שמרו על בריאות העיניים – שימוש נכון בעדשות מגע

טיפול נכון בעדשות המגע ובקופסת האחסון – חיוני מאוד על מנת לשמור על בריאות העיניים שלכם בצורה הטובה ביותר האפשרית.

טיפול נכון בעדשות המגע ובקופסת האחסון – חיוני מאוד על מנת לשמור על בריאות העיניים שלכם בצורה הטובה ביותר האפשרית.

לאחר הבדיקה וההתאמה של העדשות, אתם אמורים לקבל חוברת הדרכה שמפרטת בדיוק את מה שעליכם לעשות על בסיס יומי, דו שבועי וחודשי.

מקור המידע הטוב ביותר לגבי השימוש הנכון בעדשות מגע מגיע מה-FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקאי. גם רופא העיניים או האופטמטריסט שמטפלים בעיניים שלכם, מקבלים את המידע שלהם מה-FDA. לכן, כאשר אתם מרכיבים עדשות מגע חודשיות או יומיות, אתם צריכים לעקוב אחר הנחיות הבטיחות המצורפות להן.

אם יש משהו שאינכם בטוחים לגביו, תוכלו לבדוק את הדברים באינטרנט, באתרים שעוסקים בנושא זה, או ליצור קשר עם יצרן עדשות המגע שלכם. ליצרנים יש מידע על כל שאלה שלכם, כולל פתרונות, דוגמאות ממקרים אחרים ומוצרים אופטיים שונים שמהם אתם יכולים להפיק תועלת.

הנה כמה טעויות נפוצות שעושים מרכיבי עדשות מגע:

  • טעות נפוצה בקרב מרכיבי עדשות מגע היא טיפול יומי בלתי תקין בעדשות. לא מספיק רק לנקות ולחטא את העדשות. גם אחסון נכון בקופסה נקייה לחלוטין הוא חשוב ביותר. יש הרבה יצורים זערורים ומסוכנים שישמחו להתפתח ולחיות בתוך קופסת העדשות והם עלולים לגרום נזק רב לעיניים שלכם.
  • אנשים שמרכיבים עדשות מגע באופן רציף חושבים שהם פטורים מתהליך הניקוי היומי, אבל ההפך הוא הנכון. למרות שעדשות אלה מאפשרות לכם להרכיב אותם גם בלילה, בדרך כלל עדיף לא לעשות זאת. זה גם לא רעיון טוב לשחות איתן, להתקלח ובכלל להרכיב עדשות מגע בזמן פעילויות במים, בלי קשר למשך הזמן שאתם יכולים להרכיב את העדשות ברציפות.
  • טעות נפוצה נוספת שעושים אנשים בזמן שהם רוכשים עדשות היא שהם רוצים להרכיב את העדשות מיד באותו רגע. לכן, לפעמים הם מתפתים לרכוש עדשות מגע במקומות שבהם יוכלו להימנע מזמן ההמתנה. אבל קניית עדשות מגע אצל כל אחד, שאפילו לא מבקש מכם להציג את מרשם הרופא, יכולה להיות רעיון גרוע ואמור להיות עבורכם דגל אדום חד משמעי! לעולם אל תקנו עדשות מגע בלי לערוך קודם כל בדיקה והתאמה כי זה עלול להסתיים בזיהומים, שריטות ואפילו, חס וחלילה, עיוורון
  • בעיה נוספת שאנשים רבים לא לוקחים בחשבון היא ההסתמכות על עדשות המגע שיגנו על העיניים מפני השמש. הקפידו להשתמש במשקפי שמש שחוסמים את קרני האור האולטרה סגולים. למרות שיש עדשות מגע שכוללות הגנה מפני UV, אי אפשר להשוות זאת להגנה שאפשר לקבל ממשקפי השמש.
  • אף פעם אל תחליפו עדשות מגע עם אדם אחר. החלפה היא דרך להעביר חיידקים בין אנשים. עדשות מגע מותאמות באופן אישי לכול אדם. התאמה שגויה של עדשות המגע עלולה לגרום לפגיעה קבועה בעין, זיהום ואפילו עיוורון.

ולסיום, חשוב לעבור בדיקות עיניים שנתיות. במהלך פרק זמן של שנה אחת יכולה בריאות העיניים להשתנות באופן דרמטי, לטובה או לרעה. זו גם הזדמנות נהדרת לבקש זוג משקפיים חדשים בהתאם לראיה הנוכחית שלכם. כשיש לכם גיבוי עם זוג משקפיים מעודכנים, תוכלו להשתמש בהם במקרה של בעיות עם עדשות המגע שלכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.