בית החולים בתדרוך לאחר החג: "מצבו קשה – המערכות בגופו קרסו"

מצבו של מרן הגחר"ע יוסף מוסיף להיות קשה. במהלך החג שהו ליד מיטתו בבית החולים  ארבעת בניו, בנותיו, אריה דרעי, אלי ישי וצבי חקק.

בתדרוך עיתונאים שקיים פרופ' גילון במרכז הרפואי,  הסביר כי במהלך החג לא חל שינוי משמעותי במצבו. "אין החמרה במצבו, וזה טוב. מי שיבטיח כי מערכות גופו ישובו לתפקד – אל תקשיבו לו", ציין הרופא. לדבריו, "הסיכוי לשיפור גדול במצבו הוא קטן".

פרופ' גילון הסביר כי השילוב של המחלות מהן סובל הרב עם גילו והבעיות מהן הוא סובל מתחילת השבוע, הביא לסכנה הנשקפת לחייו. "הסכנה נמצאת ברקע ולא רחוק", הוא אמר. הרב עבר את החג ללא שינוי משמעותי, מצבו קשה עד קשה מאוד אך בסה"כ מצבו יציב.

מוקדם יותר בערב החג  עידכן המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' יעקב נפרסטק, ומסר כי הוחלט לא להחליף את קוצב הלב הזמני שלו בקוצב לב קבוע, אלא להחליף אלקטרודה בלבד. "קיימת סכנה לחייו, אך לא בטווח המיידי", אמר פרופ' נפרסטק.

לפני מספר שעות התכנס צוות הרופאים שמטפל ברב ודנו בשאלה האם לשים קוצב לב קבוע", אמר פרופ' נפרסטק, בעדכון שמסר לכתבים בסביבות השעה 11 בבוקר. "לאור העובדה שלא היה הכרח בכך הוחלט לא לבצע את השתלת הקוצב הקבוע והוחלפה רק אלקטרודה, אותו תיל של הקוצב הזמני, לאלקטרודה חדשה ויציבה יותר. הרב עבר את הפרוצדורה בהצלחה, הקוצב עובד היטב ומצבו מהבחינה הזאת יציב.

במשך  החג שהו לצדו של מרן בניו  הרבנים הרשל"צ רבי יצחק רבי אברהם רבי דוד ורבי משה יוסף.

עוד שהו יו"ר ש"ס אריה דרעי ח"כ אלי ישי  צבי חקק.

בנו הרב דוד יוסף אמר הערב: "זה לא עניין של כמה ימים, זה ייקח זמן ואנחנו מלאי תקווה שהוא יחלים. הרופאים אומרים שיש סיכוי שהוא ייצא מהמצב הזה והוא יוכל לחזור ולתפקד".

ח"כ אלי ישי אמר הערב  בערוץ 2 מביה"ח: "אפשר להגיד בצורה ברורה שנאבקים על חייו" – "אנחנו מקווים לטוב, מתפללים לטוב ומאמינים שיהיה טוב", כל בני המשפחה היו פה בחג לצד מיטתו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ההגדרה הרפואית המדוייקת למצבו של הרב עובדיה היא: אנוש. אלא שנזהרים לא לומר את המילה הזו.
  עפ"י הסטטיסטיקה הרפואית סיכויי ההחלמה במצב זה, בגיל זה, הוא 3% בלבד.

  נפתלי |
  הגב
  • מצבו הנתון נגרם עקב גילו וזילזול שהרופאים מתיחסים לחולה בגיל כזה .חבל שאחד העסקנים הרפואיים לא נכנס לעובי התיק לראות אם הרופאים באמת מטפלים בו כראוי או בניו מידי נאיבים ומאמינים שהרופאים יעשו הכל למען גדול הדור ובנתיים עושים עליו את כל הניסוים האפשריים [מעשה שנעשה בכל יום!!!!]מחוסר הבנת המשפחה אני כותב זאת בכאב עקב ניסיון עם מור אבי עליו השלום

   דואג |
   הגב