שמעון פרס – 100 השנים הראשונות(וידאו)

סרט מיוחד ששודר בערוץ הראשון המספר על צמתים חשובים בחייו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס, מימי לימודיו בבן שמן בסוף שנות השלושים במאה שעברה, ועד לסוף כהונתו כנשיא המדינה. {הסרט המלא}

סרט מיוחד ששודר בערוץ הראשון המספר על צמתים חשובים בחייו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס, מימי לימודיו בבן שמן בסוף שנות השלושים במאה שעברה, ועד לסוף כהונתו כנשיא המדינה.

הסרט מספר על תרומתו של שמעון פרס לבניית חוסנה הביטחוני של המדינה בשנותיה הראשונות ועל הקריירה הפוליטית העשירה שלו כחבר כנסת, שר, ראש ממשלה ונשיא המדינה, העליות והמורדות ההישגים והכישלונות.

https://www.youtube.com/watch?v=Na3AywdWn-U

הצילומים החלו בבית הנשיא כשלושה חודשים לפני תום כהונתו של שמעון פרס ועד לחודשים האחרונים, וכללו ראיונות אישיים עם שמעון פרס, וצילומי אווירה בבית הנשיא ובמקומות נוספים.

גם בגיל 92 וחצי ממשיך שמעון פרס בשגרת עבודתו ופעילותו בארץ ובחו"ל, ולכן זה איננו סרט סיכום, אלא התמקדות בכמה אבני דרך בקריירה ארוכה, והתייחסויות שלו לאותם אירועים שהם חלק מההיסטוריה של מדינת ישראל מאז הקמתה.

שמעון פרס הוא האחרון מדור מקימי המדינה שיכול לספר בגוף ראשון על כל העשייה הביטחונית, המדינית והפוליטית בשישים ושמונה שנותיה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.