ש"ס רבותי ש"ס / עמוס ביסמוט

מפלגת ש"ס עומדת למכירה. המחיר: הקלטה וחצי. הבעיה: אין קונים.

המשחק מתחיל כשמרן זצ"ל ניפטר. דרעי מתחיל את הצעד הראשון, ומיד תוקף. הוא גורם לאלי ישי להתפטר כשהוא מעמיד לישי דרישות לא הגיוניות.

אלי ישי לא מוותר וכשהוא פצוע ומושפל, הוא אוסף את שארית כבודו האבוד ופותח מפלגה חדשה ומצהיר. "אני עוזב מפלגה לא עוזב דרך"

אבל אז מגיעה הדרמה הגדולה במשחק המתוכן היטב, שעוד ילמדו אותו בבתי ספר לפוליטיקה. מישהו פה מושך בחוטים ומשחק משחק אכזרי בציבור הספרדי ובמנהיגיו. החוטים עלולים להיקרע וכל התפאורה תקרוס. או שהמשחק ימשיך עד ש"ההוא" ימלא את תאוותו.

סיפור ההקלטות מהבית של מרן עצוב. יש תוכן ואין מי שיפרש אותו. ישי שומר על שתיקה לזמן קצר, מפחד מהצל של עצמו, שחס וחלילה לא יאשימו אותו בהפצת ההקלטות. דרעי מסיבות מובנות שותק, ולא יכול להתייחס לתוכן ההקלטות. וכי מה יגיד ? שמרן לא אמר שהוא רשע? שהוא לא כפה על מרן את הסכמי אוסלו? היחידים שיש להם מה להגיד הם מועצת חכמי התורה, ואלה בחרו בזכות השתיקה. כעומדים בתווך בין אמירתו החד משמעית של מרן ודעתו על דרעי. לבין דעת התורה שלהם שהיא בעד היו"ר של ש"ס. ויש את "ההוא" שמושך בחוטים אבל מסיבות השמורות לו הוא מוריד את הכובע על הפנים ושומר על זכות השתיקה. אבל לא להרבה זמן.

שתיקה, כן שתיקה. היום כולם שותקים.
ו"ההוא" שם למעלה שלח לדרעי מסר חריף, ושם לו תמרור עצור ענק בפנים בדמות ההקלטה, אגב נקמה מתוקה על סדרת האיומים . והרי המסר: אלי ישי ימשיך בשלו בכל הכוח, ואתה תשתוק! אחרת יהיו עוד הקלטות שאחריהם כבר לא תוכל להוציא את האף מפתח ביתך ברחוב הקבלן.

תגובתו של דרעי לא אחרה להגיע: "הערב זה הזמן לשתיקה" כתב דרעי בעמוד הפייסבוק שלו. תגובה נדירה. לפוליטיקאי ערמומי ומשופשף. אבל אלו הם חוקי המשחק. ודרעי חייב לשחק. כמובן שתגובתו של דרעי לא נועדה לציבור בוחריו. או לנאמנים. היא נשלחה למעלה, הכי גבוה שאפשר. כנראה שתגובתו של דרעי הגיעה ליעדה. אבל לא בטוח שהיא מספיקה. "ההוא" רוצה יותר.

"ההוא" שהפיץ את הקלטת משחק משחק מסוכן, מצד אחד דרעי יושפל ויגרם לו נזק תדמיתי בקרב הציבור. ומהצד השני הוא העיר את "חכמי מועצת התורה" משנת החורף הכפויה שלהם ועורר אותם לעשות מעשה וליטול את המושכות לידיים. אלי ישי יהיה מהיום שק החבטות שלהם. ותאמינו לי שחכם שלום כהן יודע אין לחבוט. רק תזכרו "בבית של עמלק" או "בבית הכיסא". מה שקרה עם הבית של עמלק אנחנו יודעים טוב מאוד. 12 מנדטים לא הולכים ברגל. ו17 בסקרים הנוכחים. כנראה שבנט היה משלם עכשיו שחכם שלום כהן יקלל אותו. נו אולי ישי "יזכה" לכמה קללות נמרצות כאלה, מי יודע. כנראה שהשיקול הזה הונח על המאוזנים. וההחלטה יצאה. פגיעה אנושה בדרעי, על חשבון פגיעה פחות אנושה, או בכלל לא אנושה בישי.

שתיקתו של דרעי נמשכת כבר יומיים. כשלאחוריה בא סיפור "ההתפטרות". שוב דרעי שלוח מסר לשמיים ואומר ל "הוא" שחורש רעתו. אם אתם רוצים אני מתפטר, רק תגידו כן. קחו את התואר יו"ר והמליכו את אריאל אטיאס. העיקר אל תעשו לי הצרחה עם אלי ישי. סיפור "ההתפטרות" של דרעי לא מגיע סתם. דרעי כאדם שיודע לזהות מהלכים עוד לפני שהם באים לעולם. יודע ובטוח שהסיפור לא ניגמר. יש עוד קלטות. קלטות שיעשו הד תקשורתי אדיר. ויכניסו אותו ואת משפחתו הישר לספר הזיכרונות של המנהיגים הבוגדים. ודרעי מוכן להתפטר. רק לא הפצה של הקלטת הבאה.
אז תגידו אתם. יש מישהו שמוכן לקנות את ש"ס תמורת הקלטה נוספת?

לתגובות : amosbismout@gmail.com

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי כבר נציב תנאים לההוא לעזוב את הארץ.
    גם לא יש קופת שרצים להוציא על מיני בנים במשפחת הרב.
    יו"ר הוא יכול להיות גם ללא חברות בכנסת ולכן להתפטרותו יש משמעות של כוחניות בלבד למועצת עם אמירה ברורה מיהו מרן העל, ולמי הוא באמת מתכוין כל פעם שהוא מדבר על פגיעה בכבוד מרן.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב