אבא ואימא שלכם שנטשתם ובעטתם להם היישר לתוך הפנים המרוסקות?! איה רחמיכם על אחים ואחיות שלכם, ילדים רכים ובחורים נפלאים, שמתביישים להראות את פניהם ברחובות בגללכם סוררים ומורים?! עדיף היה שתכסו את כל פניכם בעדשות שחורות ולא רק את עיניהם החמדניות. בושה לכם.
  אל תמכרו לנו את עקרונותיכם השדופים הממוחזרים ואל תנסו לסחור ברגשותינו כי לא תצליחו. אנו בזים למניפולציות הרגשיות שלכם. סורו מעמנו ולכו הלאה. חזרו למאורות העשנות. אתם, הנוטשים, אכזריים עלי אדמות, אנשי דמים ומרמה. הותרתם עיי חרבות בלכתכם למילוי תאוותיכם ולא היה אכפת לכם. הותרתם יתומים חיים, בוכים ומרוסקים, ולא היה אכפת לכם. הותרתם הורים שכולים בלבבות קרועים לאלפי רסיסים. מה לכם בוכים כי גמלנוכם שכול תחת שכול? מה לכם מתייפחים כי מגנים אנו על עצמנו מפניכם?!

  שדרני ההסתה הנבערים והמבעירים לא יצליחו להסיט את האשמה הגדולה המרוחה על פניכם שלכם ולהטביעה כקלון על פנינו הזכים ומצפונינו הצחים. שדרני ההסתה מוזמנים ללכת לעשות לבתיהם פנימה ולדאוג למתאבדים מקרב ציבור האבות השכולים במגזר שלהם שילדיהם נתלשים מהם בגלל היותם אבות. שדרני ההסתה ימשיכו להסיח דעת מהמתרחש בחצרותיהם האחוריות ולהסית ולהצית ולהתסיס ולשכנע אתכם שפגעתם בנו.

  ולא היא.

  מהרגע הראשון ועד לאחרון וגם בזה שלאחריו – פגעתם בעיקר בעצמכם, עבדי התאוות ושפחות היצרים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. "זבל מי שמלכלך"

  הנה הם.
  הגיחו ממאורותיהם העשנות וחמקו החוצה מחוריהם, יצורים מאופרים ואפורים, נטולי חמלה סביבתית ועקורי כל רגש אנושי, שאמללו את ה ציערו את קרוביהם והתאכזרו לנפשות הכי קרובות אליהם – לטובת פורקני יצרים.

  פרח להם ביד. פרחים ושירים. אוי, אוי, אוי.
  מצוה לקיים דברי המת. אז יש מצוות שכן מקיימים. תלוי מי ציווה. מתאבדת שציוותה, מקיימים את מצוותיה. פרח להם ביד, למעלה עלי כותרות, מתחתיהם עלי גביע, ובגבעולו הקוצים. או, הקוצים, דוקרים עד זוב דם. נסתרים, מכוסים, מגיחים בהפתעה ודוקרים בפתאומיות ומיד בוכים בדמעות תנין למה שונאים אותנו. הרי אנחנו פרחים כה ריחניים וכל כך חינניים.

  תהיית חמלה גדולה נמרחת על שפתותיהם מתחת לעדשות הענק הכהות וחוסר הבנה מושאל מכרכם את פניהם הנוגות: איך? איך אפשר? איך אפשר ככה? איך אפשר ככה לאמלל אימא? איך אפשר להתנכר כל כך?
  ומיץ הזבל מתבייש, זב ונוטף בין פרקי אצבעותיהם האוחזות בפרח הסמוק מבושה.
  איך? איך אפשר?
  איך אפשר לאמלל ילדת חמד קטנטנה בת תשע שמתייתמת בן לילה בגלל שאמה רוצה לשתות קפה עיראקי בדיזנגוף כשהיא גלויית ראש? איך? איך אפשר להתעלם משאגות בוכיות של נערות אומללות המתביישות לצאת מביתם בבוקר? ועוד בוקר? ועוד בוקר? ועוד בוקר? איך אפשר להתנכר לאימהיות הטבעית הפועמת בתוכך ולתלוש באכזריות את כפות היד הקטנטנות המנסות לאחוז בשמלת האם לבל תמיט חורבן והתפרקות למען פורקנה?

  מאתיים אסתים מסוג זכר מתאבדים בכל שנה. לא כמו אצלנו, מתאבדת אחת פעם בארבעים שנה. מאתיים מתאבדים בכל שנה. אבות תלושי ילדים, שנושלו מאבהותם בכוח הכוח.
  ושום שדרן צרוד קול אינו מצקצק ושום יפה נפש מאופר-למצלמה אינו רץ להתיפייף על הדם וקצת לרקוד עליו כשלא ישימו לב. כי אין שם דם חרדי. כי אין שם צהבהבות אנטי-דתית. זה לא מעניין.
  הניכור המשפחתי אכפת לכם? קשקשו בקומקום. האטימות מבעירה אתכם?
  תספרו לסבתות. איכה מתעלמים אתם מממוצע כה מחריד של ארבעה אבות מתאבדים בשבוע? איפה הפרחים בהלוויותיהם המרובות?
  שמא דמעותיה של הפוקרת שהכאיבה לבנותיה שלא טעמו טעם חטא ולא עשו לה כל רע אדומות יותר מדמעותיהם של אבות אבודים הבוכים בנפש יוצאת אל בן ובת שנגזלו מהם?! שמא דין שונה לה למתאבדת ודין אחר להם למתאבדים?!
  זבל מי שמלכלך.

  תמשיכו לנסות לכלכך. זה לא נדבק בנו וגם לא יידבק. בדקו את ידיכם ותראו איך הכל נשאר אצלכם. דבוק לעד. לא יורד. פוי.
  מי שפחדה להתארש עם "הבן של הזבל" הפכה את עצמה לפח זבל משתכפל שמטנף את החשובים לה מכל. זאת אימא זאת?! איתה צריכים לשמור על קשר?! ככה לשחוט את בנותיה בשווקים?! ככה לרמוס את כבודן המתחלל?! את כבוד המשפחה?! למה, כי לא רצו לקבל אותך כשאת פרוצה ומופקרת?! כלום לא ידעה שהטינופת הנשפכת בראש חוצות תשרוט את נפשות הקרובים לה ביותר ותספיג את כריותיהן במעיינות של דמעות מעתה ועד עולם?!
  מצחיקים שכמותכם. עשרות דומים ודומות לה באו ללוותה בדרכה האחרונה, בידיהם זרי פרחים ועל שפתותיהם מילים מזויפות של חמלה ואצילות מזופתת. על מי אתם מנסים לעבוד על מי?! מי יקנה את ההצגה הזולה שלכם מי?! אתם אוהבי אדם? פחח. אתם חומלים? פחח.
  איה חמלתכם על אבא ואימא שלכם שנטשתם ובעטתם להם היישר לתוך הפנים המרוסקות?! איה רחמיכם על אחים ואחיות שלכם, ילדים רכים ובחורים נפלאים, שמתביישים להראות את פניהם ברחובות בגללכם סוררים ומורים?! עדיף היה שתכסו את כל פניכם בעדשות שחורות ולא רק את עיניהם החמדניות. בושה לכם.
  אל תמכרו לנו את עקרונותיכם השדופים הממוחזרים ואל תנסו לסחור ברגשותינו כי לא תצליחו. אנו בזים למניפולציות הרגשיות שלכם. סורו מעמנו ולכו הלאה. חזרו למאורות העשנות. אתם, הנוטשים, אכזריים עלי אדמות, אנשי דמים ומרמה. הותרתם עיי חרבות בלכתכם למילוי תאוותיכם ולא היה אכפת לכם. הותרתם יתומים חיים, בוכים ומרוסקים, ולא היה אכפת לכם. הותרתם הורים שכולים בלבבות קרועים לאלפי רסיסים. מה לכם בוכים כי גמלנוכם שכול תחת שכול? מה לכם מתייפחים כי מגנים אנו על עצמנו מפניכם?!

  שדרני ההסתה הנבערים והמבעירים לא יצליחו להסיט את האשמה הגדולה המרוחה על פניכם שלכם ולהטביעה כקלון על פנינו הזכים ומצפונינו הצחים. שדרני ההסתה מוזמנים ללכת לעשות לבתיהם פנימה ולדאוג למתאבדים מקרב ציבור האבות השכולים במגזר שלהם שילדיהם נתלשים מהם בגלל היותם אבות. שדרני ההסתה ימשיכו להסיח דעת מהמתרחש בחצרותיהם האחוריות ולהסית ולהצית ולהתסיס ולשכנע אתכם שפגעתם בנו.

  ולא היא.

  מהרגע הראשון ועד לאחרון וגם בזה שלאחריו – פגעתם בעיקר בעצמכם, עבדי התאוות ושפחות היצרים.

  Avi |
  הגב
 7. לדעתי, הדבר הכי חשוב שכולם פשוט שכחו… היא שהיא נטשה את הבנות שלה בעודן צעירות. יש להם לגיטימציה לכעוס ולא לרצות לדבר איתה. מה גם ששום רב לא ידרוש מבנות לנתק קשר עם אם היות וגם הורה רשע…מחוייבים לכבד. אימי נטשה אותי בצעירותי. כששמעתי על הסיפור הזה, כול מה ששמעתי היתה העובדה שהיא פשוט קמה והלכה. אנשים אומרים שהיא "אמיצה"… לא הבנתי על איזה אומץ מדובר, היות והיא בחרה לסיים את חייה בעופן הכי פחדני שיש תוך גרימת עו סבל ואלו שהיא טענה שהיא אוהבת. גם אם רצתה להתגרש, היו דרכים אחרות לעשות את הדבר בלי לנתק את בנותיה בין לילה ולהותירן בלי אם. שינאת יהודים מאוד פופולרית כרגע. ואין שום ספק שהמדיה רוכבת על הנושא רק מתוך האגנדה הספציפי הזה. אגב… אני יהודיה שמתקשה עם שמירת מצוות (אין יהודי שהוא חול).

  חילונית |
  הגב
 8. את מי היא מעניינת היום יש אבא ובן שיתאבדו זה נראה יותר כואב מאסתי וינשטין
  יש היום גמר יורו

  הנושרת מפתוחי חותם תל אביב |
  הגב
 9. אחת התגובות הרדודות ביותר שנתקלתי מעודי, למרות שהכיוון נכון!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב