שנה אחרי: 'יש עתיד' מתרסקת – הליכוד ומרצ בעליה

כשנה אחרי הבחירות לכנסת ה- 19, מתפרסם סקר, הממחיש עד כמה מפלגת 'יש עתיד' בראשות יאיר לפיד, שר האוצר הנוכחי של מדינת ישראל, גרמה לירידת פופולריות שלה בעיני אזרחי ישראל ולהתרסקותה בסקרים, לעומתה, מזנקים בעלייה- הליכוד ומרצ.

בסקר שערכה  קבוצת גיאוקרטוגרפיה בהנהלת הפרופסור אבי דגני עבור תוכנית  ב"רדיו ללא הפסקה",  מסתבר כי במידה והבחירות היו נערכות כעת, מפלגת הליכוד בראשות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הייתה זוכה ב-40 מנדטים,  זאת לעומת 31 מנדטים אותם קיבלה בבחירות החולפות.

גם אם  היו מתפצלות המפלגות שהתאחדו לא לפני זמן רב- הליכוד וישראל ביתנו, הן בכל אופן, היו זוכות יחד ב-55 מושבים בכנסת. המפסידה העיקרית מהפיצול, כך לפי הסקר, הייתה דווקא, הבית היהודי בראשותו של נפתלי בנט, שזכתה ב-7 מנדטים לעומת 11 ללא הפיצול ו-12 בהם זכתה בבחירות דאשתקד.

יאיר לפיד, מי שהיה הפתעת הבחירות האחרונות וראה ימים יפים יותר בסקרי דעת הקהל, מתרסק בחדות יחד עם מפלגתו 'יש עתיד', בסקר, מסתבר, במידה והבחירות היו נערכות כיום, 'יש עתיד' הייתה זוכה  ב-9 מנדטים בלבד! זאת  לעומת 19 המנדטים בהם זכתה בשנה שעברה ו19 המושבים בכנסת שמחזיקה בהם, בזכות כך, היום.

עוד הפתעה בעלייה, מרצ- המפלגה מצידה השמאלי של המפה הפוליטית, רושמת זינוק מ-6 ל-10 מנדטים ללא פיצול בין ישראל ביתנו והליכוד, ו-8 במידה ויתפצלו.

מהצד השמאלי המתון היותר, נרשמת גם ירידה למפלגת העבודה לאחר ששלי יחימוביץ' הובילה את המפלגה ל-15 מנדטים, לפי הסקר מסתמן כי מחליפה של יחימוביץ, היו"ר הנוכחי, יצחק הרצוג, מוריד את מספר המנדטים לבין 11 ל-12 מנדטים.

מפלגת 'התנועה' בראשות ציפי לבני מאבדת את כוחה ל-3 מנדטים.

מפלגת 'קדימה' של שאול מופז, רושמת עלייה קלה ומתחזקת מעט מ-2 מנדטים ל-3 מנדטים.

ואצל החרדים –  ש"ס עם יו"ר אריה דרעי- מתחזקת, כך נראה, ל- 12 מנדטים, אך  אם יתפצלו הליכוד וישראל ביתנו, תרד ל -10 מנדטים.

לפי הסקר, יהדות התורה זוכה ב- 6 מנדטים ו- 4 במידה ויהיה פיצול.

עוד הפתעה יוצאת מהסקר, באם הבחירות היו מתקיימות בחודש זה, גם מפלגת "עם שלם" של הרב אמסאלם, הייתה עשויה להיכנס לכנסת ולזכות בשלושה מנדטים.

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חסר שם עוד שורה מפלגתו של שנידר מקבלת 23,5.4 מנדט.מספיק עם סקרים שמתחילים את עבודתם בשעה12 בלילה ומסימים בשעה 7 בבוקר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מספיק לקרוא את הפסקה האחרונה על עם שלם כדי להבין עד כמה בתוצאות הזויות ולא מייצגות. חבל אפילו על הזמן שלקח לי לכתוב את התגובה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. סקר מעניין, דגני הוכיח מקצועיות ברוב השנם, אבל לא ברור בשביל מה צריך עכשיו סקר בחירות??

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. לפי סקר שאני ערכתי, קבוצת גיאוקרטוגרפיה בהנהלת הפרופסור אבי דגני טועה ברוב הסקרים שהיא עושה

  גידי |
  הגב