שנה ופירש: פרסטר פותח את הפה על המגזר החרדי (הקלטה)

בעקבות פיגוע התועבה אברהם פרסטר ששינה ופירש יצא ותוקף בחריפות את המגזר החרדי, "הציבור החרדי מפיץ שנאה וקיטוב" לדברי פרסטר: "בקהילות חרדיות שונאים אחד את השני, הרב שך יצא נגד הרבי מחב"ד, הפלגים בבאבוב נאבקים זה בזה שנים , הפלג הליטאי הבני ברקי עם הפלג הירושלמי – האזינו לדברים

אברהם פרסטר, ששנה ופירש (לשעבר איש תקשורת חרדי), מדבר בראיון לגבי גזית ברדיו "ללא הפסקה" על הפוסט שהוא פרסם בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא מביע את דעתו על החינוך החרדי בישראל – "המילה הקטנה שהרסה את כולנו היא המילה 'יהודי'".

"בכל הרחובות החרדים הפיצו פשקוולים כנגד מצעד התועבה, ובכל בית חרדי יש שירותים, וההסתה גורמת לכך ללא ספק ומלבה את השנאה". אמר פרסטר בהתייחסו על מצעד התועבה. .

פרסטר יצא ותקף בחריפות את המגזר החרדי "שמפיץ שנאה וקיטוב", כהגדרתו,  לדברי פרסטר: "בקהילות חרדיות שונאים אחד את השני, הרב שך יצא נגד הרבי מחב"ד, הפלגים בבאבוב נאבקים זה בזה שנים, הפלג הליטאי הבני ברקי  עם הפלג הירושלמי.

פרסטר קובע:"אין מקום לגשרים, בין החרדים לחילונים, יש להפריד את הדת מהמדינה כי אין מצב שזאב יגור עם כבש".

אברהם פרסטר נולד בירושלים למשפחה מחסידות בעלז. אביו, הוא מרדכי פרסטר, כיהן בעבר כחבר מועצת עיריית ירושלים מטעם דגל התורה.

לאחר שסיים את לימודו בישיבות בעלזא באשדוד, הוא שימש תחקירן בשבועון משפחה. והחל להגיש את המהדורה המרכזית ברדיו קול חי, במקביל  עסק בפעילות הסברה ומסירת הרצאות על המגזר החרדי. לימים ניהל את המרכז העולמי ובית המדרש של חסידות בעלזא בירושלים.

במהלך הלימודים האקדמאים הוא נחשף לתכני כפירה על ידי חבריו לספסל הלימודים, משם הדרך הייתה קצרה לחצות את הקווים יחד עם רעייתו ותשעת ילדיו ולעזוב את דרך ישראל סבא.

במהלך המעבר החד לעולם החילוני, נעשו נסיונות שיכנוע מצד הוריו שעלו בתוהו, שדר הרדיו החרדי אברהם פרסטר, הודיע להוריו ההמומים את הבשורה המרה על עזיבת הדת.

כיום, הוא עובד בחברה למשכנתאות "פרסטר משכנתאות" שפתח לאחרונה בבירה.

 

16 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני יהודי

  אני דן אותו לכף זכות כל מה שהוא אומר זה נכון הלוואי ולא הית מיסתכל על רבנים או אנשים אבל תישתדל לא לעזוב את ה אף פעם תהיה איתו בכל מקום ובכל מצב גם עכשיו ה אוהב אותך ומבין אותך ולא כועס עליך רק רוצה שלפחןת אותו שמחיה אותך לא תשכח באהבה שהגם אינני מכירך אברהם

  חרדי |
  הגב
 2. זה שיש בעיות ודברים שלא כל כך מובנים בציבור החרדי, לא סותר את זה שהיהדות היא האמת בעולם ויש בורא שמנהיג את הבירה.

  מאיר |
  הגב
 3. תשמע חביבי! ישנן כאן במה שאתה אומר נקודות ראויות למחשבה, כשלא ברור בכלל שהן נגד האינטרסים והטובה של הציבור החרדי.
  אך צריכים להוסיף שבדבר אחד אתה כן סוטה מהאמת ואתה מוכר למאזינים, אולי בקצת זדון-לב, שקרים וכזבים ומידע מגמתי, בנוגע החינוך של הציבור החרדי!
  אמנם, ברור ללא ספק שיש בחינוך החרדי ובתורת משה שניתנה לנו ע"י א' אחד, מקום ולגיטימציה למה שנקרא "שנאה" במצבים מסוימים ("אוהבי ה' שנאו רע" וכדו').
  אך יש בפני שני דרכים להוכיח את הטיפשות והאיוולת בביקורת הזו שלך על ה' ועל תורתו ועל החינוך החרדי. אני יכול להאריך ולהסביר מה בדיוק הכוונה ל"שנאה" הזו "עליו מתחנכים הציבור החרדי" וכן להסביר ממה נובע ה"קהילות" והמחנאות בציבור החרדי, ולאיזה עניינים "שנאה" זו ומחנאות אלו מועילים, וכן הלאה ע"ז הדרך.
  אך אבחר במשהו הרבה יותר פשוט וברור: "מבחן התוצאה"! נבדוק את מבחן התוצאה בהקשר לעניין 'שנאה' של אלו שגדלו בחינוך החרדי, לעומת אלו שגדלו בחינוך החילוני. לפי מבחן התוצאה, נוכל לקבוע בקלי-קלות איפה ילד מתחנך וגודל ליותר "שנאה", האם בחינוך החילוני הנאור שהמרואיין אבי שלנו בחר לאחרונה לשלוח לאחרונה את ילדיו לשם, או בחינוך החרדי ה"שחור" המקום שאני מעדיף לשלוח הילדים שלי אליו!
  אבי'לה המתוק שלי! תבחר בבקשה באיזה בעיה שקיימת אצל האנושות שניתן לשייך אותה כבעיה שנובעת "מחינוך לשנאה", ותבדוק איפה יש יותר מהבעיה הזו, האם היא קיימת יותר אצלנו החרדים ש"מחנכים לשנאה" או אצלכם החילונים!
  ניקח לדוג' הבעיה של אלימות. באיזה ציבור אתה שומע יום יום אלימות נוראית החל מאלימות בין ילדים קטנים בגילאי בית-הספר, עובר לאנשים מבוגרים?? והאלימות הנוראית הזו הרי מופעלת בכל מצב וכל סיטואציה שרק יהיה! אפי' לדוג' בבתי-חולים ששם זה בוודאי מקום שהיה צריך ליפול כל חומות השנאה שבני-אדם בונים אחד נגד השני, אך ראה זה פלא, גם שם, אני מציע לך לבדוק מאיזה מגזר מגיעים האנשים (ברוב מוחץ של המקרים) שמפעילים אלימות נגד הצוות הרפואי, כשלעומת זה תבדוק מאיזה מגזר מגיעים הכי הרבה מתנדבים שמחלקים בבתי-החולים סנדוויצ'ים למלווי החולים, כשלא משנה למתנדבים יקרים אלו לאיזה מגזר המלווה הזה שייך!
  אבי חבוב שלי! איפה יש יותר רציחות, הריגות, אלימות בכביש, אלימות במשפחה?
  אבי'לה המתוק! האם התוצאות בשטח לא מראות בבירור באיזה חינוך מצליחים יותר לחנך לאהבה, ובאיזה חינוך מתחנכים לשנאה???!!!
  ועל קצה המזלג, לגבי העניין של הפילוגים בין הקהילות החרדיות בינן לבין עצמן: מי כמוך יודע שלמרות כל המחלוקת האדירה בין חסידות סאטמער ובעלזא בשנות השמונים, כשברח א., (חסיד בעלזא), מהארץ לארה"ב עקב בעיות כספיות, היו אלו חסידי סאטמאר "השונאים" שלו שעזרו לו ו"העמידו אותו על רגליו"! הרי ידוע לך ולכולם שהאדמו"ר הדברי יואל מסאטמער ז"ל, אבי שיטת הקנאות וההתבדלות בדורנו, היה ביחד עם הקנאות האדירה שלו גם אבי החסד בדורנו והיה תומך בכל אביון ונצרך עם סכומים אדירים, כולל אביונים ונצרכים כאלו שהשתייכו לחוגים וקהילות שע"פ השקפתו הם היו "רשעים" מבחינה אידיאולוגית!!! כן? האם גם אצל החילונים שגדלו ב"חינוך הנאור" מצאת כאלו תופעות נהדרות??!!
  זה דבר הכי מגעיל ודוחה לקחת מקרי אלימות יוצא דופן ולבנות ע"ס מקרים אלו תילי תילים של הכפשות על החרדים ודרך חינוכם! זה ממש בולט שהרצון שלך להכפיש ולהשמיץ את הציבור היקר ממנו אתה מגיע קיימת ממילא, ואתה פשוט מחכה שיקרו מקרים יוצאי דופן מצערים כאלו בכדי שתוכל לממש את כוונותיך האפילות שהם לא אחר מאשר להשתלח, להשמיץ, וללכלך את הבור ממנו שתית!
  בוז! בוז! בוז!

  פריד |
  הגב
 4. באמת חבל כשדרן מאוד אהבתי אותו היה מתון ושידר רוגע חבל מאוד שירד מאיגרא רמא לבירא עמיקתא

  יוסי |
  הגב
 5. גילוח הזקן לא עשה לו פרצוף טוב. נראה כמו תמהוני שלא יודע איפה לחפש את עצמו.

  חיים |
  הגב
 6. די כבר משועמם יצאת בשאלה בשביל לקבל צומי ? הרבה זמן עבר ולא התייחסו אליך ? אולי שילמת לגבי גזית בשביל שייראין אותך. אגב ב"אורלי וגיא" יצאת פיסטוק

  גיא 365 |
  הגב
 7. א. יש טעות בכתבה וכתוב שם דברים שהוא לא אמר בכלל (כמו: יהודי. הוא אמר יהודית על מדינה יהודית דמוקרטית). ב. הוא לא משמיץ הוא אמר אמת בעוונותינו הרבים. ג. הוא היה מגיד שיעור עם הרבה תלמידים והקים המשכנתאות לפני יותר מעשר שנים שעוד היה גר כאן ברובע ז' אשדוד. ד. כותבים בתגובות חולה נפש ודרעק ומפגר זה רק מחזק את שפרסטר אמר. מי שכותב כך גם לא משיב כהלכה וגם משקר וגורם נזק.
  צריך לעשות חשבון נפש גדול.

  שמעון מאשדוד |
  הגב
 8. מה קרה לא דיברו ממך שבועים צריך צומי ?
  זוכר אותך עוד מהישיבה באמת שלא השתנתה

  מרדכי מהפיפציגער שטאק |
  הגב
 9. את מי הוא מעניין? את התסכולים שלו שיוציא במקום המיועד לכך.

  מיקי |
  הגב
 10. עוד מתוסכל מסכן… כל היוצאים בשאלה סובלים מהמסכנות שלך, אתה לא לבד…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב