המפלגות החרדיות בדרך לקואליציה: "תומכים בנתניהו"

'יהדות התורה' הגיעה לנשיא ריבלין להמליץ על המועמד שלה לראשות הממשלה. ליצמן: "אנחנו ממליצים על נתניהו". ריבלין התעניין אם חברי יהדות התורה יתמכו בנתניהו גם אם הקואליציה תהיה רחבה מזו המסתמנת. ליצמן אמר שהדבר תלוי בזהות המצטרפים. גם ח"כ משה גפני הבהיר כי אם יהיו שינויים בהרכב הממשלה המסתמנת "יש כאלה שלא נהיה מוכנים לשבת אתם".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין החל הבוקר (ראשון) את סבב ההתייעצויות עם נציגי המפלגות השונות שימליצו בפניו על המועמד המועדף עליהם להרכבת ממשלת ישראל הבאה. "בדמוקרטיה הרוב מכריע והרוב ביטא את רצונו בצורה ברורה בבחירות אלה", אמר הנשיא ריבלין בפתח דבריו.

חברי סיעת יהדות התורה הגיעו אחר הצהריים למשכן הנשיא, והודיעו לנשיא המדינה ראובן ריבלין כי הם ממליצים להטיל את הרכבת הממשלה הבאה על ראש הממשלה בנימין נתניהו.
.

בכך מדיע מספר הממליצים על נתניהו ל-51, לאחר שסיעות הליכוד, הבית היהודי וש"ס כבר הודיעו לנשיא כי הם ממליצים על נתניהו.

צוותי המו"מ של המפלגות החלו בניסוח ההסכם הקואליציוני, נציגי הליכוד שאלו את אנשי יהדות התורה אלו תיקים בכוונתם לדרוש נציגי יהדות התורה הודיעו לצוות הליכוד שידרשו את התיקים: בריאות וועדת הכספים. נציגי הליכוד אמרו בתגובה שהליכוד וראש הממשלה רואים בישיבתם בממשלה צעד חיובי המסמל התקרבות בין הליכוד לחרדים.

בפגישה עם הנשיא אמר ח"כ יעקב ליצמן, כי "אנחנו ממליצים על ח"כ בנימין נתניהו. לא סוד שעברנו שנתיים קשות מאוד בממשלה הקודמת. לצד לפגיעה בנושאים דתיים היתה גם פגיעה בחלשים ובקצבאות ילדים אנו מקווים שהממשלה שתוקם תהיה יותר חברתית".

ליצמן הוסיף, כי "היתה מערכת בחירות קשה מאוד. גם השנתיים האחרונות היו קשות עבורנו. מקווה שיפתח פתח חדש שנוכל לעזור לחלשים ולפריפריה. מקווה שהממשלה תחזיק מעמד קדנציה שלמה, זה לא מובן מאליו".
.

ח"כ פרוש שהשתתף בפגישה אמר לנשיא: "לא יהיה נכון לפעול להקמת ממשלת אחדות כאשר אזרחי ישראל עברו מערכת בחירות קשה, ומהותית. כפי שאמרתי לפני בחירות המלצנו על נתניהו שמפלגתו קרובה יותר למוסרת ישראל, אנו צריכים לתקן את מה שהממשלה הרעה הזאת עשתה. כך גם ביקש שהשבתות לא יכנסו במניין 28 ימים להרכבת הממשלה".

ח"כ פרוש הוסיף כי "מתאים שבמדינה עם שלטון של יהודים, עשרים ושמונה ימי הרכבת הממשלה על ידי המועמד, לא יכללו ימי שבתות וחג"

נשיא המדינה ריבלין העלה בפני חברי סיעת יהדות התורה את האפשרות של ממשלה רחבה, "יתכן מאוד שבצד כל הנושאים שאתם בקיאים בהם היטב, הנושאים המדיניים והלחצים שישראל תעמוד בקדנציה הקרובה מחברינו הטובים ביותר באירופה וארה"ב מחייבים ממשלה רחבה שכלפי העולם כולו תהיה מחוייבת להראות עצמה וחיזוק מצד הציבור בישראל. צריך לראות שהממשלה תהיה כמה שיותר רחבה".

ריבלין התעניין אם חברי יהדות התורה יתמכו בנתניהו גם אם הקואליציה תהיה רחבה מזו המסתמנת. ליצמן אמר שהדבר תלוי בזהות המצטרפים. גם ח"כ משה גפני הבהיר כי אם יהיו שינויים בהרכב הממשלה המסתמנת "יש כאלה שלא נהיה מוכנים לשבת אתם".

ח"כ מאיר פרוש השיב גם הוא לנשיא, כי למען כבודם של הפוליטיקאים אסור להריץ רעיון כזה של ממשלת אחדות.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למשתמש אנונימי הגנבה הגדולה ביותר היא של ישי ניסה לגנוב את הזהות של שס 13 שנים קיבל מיליונים כסגן ראש ממשלה ולא עשה כלום הרב דרעי צדיק יסוד עולם והדוגמא שלך מטומטמת וירודה רואים שאין לך ולשכמותך אהבת ישראל שס תנועה קדושה רק שס

  צדק |
  הגב
 2. משא ומתן אנו סומכים על מועצת החכמים והנציגים ובראשם הרהג אריה דרעי האומן דאגה לחלשים לעולם התורה עלו והצליחו אמן רק שססססססססס

  צדק |
  הגב
  • שאלה גלויה: אם מנהל היה גונב מן העסק שלך במשך שנים מיליונים היה נשפט ויושב בכלא היית מחזיר אותו לשוב ולנהל את העסק?

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב