ש"ס לקראת חתימה, איוט בדרך לאופוזיציה?

המו"מ הקואליציוני: ש"ס ו'הבית היהודי' קרובות לחתימה עם הליכוד, ליברמן מערים קשיים. בליכוד חוששים: "פניו לאופוזיציה"

שלשה ימים לסיום המועד שהוקצב לראש הממשלה בנימין נתניהו מהנשיא להרכיב קואליציה וחתימה בין הליכוד לש"ס קרובה מתמיד: במפלגת השלטון מעריכים כי חתימה בין המפלגות אפשרית עו היום, כאשר המחלוקת היחידה שנותרה היא סביב מינוי סגן שר מ'הבית היהודי' במשרד הדתות.

ע"פ ההסכם שהתגבש בין המפלגות, דרעי ימונה לשר הכלכלה והרווחה, בנוסף תקבל שס את תפקיד שר הדתות, אך בבית היהודי מתעקשים עד המני טיים ודורשים למנות מטעמם סגן שר במשרד הדתות.

כזכור, אמש בראיון למטה המרכזי אמר יו"ר ש"ס דרעי : "כי אין שום סיכוי שאסכים למינוי סגן שר של הבית היהודי במשרד הדתות".

בבית היהודי לא מתרגשים מהצהרותיו של דרעי ואמרו בתגובה לדברים: "אז אמר".

בתוך כך, גם המו"מ עם 'הבית היהודי' מתקדם במהירות, גורמים המקורבים לשיחות מציינים הבוקר כי למעט נושאים ספורים – הושגה הבנה בין המפלגות בכל הנושאים שעלו.

"למעשה הדבר היחיד שמונע את החתימה עם ש"ס והבית היהודי זה המחלוקת על משרד הדתות, הצוות שלנו עובד עעל פתרון יצירתי שיאפשר לשני הצדדים לרדת מהעץ", אמרו אמש בליכוד.

מי שמסתמנת כצלע הבעייתית במו"מ היא מפלגת 'ישראל ביתנו', שלפי שעה רחוקה מאוד מסיכום. גורמים בליכוד מתקשים להעריך האם מדובר בחלק מטקטיקת המו"מ של יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, או שמא מדובר בהחלטה שלו ללכת לאופוזיציה.

כזכור, אמש דיווחנו כי גורמים בליכוד מספרים כי ליברמן הציב דרישות מוגזמות שרומזות לכך שהוא אינו מעוניין להגיע לפריצת דרך בשיחות. בליכוד מאיימים על ליבמן ואומרים כי אם לא תהיה התקדמות במגעים עם מפלגתו, הם עשויים להציע את משרד הקליטה לבית היהודי.

ליברמן הביע התנגדות להסכם שנחתם עם החרדים, בין היתר הוא דורש להשאיר את חוקי הגיוס והגיור במתכונתם הנוכחיים. במידה וליברמן ישאר מחוץ לממשלה, נתניהו יפתח במגעים לצירוף המחנה הציוני או חלקים מהמפלגה לקואליציה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. 6 מנדטים ושר חוץ זה הזוי שיילך הבייתה
  שייקחו חלק מהמחנה הציוני בלי לבני

  davud |
  הגב
  • ולמה נראה לך שהמחנה הציוני ירצו להצטרף לקואליציה אחרי שקראו להם גזענים והוגדים תומכי דאע"ש? אם המחנ"צ בקואליציה אז בנט והחרדים בחוץ. ליכוד+עבודה+כחלון=64 מנדטים

   מצביע העבודה |
   הגב