"שמעון החזיק את הברכון עם שירי השבת, לא דילג על אף מילה" (וידאו)

בתו של שמעון פרס ספדה לאביה וסיפרה על החיים עם אבא שהוא גם איש ציבור ומנהיג: על שולחן השבת, ועל ההבטחה להישאר יהודי. { הבת ספדה}

הספדים מרגשים נשאו בניו  של שמעון פרס בהלוויה הממלכתית שנערכת בהר הרצל בירושלים.

בתו של פרס צביה ולדן דיברה על הפרידה משני אנשים – פרס של המדינה ואיש המשפחה "לראשון – פרס של המדינה, פרס של העם, פרס אזרח העולם – יספדו אחרים. אני אחלוק אתכם כמה רגעים פרטיים", אמרה וסיפרה על הפן היהודי של פרס,"אני זוכרת אותו בשנה האחרונה בערבי שבת בביתנו. כשהוא הראשון לקום לקידוש, מחזיק בידו את הברכון עם שירי השבת, המודפס בגופן קטן, מפענח את מילות השירים דרך העדשות העבות של משקפיו. לא מדלג על אף מלה, שר במלוא הגרון".

"הלכת מאיתנו בטרם עת", יוני פרס (חדשות 2)

"אני הייתי עדה לגבר צעיר שהפעיל את כישוריו היצירתיים כדי להאכיל אותנו. שחתך סנדוויצ'ים למשולשים ולמעוינים 'תטעם, זה – סנדוויץ' בורמזי'", המשיכה. "אבא שהפליא בהמצאותיו, שכל האמצעים היו כשרים בעיניו לפתוח לילד את הפה, לפתות אותו לאכול ולגדול".

ולדן אמרה כי בעיני הציבור הרחב אביה ייזכר כמי שסעד על שולחנות מלכים אבל היא זוכרת אותו "ליד השולחן במסעדה צרפתית, כשהוא לוחש לי: "זה טעים, אבל אין כמו הסלט של אמא".

הבן הצעיר חמי פרס (חדשות 2)

בתו הזכירה את האהבה הגדולה בין אביה לאמה סוניה: "רבים וטובים היו ימי שני חייו, וכל אותן שנים היה איש מאוהב. מאוהב בסוניה. אמא האמינה שאפשר לתקן את אי הצדק שיש בעולם והייתה פנויה בכל עת להקשיב, לתמוך ולעזור. אבא העריץ את התכונה הזאת שלה. רבים וטובים היו ימי שני חייו, וכל אותן שנים, היה איש מאוהב. מאוהב במשפחתו -מאוהב בעם ישראל -מאוהב במדינת ישראל -אוהב ימים לראות טוב ומאוהב בעתיד לבא".

הבן יוני בחר אף הוא לספר על "האבא הפרטי והמשפחתי שלי". הוא אמר כי אביו הגדיר את עצמו כביישן, למרות שהיה תמיד תחת הזרקורים. "היה בינינו קשר עמוק ומיוחד. למרות היעדרויותיו הרבות, תמיד הקפיד לדרוש בשלומנו ולהתעניין, גם ממרחקים גדולים. הוא עזר לי בשעות קשות שהיו לי וגם אני השתדלתי להיות לצדו בשעותיו הקשות, על אף תעצומות הנפש האדירות שהיו לו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.