שנתיים מאסר בפועל וקנס של 1.5 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (א') שנתיים מאסר בפועל וקנס של 1.5 מיליון שקל על הרב יוסף אהרונוב, יו"ר אגודת צעירי חב"ד לשעבר שהורשע בקבלה במרמה של כספי תרומה. {כתב אישום}

במסגרת הסדר טיעון  בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (א') שנתיים מאסר בפועל וקנס של 1.5 מיליון שקל על הרב יוסף אהרונוב, יו"ר אגודת צעירי חב"ד לשעבר שהורשע בקבלה במרמה של כספי תרומה.

בכתב הדין נכתב "לא ניתן לקבל מצד אחד שליחת יד בכספי הציבור ומצד שני עשיית צדקה עם נזקקים", נכתב בגזר הדין.

אהרונוב, הורשע כבר לפני שבועיים, בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד ושימוש במרמה, ערמה ותחבולה במטרה להתחמק ממס בהיקף של מיליוני שקלים.

 

על פי כתב האישום שהוגש הנאשם  קיבל כספי תרומות שהיו מיועדים לעמותה על שם 'חב"ד צ'רנוביל צ'ילדרן', שמסייעת לנפגעי צ'רנוביל, כל זאת נעשה במרמה ובהיקף של כ-3.5 מיליון שקל.

 

בית המשפט, קובע בכתב האישום כי אהרונוב פעל בדרכי תחבולה ומרמה מתוחכמות ומגוונות" ובאלה "יש כדי ללמד אף על מידה לא מבוטלת של עזות מצח, והעדר חשש מאימת הדין".

עם זאת כותב השופט לזכותו "שאין ספק", כתב השופט, "שתרומת הנאשם לחברה ולקהילה משמעותית וראויה להערכה. עם זאת, לא ניתן להתעלם מכך שכתוצאה מחלק ממעשיו הלא חוקיים הפיק הנאשם טובות הנאה אישיות… אף ביחס למעשי הצדקה שעשה הנאשם, הרי שמדובר, חלקית לפחות, במוסר כפול. לא ניתן לקבל מצד אחד, שליחת יד בכספי הציבור ומצד שני עשיית צדקה עם נזקקים, שלא ניתן לשלול שחלקה לפחות, מתוך גזל כספי הציבור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.