ש"ס מחזקת את קשריה עם הפלג הירושלמי

לפני קצת יותר מחודש התקיים סיור משותף לסגני ראש עיריית ירושלים, צביקה כהן (שס) וחיים אפשטיין (עץ) במוסדות החינוך בעיר.
לאחר פרסום הביקור היו גורמים בדגל התורה שזעמו על כך ואף פרסמו בעיתון יתד נאמן תגובה שתכאיב לאנשי ש"ס החדשה. הגורמים הרלוונטים בש"ס שראו להיכן הסיפור הגיע מיהרו להוציא הודעה שאין קשר מיוחד בין ש"ס ל'בני תורה' והורו לכהן שלא לעשות שוב טעויות שכאלו.
אלא שאם חשבנו שהקשר בין ש"ס לבני תורה לא מתהדק הגיעה הקרן החדשה 'הקרן להצלת עולם התורה' שתפקידה לממן ולתמוך במאבקים נגד גזירת הגיוס והוכיחה אחרת.
במכתב שאותו פרסמה הקרן נכתב: "הנה על דבר אשר נתפסו בחורי ישראל בני ציון היקרים ע"י שלטון הרשע מחמת גזירת הגיוס הנוראה המרחפת על ראשם של כל בני התורה באה"ק…. ובעוונותינו הושלכו בבתי הכלא רח"ל והם הינם שלוחי עמו בית ישראל" בהמשך הם כותבים "והיות וכל הדברים הנצרכים להעמיד לבחורים היושבים בבתי הכלא כדי לחלצם מהמיצר עולה ממון רב על כן הננו בבקשה גדולה מכאו"א לתרום יותר מכפי יכולתו עבור דבר גדול זה"
מי שחתום על הקרן הם לא אחרים מאשר רבני הפלג הירושלמי מרן הגר"ש אוירבעך שליט"א ועוד וכן רבני העדה החרדית וגם… רבנים המזוהים עם מפלגת שס ובהם חבר 'מועצת חכמי התורה' הגר"ש כהן. ועוד.
כזכור בשבוע החולף התקיימו הפגנות סוערות ע"י הפלג הירושלמי בחמישה מוקדים שם נעצרו בחורים ואברכים וכן מידי פעם בפעם נעצרים בחורים המזוהים עם הפלג הירושלמי היות ולא התייצבו בלשכות הגיוס.
ישנם גורמים שטוענים כי לאחר שנים בהם היה קשר קרוב בין אנשי מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ליו"ר לשעבר אלי ישי כשליחו של מרן זצ"ל ישנם כאלו בש"ס החדשה החפצים להראות על כך שיוצאים לדרך חדשה ומוחקים את 'מורשת ישי'.
האם הקשר עם מפלגת 'בני תורה' מעיד על תחילתו של מהלך שישפיע על הפוליטיקה הארצית? ימים יגידו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איפה ההשקופה של הרב שך והרב אלישיב לתקוף ולהתקיף את ש"ס? איפה איפה? צ ב ו ע י ם!!!!!!!!!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב