שנה לבחירות הסוערות בבית שמש: השקת ספר תיעודי המסכם את המאבקים

ביום שני הקרוב יערך טכס השקת הספר 'משה אבוטבול. העליה, השבר והנצחון' * ספר תיעודי מקיף על "בית שמש העיר שהפכה לסמל". בספר מתוארים המאבקים הגדולים והקטנים שליוו את התפתחות הקהילות החרדיות בעיר, עד הפרקים היותר מתוקשרים של מערכת הבחירות החוזרות והמאבק המשפטי הגדול שקדם להן.

הבחירות בבית שמש, ובכלל כל העיסוק בעיר שהפכה לסמל הוציאה את בית שמש הרבה הרבה מתחומי שיפוטה, והעניקה לעיר מעמד שאין לערים אחרות. לטוב ולרע בית שמש צריכה להתמודד עם מה שנקרא כיום 'אפקט בית שמש'.

מטבעם של תושבים כולם אוהבים שקט ושלווה, אך בעל כורחם הפכו תושבי בית שמש להיות שחקנים במאבק לא פשוט על דמותה של מדינת ישראל, כאשר בית שמש לא הייתה מעניינת איש מכל הוגי הדעות במדינה, אם לא חששם כי בית שמש היא רק הקדימון למה שהולך להיות במדינה ב'יום שאחרי'.

הם יצאו למאבק והפסידו, ניסו לרתום את רשויות המשפט אבל אלו לא עזרו להם בשעת מבחן, אבל עם זאת השיח סביב בית שמש הפך את העיר לפרק בלתי נפרד מספר ההיסטוריה שעוד יכתב על הציבור החרדי מול מדינת ישראל.

'איש בית שמש' הסופר הרב חנוך שיין המלווה את מערכות בית שמש בעטו ובעתו מזה כ-20 שנה, ומי ששימש בבחירות האחרונות כדובר מטה הבחירות של ראש העיר הרב משה אבוטבול לא יכל לשבת בצד, ולפני שמישהו אחר ינסה לשכתב את ההיסטוריה, הוא נכנס לעובי הקורה וכתב ספר מקיף בן כ-500 עמודים על סיפורה של בית שמש מראות עיניים חרדיות, החל מימי הבראשית של ההתיישבות החרדית בעיר, דרך המאבקים הגדולים והקטנים שליוו את התפתחות הקהילות החרדיות בעיר, עד הפרקים היותר מתוקשרים של מערכת הבחירות החוזרות והמאבק המשפטי הגדול שקדם להן.

הספר שהשקתו הרישמית תהיה ביום שני הבא, במעמד רבנים, ראשי המפלגות החרדיות, אישי ציבור ומנהלי מוסדות, יצא לאור בהוצאת 'אור החיים', מדובר בספר בהפקה אלבומית, משולב עם תמונות היסטוריות ומרתקות בצבע מלא, ערוך ומוגש בהפקה מכובדת ומכבדת.

הספר החדש הוא ספר חובה לכל אלו שמלווים את סיפורה של בית שמש ומאבקיה, אלו ימצאו בו עניין רב, ויחזרו יחד עם הספר לרגעי המתח כמו רגעי השמחה, ולמאבקים המאוד מיוחדים שידעה בית שמש, וחלקם עדיין לא הסתיימו.

כריכה ספר - סופי

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.