ש"ס, אלי ישי ו'יהדות התורה' • מי הודח ומי שובץ (וידאו)

בתום יום דרמטי במשכן הכנסת כ-26 מפלגות הגישו את רשימותיהן לועדת הבחירות. הליך הגשת הרשימות הסתיים בשעה עשר • ש"ס עם שמות חדשים אך לא בטוח ריאליים • 'יהדות התורה' התרעננה עם הרב אליעזר סורוצקין • ואילו טלנובלת אלי ישי הסתיימה באחדות עם שטבון ו"עוצמה יהודית". סיקור.

קרוב ל-20 מפלגות הגישו את רשימתן לועדת הבחירות לקראת הבחירות לכנסת ה-20. תחילה ש"ס: מועצת חכמי התורה החליטה הערב (חמישי) על הרכב רשימת ש"ס לכנסת ה-20. מהרשימה הודח ח"כ ניסים זאב, וקודם לכן נמסר כי ח"כ אמנון כהן לא ימשיך לקדנציה נוספת.

כך תיראה רשימת ש"ס: 1. אריה דרעי. 2. איציק כהן 3. משולם נהרי 4. יעקב מרגי 5. דוד אזולאי. 6. יואב בן צור 7. יצחק ועקנין. 8. אברהם מיכאלי 9. חיים ביטון (מנכ״ל שס). 10. יגאל גואטה (חבר מועצת העיר בני ברק). 11. מיכאל מלכיאלי (חבר מועצת עיריית ירושלים) 12. רפי ברנס (חבר מועצת עיריית בת ים).

לדברי מקורביו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, במידה וש"ס תיכנס לקואליציה ושרי המפלגה יתפטרו מהכנסת, הרי שהמקום העשירי עשוי להיות ריאלי.

"תנועת ש״ס יוצאת למערכת הבחירות עם נבחרת מנוסה ומנצחת", אמר דרעי. "נבחרת מהשטח שתילחם את מלחמתם של השקופים, היחידה שמייצגת בגאווה את עדות המזרח בזמן שבישראל של שנות האלפיים עדיין יש מי שמתייחס אליהם כאזרחי ישראל השניה".

חברי סיעת ש''ס 2015צילום פייס ש''ס

סיעת יהדות התורה, המורכבת מאגודת ישראל ודגל התורה, הגישה הערב (חמישי) את רשימתה לכנסת ה-20 וכצפוי היא נותרה ללא שינוי במקומות הריאליים.

וכך תיראה רשימת יהדות התורה בשמונת המקומות הריאליים: יעקב ליצמן (אגודת ישראל ואיש חסידות גור) משה גפני (דגל התורה) מאיר פרוש (אגודת ישראל ואיש 'שלומי אמונים') אורי מקלב (דגל התורה) מנחם אליעזר מוזס (אגודת ישראל ואיש חסידות ווז'ניץ) ישראל אייכלר (אגודת ישראל ואיש חסידות בעלזא) יעקב אשר (דגל התורה) אליעזר סורוצקין (דגל התורה). במקום התשיעי הוצב שלמה טייטל, אף הוא איש חסידות גור.

רשימתו של חבר הכנסת אלי ישי, יחד, מציבה במקום הרביעי את איש "עוצמה לישראל" ברוך מרזל. לאחר משא ומתן שנמשך שלושה ימים החליט חבר הכנסת יוני שטבון להישאר ברשימה עם אלי ישי. הוא יוצב במקום השני, ואחריו מיכאל עייש. מדובר באיחוד טכני וכי אחרי הבחירות רשימת "עוצמה לישראל" צפויה להתנתק מישי ושטבון.

קודם לגיבושה הסופי של הרשימה התרחשה דרמה לא קטנה ורק אחרי מסע לחצים, ח"כ יוני שטבון חזר בו מהאולטימטום שהציב היום (חמישי) בצהריים, והודיע כי יישאר במפלגת "יחד" – לצדו של חבר "עוצמה יהודית" ברוך מרזל. רשימת המפלגה תכלול את ח"כ אלי ישי, שטבון, מיכאל עייש, ברוך מרזל וששון טרבלסי, מקורבו של הרב מאיר מאזוז, שהוא הדמות הרבנית העיקרית מאחורי התנועה.

שעה קודם סגירת הרשימות הגיע ח"כ ישי כשהוא מלווה במרזל ושטבון לועדת הבחירות המרכזית השופט סלים ג'ובראן את רשימת יחד לכנסת ה-20. "זה תאריך הסטורי של יחד שבטי ישראל", אמר ח"כ ישי. "זה לא פשוט להרכיב רשימה כזאת של כיפות שחורות סרוגים ספרדים דתיים ואשכנזים שהולכים על עקרונות של תורת ישראל עם ישראל וארץ ישראל. אני מרגיש שחסר לי הרב עובדיה יוסף. נמשיך בדרך שלו של אהבת ישראל וחיזוק תורת ישראל ותוך דאגה אמיתיתך לשכבות החלשות".

נציג עוצמה לישראל ברוך מרזל נמנע ממללחוץ את ידו של יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט ג'וברןאן והסביר: אני לא לוחץ ידיים לשופטים. בעבר לא לחצתי יד גם לשופטת בייניש".

[alooma ref="26aac889a8d3050a96b6d96e5a5daf47.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.