שנה לאחר התאונה הקשה: הכנסת ספר תורה לע"נ ההרוגים

הכנסת ספר תורה לע"נ הבחור אביעד אלמלם ז"ל ואלישבע חדד ע"ה להיכל בית הכנסת "יסוד ושורש העבודה – חסד לאביעד"

יומיים לפני התקדש החג יום הכיפורים, המונים מתושבי העיר השתתפו במעמד של שמחה, מיוחד ומרגש של הכנסת ספר תורה שנכתב לע"נ הבה"ח אביעד אלמלם ז"ל שנהרג בתאונת דרכים והנערה אלישבע חדד ע"ה בדרכם לתפילה ואמירת סליחות בכותל המערבי בערב יום הכיפורים.

ספר התורה המהודר מאוד נכתב ע"י המשפחה והוכנס ברוב פאר והדר לבית הכנסת "יסוד ושורש העבודה – חסד לאביעד", שם קבע את תפילותיו המנוח הב' אביעד ז"ל ולקראת השלושים הונצח שמו בבית הכנסת כמי שהיה כדמות של תורה וחסד בתואר "חסד לאביעד".

החל משעות הצהריים, התקיים מעמד כתיבת האותיות האחרונות ותפירת היריעות לספר תורה במעמד רבנים חשובים וקהל ידידים בבית המשפחה ברובע ט'.

עם סיום כתיבת האותיות בספר תורה וסיום תפירת היריעות והכנסת ספר התורה לארגז מוכסף ומפואר, יצאו בתהלוכה והמון חוגג תחת אפריון בשירה ובריקודים לכבודה של תורה ברחובות הראשיים בעיר לכיוון רובע ז', כשילדי תלמודי התורה צועדים אף הם ורוקדים לכבודה של תורה.

עם הגעתם לרחבת בית הכנסת, שם יצאו לקראתם המתפללים עם ספרי תורה בידיהם שהוצאו מארון הקודש ופתחו במעגלים ברחבה של בית הכנסת, לאחר הכנסת ספרי התורה להיכל הגיע הגאון רבי דוד יוסף בעל ה"הלכה ברורה" וחבר מועצת חכמי התורה שנשא דברי ברכה לכבוד המעמד.

בדבריו הזכיר את מעלת מצות כתיבת ספר התורה ובפרט למקום כזה שמכיר היטב כאן בקהילת "חסד לאביעד" יש אנשי תורה, ההורים אוהבי תורה ויראת שמים הם זכו להכניס ספר תורה שיקראו וילמדו בו ולקיים את מה שכתוב בתורה, ספר תורה זה הוא לע"נ הגדול ביותר, שמחתי לשמוע שמתקיים כאן כולל ערב ושיעורי תורה ויש לחזק את זה ביותר, כן בירך את רב הקהילה הרה"ג ר' מכלוף עזריאל שידוע שהוא ת"ח ומרביץ תורה והלכה במשך שנים רבות במקום, ושמח לשמוע על תוכניות הבניה להקמת מבנה הקבע לביהכ"נ ובירך שיצליחו בקרוב. וסיים, אשריהם ואשרי חלקם, אני רוצה לברך אותם שיזכו לששון ושמחה ישיגו, ונסו יגון ואנחה ומכאן ולהבא ולחושבנא טבא, ויזכו לחתימה טובה בספרן של צדיקים, פרנסה טובה גאולה וישועה.

לאחר תפילת ערבית, ציבור המשתתפים הגיע לסעודת מצוה באולמי "בודה בלנקה" בהשתתפות הרבנים הגאונים:, הרב יוסף שיינין רב העיר, הרב מכלוף עזריאל רב בית הכנסת, ראש הישיבה בה למד הבחור ז"ל – הרב דוד פחימה ר"י "תפארת התלמוד", הרב יהודה סבח רו"כ "תפארת דוד", הרב מאיר אבוחצירא רב ביהכ"נ 'תפארת רפאל', עובדיה דהן ראש המועצה הדתית, הרב מרדכי מלכה רבה של באר טוביה, הרב דוד כהן מרא באתרא גן יבנה, הרב יובל אברהמי רו"כ "זוהר השלום", מזכה הרבים הרב רונן שאולוב. דברי ברכה נרגשים נשא ידיד המשפחה אריה דרעי שר הפנים הפריפריה הנגב והגליל.

הרבנים בדבריהם העלו על נס את זכרו של הבה"ח אביעד ז"ל באהבת התורה שהיתה לו ומידת החסד שהיתה כל ימיו עד יומו האחרון, כפי שהעידו רבים ממכריו בישיבה שהיה נוהג להטות עזרה וחסד מתוך מסירות עמוקה. לקראת יוה"כ הרבנים קראו להתחזק בעבודת ה' ולקחת ממידותיו הנעלות של המנוח ולזכות להיכתב בספר החיים והשלום.

בין דרשות הרבנים ערך אחיו של המנוח 'סיום מסכת' לע"נ. האב ר' מיכאל הי"ו הודה לכל העוזרים להצלחת המעמד, כן הודה לרב חיים אמסילי חבר מועצה העיר והממונה לחינוך חרדי אשר במשך שנה שלמה הקדישו את הפעילות התורנית של אבות ובנים לזכרו של הבחור אביעד ז"ל. בסיום המעמד התקיים אמירת סליחות ברוב עם.

ערב קדוש ונשגב זה ננעל מתוך תחושה עילאית וחיזוק לקראת יום הכיפורים מתוך ערך סגולת התורה הקדושה אשר וודאי תיחרט בלבם של כל המשתתפים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.