שס מארגנת עצומה: "לדחות את הבחירות באלעד"

 תנועת שס יצאה בהודעה כי בעקבות פסילתו של פינדרוס מתארגנים בתנועה לחתימת עצומה למשרד הפנים שיורה על דחיית הבחירות באלעד

תנועת שס יצאה בהודעה כי בעקבות פסילתו של פינדרוס מתארגנים בתנועה לחתימת עצומה למשרד הפנים שיורה על דחיית הבחירות באלעד. בהודעה ששיגרה התנועה נכתב כך: "בעקבות שרשרת האירועים המחפירים בימים האחרונים, בהם ננקטו צעדים חסרי תקדים לפסילת מועמדם של גדולי ישראל לראשות העיר אלעד הרב יצחק פינדרוס, מתארגנים אלפי תושבי אלעד, בברכת מרנן ורבנן שליט"א לחתימת עצומה המונית למשרד הפנים, שיורה לדחיית הבחירות בעיר אלעד כדי לאפשר הצגת מועמד המקובל על רוב תושבי העיר".

יצוין כי החוק מאפשר את דחיית הבחירות במידה ומשרד הפנים משתכנע כי ישנן נסיבות חריגות לכך. "המציאות היא שהיום נקבע שלרוב מוחלט של תושבי העיר אין מועמד, המציאות הזו לא מאפשרת את קיום הבחירות בצורה הגונה וראויה", מסרו במטה החתמת העצומה למען תושבי אלעד.

לאחר אין ספור מלחמות בין שלומי אמונים לדגל התורה – גורם בכיר מטעם דגל משה אומר בראיון לאוחיון ב'אקטואליק': "דגל התורה צריכה לחתום הסכם עם ישראל פרוש".

למרות שעל הנייר דגל ושס יכולים להקים בלוק חוסם ולהכשיל את פרוש, כעת יש מי שקורא לפרוש להקים קואליציה רחבה ולשים קץ למחלוקת. במקביל, בשעות אלה בוחנים עורכי הדין של התנועות את האפשרות להציג מועמד חילופי לאחר השרב יצחק פינדרוס, שלוחם של גדולי ישראל, נפסל. "לא מתקבל על הדעת מצב בו רוב תושבי העיר המצייתים לגדולי התורה ומונים 11 מתוך 15 מנדטים יישארו בלי מועמד".

בית המשפט העליון החליט בדקות אלה לפסול את מועמדותו של יצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד.
פעם אחר פעם שלושת שופטי העליון דחו את הטיעונים השונים של עורכי דינו של פינדרוס, בהם עמית חדד, כאשר הטענה העיקרית היא שהם עדיין לא רואים סיבה מספקת להתערב בהחלטת המחוזי לגבי ראשות העיר אלעד.
השופט שטיין: "אנחנו לא נכנסים לענייני הבחירות, אלא בודקים אם כולם עונים על הקריטריונים".
השופט הנדל אמר בדיון: "מה שחשוב זה שהמחוקק קבע שצריך לעמוד בתנאי, והמועמד לא עמד בתנאי".
השופטת יעל וילנר טענה בפני עו"ד חדד: "אתה מתעסק בדברים שמסביב, אנחנו רוצים להתייחס להחלטת השופט שמקום מגוריו הקבוע של פינדרוס הוא לא באלעד".

באחת בצהרים עם רונן כץ בקול ברמה אמר ישראל אוחיון: "איך שהדיון התחיל היתה תחושה שהעתירה לא תתקבל, השופטים דחו את דבריו ובקשו ממנו לדבר לגופם של דברים ולהתייחס לסוגיית המגורים. השופטים דחו את טענות עמית חדד והחליטו לדחות את העתירה".

ישראל כהן: "שס ודגל יצאו במתקפה חריפה נגד ישראל פרוש ולטענתם הם מתכוננים להריץ מועמד חלופי כשככל הנראה מדובר על ברק צברי שעדיין מתמודד לראשות העיר אלעד".

בעקבות הדיון כעת בבג"ץ על פסילת מועמדותו של יצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד, ועם התחושות שכנראה הפסיקה הולכת להיות לרעתו, מוציאים בדקות אלה הודעה רשמית ב'דגל' ובש"ס, לפיה יתכן כי אם פינדרוס יפסל, ישקלו להציב מועמד חלופי נגד פרוש.

הודעת דגל התורה וש"ס: "סופו מוכיח על תחילתו. אותם אנשים שהפרו הסכם חתום וברור, לא בחלו באמצעים והמשיכו לערכאות, פעלו באלימות נגד אישי ציבור והילכו אימים על רבנים, שכרו חוקרים פרטיים וביזו את גדולי התורה נשענים על בית המשפט העליון במטרה לבזות את גדולי התורה ולבטל את הכרעתם.

"אנו מודיעים כי בשום צורה לא יהיה חוטא נשכר. ברגע שתתקבל ההחלטה נפנה לגדולי התורה שיורו לנו כיצד לנהוג.

"במקביל, בשעות אלה בוחנים עורכי הדין של התנועות את האפשרות להציג מועמד חילופי באם תתקבל העתירה והרב יצחק פינדרוס, שלוחם של גדולי ישראל, יפסל.

"לא מתקבל על הדעת מצב בו רוב תושבי העיר המצייתים לגדולי התורה ומונים 11 מתוך 15 מנדטים יישארו בלי מועמד.

"מנהג אבותינו בידינו ונמשיך לדאוג לתושבי העיר ביושר, על פי דין תורה והלכה"

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "באבוד רשעים רינה".

  פינדרס – וְלִירוּשָׁלַיִם עִירְךָ בְּרַחֲמִים תָּשׁוּב. "באבוד רשעים רינה". מה אתם רוצים- שהשקרנים ינצחו? הלא "שֶׁקֶר – אֵין לוֹ רַגְלַיִם" בְּפֵרוּשׁוֹ לַפָּסוּק כתיב "שְׂפַת-אֱמֶת תִּכּוֹן לָעַד וְעַד אַרְגִּיעָה לְשׁוֹן שָׁקֶר. – השקר בסוף תמיד מתגלה. מה אתם רוצים- שהשקרנים ינצחו? משקרים בשם יענקושי הגדול ישראל – מה חשבתם שיענקושי יצליח??

  *שבת תובעת את עלבונה עכשיו הפסדתם מה חשבתם שיענקושי יצליח?? *ירושלים עיה"ק תובעת את עלבונה – מצעת התועבה ועוד… "באבוד רשעים רינה" מה חשבתם שיענקושי יצליח?? מה חשבתם שיענקושי יצליח?? "באבוד רשעים רינה".

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ח ח ח ח ח

  זה יעבור בג"ץ ?????
  מה אשמים המפלגות אחרות שדגל לא יודעים להגיש מועמד חוקי, זה פחות מבדיחה.
  אבל טוב עשו שם שנתנו לנוער חמומי המח שלהם פרויקט להוציא את העצבים.

  רק אמת! |
  הגב
 3. פינדרוס איש אכזר וגס רוח: אני מצטט דברים שהוא אמר בתקשורת, "צריך לקחת מקל ולהוריד את האנשים [פלג] מהכביש" "אני הייתי יוצא מהרכב ומזיז אותם מהכביש" על הפגנות סטודנטים הוא לא היה מעיז לומר את זה, אבל על הפגנה של בני תורה נגד שמד ר"ל אין לו בעיה. שנאת עמי הארץ לתלמידי החכמים... וד' ינקום אותו.

  פינדרוס איש אכזר וגס רוח: אני מצטט דברים שהוא אמר בתקשורת, "צריך לקחת מקל ולהוריד את האנשים [פלג] מהכביש" "אני הייתי יוצא מהרכב ומזיז אותם מהכביש" על הפגנות סטודנטים הוא לא היה מעיז לומר את זה, אבל על הפגנה של בני תורה נגד שמד ר"ל אין לו בעיה. שנאת עמי הארץ לתלמידי החכמים… וד' ינקום אותו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. "באבוד רשעים רינה". מה אתם רוצים- שהשקרנים ינצחו? הלא "שֶׁקֶר – אֵין לוֹ רַגְלַיִם" בְּפֵרוּשׁוֹ לַפָּסוּק כתיב "שְׂפַת-אֱמֶת תִּכּוֹן לָעַד וְעַד אַרְגִּיעָה לְשׁוֹן שָׁקֶר. – השקר בסוף תמיד מתגלה.

  פינדרס – וְלִירוּשָׁלַיִם עִירְךָ בְּרַחֲמִים תָּשׁוּב. "באבוד רשעים רינה". מה אתם רוצים- שהשקרנים ינצחו? הלא "שֶׁקֶר – אֵין לוֹ רַגְלַיִם" בְּפֵרוּשׁוֹ לַפָּסוּק כתיב "שְׂפַת-אֱמֶת תִּכּוֹן לָעַד וְעַד אַרְגִּיעָה לְשׁוֹן שָׁקֶר. – השקר בסוף תמיד מתגלה. מה אתם רוצים- שהשקרנים ינצחו? משקרים בשם יענקושי הגדול ישראל – מה חשבתם שיענקושי יצליח??

  *שבת תובעת את עלבונה עכשיו הפסדתם מה חשבתם שיענקושי יצליח?? *ירושלים עיה"ק תובעת את עלבונה – מצעת התועבה ועוד… "באבוד רשעים רינה" מה חשבתם שיענקושי יצליח?? מה חשבתם שיענקושי יצליח?? "באבוד רשעים רינה".

  שבת שבת שבת שבת שבת שבת שבת |
  הגב
 5. אלוקים כידוע הוא קל רחום וחנון, והוא מתחשב יותר בצד החלש. חכמינו מצאו לכך אסמכתא בכתובים: וְהָאֱלֹקים יְבַקֵּשׁ אֶת נִרְדָּף (קהלת ג) היינו שאלוקים מבקש לקרב אליו את הנרדף, על מנת שזה יחסה בצילו ויהיה מוגן, כי הוא חס ומרחם עליו. הקב"ה מרחם במיוחד על החלשים והם קרובים לליבו.

  אלוקים כידוע הוא קל רחום וחנון, והוא מתחשב יותר בצד החלש. חכמינו מצאו לכך אסמכתא בכתובים: וְהָאֱלֹקים יְבַקֵּשׁ אֶת נִרְדָּף (קהלת ג) היינו שאלוקים מבקש לקרב אליו את הנרדף, על מנת שזה יחסה בצילו ויהיה מוגן, כי הוא חס ומרחם עליו. הקב"ה מרחם במיוחד על החלשים והם קרובים לליבו.

  ולכאורה לא יעזור להם כלום באלעד!!! המקור לפסיקת בג"ץ הוא מפרשתינו "האחד בא לגור וישפוט שפוט?"……… הגיע הזמן שגפני ודרעי לא יתערבו בבחירות, ויתקפלו קצת ויכניעו את גאוותם, דגל קיבלו מפרוש כל מה שרצו, לא נדבר על ש"ס שקיבלו יותר ממה שמגיע להם מפרוש.

  כעת רואים בחוש שיש בורא ומנהיג שמחליט מי ימשיך להנהיג את אלעד. יש בורא לעולם, ויש דין ויש דיין, ויש יום דין, שבו יתנו כולם דו"ח לפניו, על כל החוצפה והעזות שכל אחד מהרצים לפסול מועמד חרדי, בפרט בדרכים אסורות, נגד דעת תורה. ולכבוד הרב פינדרס זה ממש כואב אבל חייב לקיים עכשיו – וְלִירוּשָׁלַיִם עִירְךָ בְּרַחֲמִים תָּשׁוּב בקרוב בימינו לעולם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. המקור לפסיקת בג"ץ הוא מפרשתינו "האחד בא לגור וישפוט שפוט?"......... הגיע הזמן שהשקרן גפני ודרעי לא יתערבו, ויתקפלו קצת ויכניעו את גאוותם, דגל קיבלו מפרוש כל מה שרצו, לא נדבר על ש"ס שקיבלו יותר ממה שמגיע להם מפרוש. יש בורא ומנהיג שמחליט מי ימשיך להנהיג את אלעד. יש בורא לעולם, ויש דין ויש דיין, ויש יום דין, שבו יתנו כולם דו"ח לפניו, על כל החוצפה והעזות שכל אחד מהרצים לפסול מועמד חרדי, בדרכים אסורות, כנגד דעת תורה. פינדרס וְלִירוּשָׁלַיִם עִירְךָ בְּרַחֲמִים תָּשׁוּב בקרוב בימינו לעולם.

  המקור לפסיקת בג"ץ הוא מפרשתינו "האחד בא לגור וישפוט שפוט?"……… הגיע הזמן שהשקרן גפני ודרעי לא יתערבו, ויתקפלו קצת ויכניעו את גאוותם, דגל קיבלו מפרוש כל מה שרצו, לא נדבר על ש"ס שקיבלו יותר ממה שמגיע להם מפרוש. יש בורא ומנהיג שמחליט מי ימשיך להנהיג את אלעד. יש בורא לעולם, ויש דין ויש דיין, ויש יום דין, שבו יתנו כולם דו"ח לפניו, על כל החוצפה והעזות שכל אחד מהרצים לפסול מועמד חרדי, בדרכים אסורות, כנגד דעת תורה. פינדרס וְלִירוּשָׁלַיִם עִירְךָ בְּרַחֲמִים תָּשׁוּב בקרוב בימינו לעולם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. די כבר נמאסת

  כמה מחלוקות אתה יכול לייצר כל יום. דרעי לך הביתה מחורר ריב ומריבה. מציע לך לעשות תענית דיבור גועל נפש של התנהגות.

  שלום |
  הגב
 8. רק מתאר לעצמי אילו המצב היה הפוך

  והשופט היה פוסק לטובת פינדרוס. הציוץ היה נראה ככה :

  צהלה בעיר אלעד; "הצדק יצא לאור" הרב יצחק פינדרוס מועמד גדולי הדור שליט"א אושר ע"י שופט בית המשפט.

  "יש שופטים בלוד". #צביעות

  קובי |
  הגב
 9. הבחירות צריכות להתקיים במועדן

  להיות על פי הדמוקרטיה על פי החוק

  חרדי |
  הגב