שעון הזהב שהסגיר את מוטי שטיינמץ • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של אתר 'קוקר': הלילה הלבן של הצייצנים, הפורים של הברנז'ה והדואט של הזמר החסידי עם שלמה ארצי { ברנז'ה }

"תגיד לי מי זה הבכיר במערכת הפוליטית?" כך נשאלו בערבו של יום שלישי ברנז'אי התקשורת ע"י מקורבים או סתם ידידים שניסו ללקט כל בדל של מידע. בקבוצות הווטסאפ היו מי שהימרו בין שר שעבר ניתוח להצרת קיבה לשר לשעבר שמסתובב משועמם וחסר אונים במאפיית מצות בכפר חב"ד, אך עד מהרה משרד המשפטים הוציא את המסמך הרשמי ובו התראה על צו איסור פרסום תוך הדגשה כי גם קיומו של הצו אסור בפרסום, בהמשך הפך הענין לפארסה מביכה עם שרבוב שמו של מחולל המהפכה ("בטעות", כמובן) למסמך.

סער פורים

"הוא זכאי 2:" עוד בטרם התיר היועמ"ש לפרסם את שמו של היו"ר, צייצני הטוויטר נערכו ללילה לבן, המקורבים לצלחת כבר התקשרו לעודד את לובש העניבה הכחולה ואחרים התלוצצו ש"בני אלבז נכנס לאולפן".

 

'בקליינע' משער כי הפרשה,תסייע ליח"צ עבור הייישוב ספסופה שבגליל, שממוקם קילומטר וחצי מהר מירון, שם נוהג דרעי לבלות מידי פעם בדירת הנופש הרשומה על שמה של דסי (ההיא מסצינת ה"תפוח בדבש" בבנייני האומה).

קודם לכן סייר דרעי בעמנואל יחד עם השר משולם נהרי, שיחק פינג-פונג עם בני הנוער ופניו לא הסגירו את רעידת האדמה המתקרבת.

דרעי מט פורים

בשעה שכלי התקשורת עסוקים באחת הפרשיות היותר נפיצות, מצאו לא מעט עיתונאים להמריא חו"לה, חלקם למייסד חסידות חב"ד, אחרים לר' מיילך מליזענסק. עבור יאיר שרקי  מחושפי הקלטת הלוהטת היה זה עיתוי אומלל, אולם הטיסה שנקבעה מראש הותירה את הבמה כולה לדתי לאומי עם המשקפיים החדשות.


העיתונאים יאיר שרקי (חדשות2 ), יהודה שלזינגר ('ישראל היום') ויוסי אליטוב ('משפחה') הגיעו אמש לתפילה בציון הרבי מליובאוויטש זצ"ל בקווינס. השלישייה כתבו 'קוויטל' אותו הניחו על הציון.

 

אנשי התקשורת שלמה קוק ועקיבא וייס, חבר הכנסת ישראל אייכלר ואיש החסד חונה דייטש היו בין הנוסעים לאוקראינה. בין היתר הם פקדו את ציונו של המגיד רבי מרדכי מטשרנוביל.

הסופר חיים ולדר ופרקליט הצמרת משה אוסדיטשר נסעו אף הם לליז'ענסק

ליזסנעק פורים

 

הזמר ישי לפידות טס בסופ"ש האחרון לבאזל שבשוויץ בכדי להשתתף בהופעה שנערכה במקום. במטוס נצפה לפידות יושב והוגה בתורת הרבי מחב"ד.

ישי פורים

מטיסה לטיסה אחרת: העיתונאי מני שוורץ חגג את שמחת פורים י"ד בעיר אודסה הקרה שברוסיה, שם שימח שם את הקהילה היהודית.

גירא פורים 2

ול'בקליינע' נשאר חוב קטן מפורים: הברנז'ה התקשרותית חגגה את הפורים כדת כדין בקליינע תיזז ממשתה למשתה, נתקע כמו המוני בית בישראל בפקקים ברחובות בני ברק העמוסים, שתה לשוכרה ויצא ידי חובת עד דלא ידע האם תקציב השיטור העירוני זרם למימון תקציב ההרניג של מעדניית זהבה .

בבני ברק, הכתבים שבכל השנה נוהגים להצטלם לסלפי לא החמיצו את מצוות הסלפי בו ביום, משלוח ציוצים לטוויטר היישר מבית המשתה של משפחת פרוש באלעד שם חגגו את ליל פורים.

פרוש פורים פ

הת"תנקים לא פסחו על בתי 'דגל התורה', מנחם שפירא העניק לכל ישיבה מעשר הגון (לא פחות מאלף).

מוט פורים

ויש גם מי שלומד בפורים. בין המתמידים: מוטק'ה בלוי, מנכ"ל מוסדות אורחות תורה, יעקב וירז'בנסקי, שישבו ולמדו בבית הכנסת בליל פורים. ישראל סילברסטין, ח"מ עיריית בית שמש, גם הוא נצפה בשטייגען. ואילו הכפיל של משה מוטנג ערך משתה עם סגן ראש העיר משה מונטג.

שטייגעין פורים

בביתר עילית: חונה דייטש הגיע לביתו של ראש העיר, מאיר רובינשטיין, כשהוא לבוש בקפוטה כסופה.

חונה פורים 2

ש"ס בפורים: בשעה שעמית סגל מכין משלוח מנות לצאת הפורים, סגן ראש העיר מטעם ש"ס, צביקה כהן, הגיע לכותל בליל פורים. הרב ארוש נצפה כשהוא מחופש לראשל"צ. צביקה כהן הופיע יחד עם דרעי בישיבת עטרת ישראל למסיבת פורים כששימען בריטקופף נצפה מתנשף מאחור.

דרעי 4 דרעי 3 דרעי 2 דרעי 1

ד"ר שלמה טיקוצינסקי. חוקר ישיבות ליטא והחברה החרדית, שפירסם טור מחכים ב'קוקר' על הסדרה 'שטיסל' התחפש ל"רשועים ארורים". החוקר פצח בריקוד "הרשועים" במשתה אשר ערך לכל בני ביתו.

רשועים פורים

 

 

ההוא מהאייטם הקודם הוא הזוכה באתגר התחפושות הייחודיות של בקליינע, יחד איתו הגיעו למקום השני דודי שוומנפלד רדיו קול ברמה, והשלישי: ישראל גליס,

שומ

מעבר לים: גדול הזמר החסידי, מרדכי בן דוד, ערך משתה גדול בביתו בארה"ב שם חגגו עמו עשרות בני משפחה וחברים את חג הפורים. והוא לא שכח להקפיץ את המוזמנים.

במסגרת יום המעשים הטובים שהתקיים בשבוע שעבר הגיע צביקה כהן עם ראש העיר ומשה ליאון לבית הספר נוות ישראל. במהלך הסיור בבית הספר נראה הסגן החזק בירושלים מאחד בחיבוק אחד בין ראש העיר הנוכחי למועמד שהתמודד כנגדו.

במהלך יום ראשון בשבוע שעבר התקיימה חנוכת הבית של בית הספר 'בית יעקב' בשכונת בית ישראל. ח"כ גואטה ששהה באזור נכנס לדרוש בשלום ידידו מהאייטמים הקודמים.

כהן פורים 2
את הדרך חזרה ללשכה עשו השניים יחד ברכב של צביקה.

גואטה פורים

בדגל התורה נערכים לקראת הועידה שתערך ב'חפץ חיים', נערי 'הדגל' כבר צבאו על משרד התנועה ונרשמו לועידה שתערך בכ"ו אדר. השבוע נצפו דודי מילר ואפי רצקר חותמים על טופס הרשמה לועידת דגל. לחפ"ק הצטרף הפעיל הצעיר שמחה ברנשטיין.

בבלפוי פוריםפורים אפימנחם שפירא פורים ועידה

למשרדי התנועה הגיעו ראשי משמרת הצניעות, מוט'קה בלוי ורפאל מאיר, מוביל המאבק בפגעי הטכנלוגייה, שהפך לאחד ממקבלי ההחלטות.
מאיר פורים

השבוע בספרא: לאחר לילה של הפגנות, פנצ'רים ושטייגען על הכביש, הגיע סגן ראש העיר ישראל קלרמן למוקד המחאה, בלילה, נצפו חברי מועצת העיר אליעזר ראוכברגר, קינג וסבן שבאו להזדהות עם בחורי ישיבת 'פני שמואל' בבית וגן.
קלרמן פוריסבן פורים

ופוליטיקה: השבוע התכנסה לה (בפעם המי יודע כמה) מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל. מכיוון שהאדמורי"ם איחרו – מיהרו חברי הכנסת להצבעה והצטרפו לנסיעה בסקודה עם אייכלר.

מוזיקה חסידית: בשבת זכור פגש 'בקליינע' בבית הכנסת של חב"ד בברכפלד את נער-הפלא-האברך מוטי שטיינמץ. מתפללים שזיהו את בעל הנשמה יתרה שאלו האם מדובר בזמר הנודע, אך הכוכב שהבריז לזק"א העמיד פני תם, אלא שבקליינע שהבחין בשעון הזהב על ידו השמאלית פתר את החידה. שטיינמץ סירב בתוקף לבקשת המתפללים לגשת למוסף וביקש שישלחו חשבונית.

גדול הזמר החילוני המתחזק, שלמה ארצי, משיק אלבום חדש ובו דואט עם כוכב הזמר היהודי, ישי ריבו, ששרים יחד את "האמת".

במקביל, השניים הופיעו בשבוע שעבר במועדון הזאפה בתל אביב ושרו בדואט את הלהיט המדובר. בין המילים: "והאמת שאתה מושיענו ואתה הוא מלכנו".

בוקר טוב וחג שמח חברים.רצינו לשתף אתכם במה שקרה אמש בזאפה. ישי ריבו הנפלא קפץ לבקר , זאת הייתה הזדמנות מעולה לחשוף לראשונה את הדואט של שלמה איתו, "האמת", מתוך "קצפת" – האלבום החדש, שבוע הבא כבר בחנויות. תהנו.

‎Posted by ‎Shlomo Artzi – שלמה ארצי‎ on‎ חמישי 24 מרץ 2016

באותו זאפה יופיע על במה אחת והרבה פופקרן גדול הדור של המוזיקה החסידית, יעקב שואקי, לרגל השקת האלבום החדש. ואילו מרדכי בן דוד יופיע בערב פסח לקומזיץ מיוחד.

 שבת שלום! אהבתם? עשו לנו לייק!.

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com

 סודיות מובטחת!

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.