"שמחים שזה נפתר ללא פגיעה בחיילים": המשפחות מגיבות לחיסול

במשפחות הנערים מברכים על חיסול הרוצחים: "זו הייתה משימת הסגירה לחטיפה והיום הגדול הגיע", אמרה אמו של איל יפרח. שר השיכון: "ידע כל מחבל מתועב כי בן מות הוא"

לאחר שנהרגו רוצחי שלושת הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואיל יפרח הלילה (שלישי) בחילופי אש עם כוחות צה"ל, אמו של פרנקל, רחל, הביעה הקלה. "לאורך כל התקופה הסתובבו שם שני אנשים עם שני אקדחים ועם כלי נשק אוטומטיים, שאין להם דבר להפסיד. פחדנו שייפגעו עוד חפים מפשע, ואנחנו שמחים שהדבר הזה נפתר בלי שום פגיעות לחיילים שלנו. אנחנו יודעים שהשב"כ והצבא עבדו על זה באינטנסיביות גדולה, ואני שמחה שהם הצליחו ללא פגיעה בחיילים", אמרה פרנקל.

ואילו אימו של איל יפרח, איריס, הגיבה לחיסול: "התפללנו שהם ייתפסו, זה היה רצון טבעי וחזק ביותר…מבחינתי מי שנטל את חייו של הבן שלי, בא היום בחשבון ומשלם על זה בחייו. זה הדבר הנכון ביותר לעשות". יפרח ביקשה גם להודות לכוחות הביטחון על הפעולה. "זו הייתה משימת הסגירה לחטיפה והיום הגדול הגיע…יש לדעת ולהבין שמי שנוקם בנו ורוצה לחסל אותנו נבוא אתו חשבון".

כזכור, הבוקר פורסם כי לאחר מבצע מודיעיני מורכב של שירות הביטחון הכללי, אותר הלילה בחברון מקום המחבוא של השניים, מרואן סעדי קוואסמה ועאמר אבו עיישה, שביצעו את פיגוע החטיפה והרצח של שלושת הנערים. בפעילות של השב"כ, בסיוע ימ"מ וצה"ל, ניסו הכוחות לעצור את המבוקשים, אך התפתחו חילופי אש, ובה נהרגו השניים.

מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תא"ל תמיר ידעי, אמר הבוקר: "מאז 12 ביוני אנחנו רודפים אחרי מרואן קוואסמה ואחרי עומר אבו עיישה. מדובר במבצע ארוך ומורכב. בערב הקודם הגענו לבשלות לגבי מיקום האנשים ומסביבות 01:00 בלילה אנחנו סביב המקום שבו הם התחבאו…אנחנו מתקשים לזהות מי ההרוג בשל מצבה של הגופה. נדע בקרוב".

"התחלנו בנוהל סיר לחץ על הבית. הבית הוא מבנה שהכביש הוא קומת הקרקע שלו. הם התחבאו בסליק בקומה מינוס אחת. הם נלחצו, יצאו החוצה ופתחו באש. אחד נהרג במקום והשני נפל פנימה וחזר לתוך הבור. כוח של ימ"מ השליך רימונים ומטענים ומאז אין ירי. אנחנו עושים ניקיון מסביב כדי לזהות את הגופה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.