שמעון פרס בראיון מיוחד: "מבטל את החוזה עם בנק הפועלים" (וידאו)

לאחר הפרסום לפיו ירוויח סכום עתק על מנת לקדם את ענייני בנק הפועלים – הנשיא לשעבר פרס החליט לחזור בו. בריאיון ליונית לוי הוא אומר: "חשוב לי לשמור על אמון הציבור"

תשעה חודשים מאז שעזב את בית הנשיא בירושלים, הנשיא לשעבר שמעון פרס הסתבך  מבחינה תדמיתית בשבוע האחרון  העיתון "דה-מרקר" פרסם כי הוא מרוויח 30 אלף דולר בחודש מבנק הפועלים.

אני לא מרוויח אף פרוטה מפני שאני לא לוקח אף פרוטה מהכסף הזה. כל הכסף הזה מושקע במדע, בצרכים חברתיים, ואני מקפיד על כך", טען  הנשיא לשעבר בריאיון מיוחד ליונית לוי לכבוד יום העצמאות. "לא הייתי עושה שום דבר שיש בו ריח של כסף. אני מתפלא בכלל ששואלים על זה, אני חושב שזה שירות נכון. אני לא לוביסט בכלל".

 

פרס לא חשב שהמהומה מוצדקת, אבל לאחר המחאה הציבורית ביקש מחדשות 2 שיבואו שוב כדי לספר שהוא נסוג מההסכם. בחדשות 2 שאלו אותו מה הוא מבין היום שלא הבין קודם לכן. "מה שהסכמנו ומה שפורסם, לא היה קשר בין השניים. בנק הפועלים פנה אליי ואמר שיש לו סניף בארצות הברית, והוא רוצה להביא יותר משקיעים לישראל, ושאני אעזור לו לעשות את זה בארצות הברית, בלי כל קשר למדינת ישראל, מה שנעשה בבנק. הסכמתי", הוא מסביר.

 

"אחר-כך אני קורא בעיתון סיפור שאין שום קשר בינו לבין המציאות, אני לא אלך להתווכח. החלטתי, בלאו הכי בשבילי זה לא עניין כספי באמת, אלא עניין ציבורי, וחשוב לי לשמור על אמון הציבור, שאני מבטל את זה ונגמר העניין". פרס מבהיר כי הוא אינו חושב שנהג לא כשורה, אלא פעול על מנת "למנוע עליזות שפתיים או מראית עין", כך כלשונו.

אני רוצה שזה יהיה חד וברור, ככה דאגתי כל החיים ואני לא רוצה שמישהו יקלקל על ידי פרסום לא נכון", מדגיש הנשיא לשעבר. על התגובות בבנק הפועלים לאחר ההחלטה שלו לחזור בו אמר: "כמובן שהם מרגישים ניזוקים ואני לא רציתי להביא להם נזק, אבל אני אמרתי – לי אין בנק, לי יש שם, ושמי הטוב זה הבנק היחידי שיש לי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.