שני מגזינים – שער אחד: מי גילה ל'משפחה' על השער 'בבקהילה' – כל הפרטים

חפרפרת או יחצ"ן טוב?  צרכני העיתונים השבועיים הופתעו לגלות על המדפים שני שבועונים – 'משפחה' ו'בקהילה', שני מגזינים ושער אחד -בו מתנוסס דמותו של הרב יעקב עדס וסדר יומו בכותל המערבי.

במשפחה בחרו בכותרת: "יושב בדד" ואילו בבקהילה הסתפקו בכותרת "אין לה מנחם".

רבים תהו האם מדובר ביחצ"ן טוב שדאג להעמיד את הרב עדס בפרונט של המגזינים הנחשבים  בציבור החרדי, או שמה מדבור בחפרפרת באחד העיתונים שדאג להדליף את  ה'סקופ' למתחרה.

אלא מבדיקה שערך 'קוקר' עולה: כי כתב עיתון 'משפחה' כלל לא ראיין את הרב עדס פנים אל פנים, אריה ארליך  נפגש עמו בישיבת המקובלים וביקש 4.000 מילים, (כיום הכתבים מקבלים מוכן עם היד לפה, רק נותר להגיש).. לאחר מכן נחתה הכתבה בתיבת  המייל של ארליך, מוכנה לפרסום. בנתיים ארליך ומשפחה לא ידעו שכבר בבקהילה ערכו איתו  ראיון ברוח דומה…

ב'משפחה' שלחו לאחר מכן את הצלם גולדברג שתיעד את הרב עדס שהוא עטור טלית ולבוש במיטב מחלצותיו. או אז גילה הצלם שגם בקהילה ערכו ראיון עם הצדיק הירושלמי, וכך נולד צירוף המקרים הלא שגרתי.

ב'משפחה' הפעילו לחצים כבדים על בקהילה שיסירו את הכתבה, דרך אבישי בן חיים מני גירא וחברים, אולם ללא כל תועלת: הקרב הוכרע, בקהילה הסתפקו בכתבת פרופיל תוך הסרת הציטוטים כביכול, כמו כן הודגש כי הטקסט יובא מכתבה של אבישי בן חיים שפורסמה בשעתו ב'מעריב'.

ביקורת: בשבועונים מתפלאים מדוע הציבור לא נלהב מכתבות ה'פרופיל'ומצביע ברגליים. (בנתיים רק העלתם מחירים) תתחילו להשקיע, ונעריף עליכם מחמאות…

\

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.