תיעוד בלעדי ממסע המנכלי"ם של גור

פחות מ-24 שעות אחרי הישיבה הדרמטית במשרדו של ליצמן, נחפזו המנכלי"ם של גור ויצאו לארצות הברית, שם יפגשו בגבירים של החסידות שיושבים ומצפים לקבל ראשונים את פרטי השלום ההיסטורי בגור

 

פחות מ-24 שעות אחרי הישיבה הדרמטית במשרדו של ליצמן, נחפזו המנכלי"ם של גור ויצאו לארצות הברית, שם יפגשו בגבירים של החסידות שיושבים ומצפים לקבל ראשונים את פרטי השלום ההיסטורי בגור.

לאחר מס' שנים של מתיחות בין שני הגופים הגדולים של גור, המרכז העולמי החדש של גור המייצג את הקמת המבנה העולמי החדש של בית המדרש, ואיחוד מוסדות גור – ארגון הגג של מוסדות התורה והחסד של החסידות, שיצרה במקרים רבים תחרות עזה על ליבם של גבירים ותורמים שמצאו עצמם מחוזרים על ידי שני הגופים, יוצאים השניים לארצות הברית לפגישות אישיות עם התורמים.

יש הטוענים כי לייבל יוסקוביץ, המנכ"ל של איחוד מוסדות גור, חתם כבר לפני כחודשיים על מיזם גרנדיוזי להתרמת המונים שהיה אמור להתקיים בחודשים הקרובים, וכעת, עם השלום המפתיע בין הגופים, בודקים השניים מול שועי החסידות את האופציה לצאת למיזם בשם שני הגופים, מה שכנראה יוביל להמשך מיזמים משותפים מהם ייצאו שני הצדדים נשכרים.

גם יונתן בורנשטיין, מנכ"ל בית המדרש, עמד ערב הפקתה של שבת נציבי יום שהיה אמורה להתקיים בבית המדרש בשבת מברכין שבט, וכעת הקפיא זאת למען השלום ולמען המיזם המשותף העומד בפתח.

כחלק מההיערכות למיזם המשותף, נבדקת אפשרות להפקת אירוע גדול בשבת בירושלים לגבירים שיבואו מהעולם כולו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.