החלה ההצבעה בסיבוב השני, סחף לכיוונו של שטרית • בלוג בחירות מתעדכן

שעות של הכרעה במשכן הכנסת: בשעה 11:00 תתחיל ההצבעה בבחירות לנשיאות. הצטרפו אלינו לבלוג המתעדכן: כל הדיווחים, ההתרחשויות וההתפתחויות, בזמן אמת

14:40
תסיסה בליכוד: חברי כנסת מהמפלגה מביעים תרעומת על התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו בבחירות. גלעד ארדן אמר למקורביו: לא יתכן שחשבונות אישיים יגרמו לראש הממשלה שלא לפעול בעד מועמד מהליכוד.

14:07
דיווח ב'ווינט': דרעי למקורביו: "מחצית מסיעת שס יצביעו לשטרית, הוא ינצח".

14:05
דליה דורנר: "אני רוצה לברך את הנשיא שיבחר מבין שני המועמדים, ומאחלת לו הצלחה רבה. באופן אישי אחזור לשגרת חיי. אני מקבלת את התוצאות ברוח טובה".

14:00
מאיר שטרית: "רובי ריבלין מועמד ראוי, שנינו שמרנו על ניקיון במהלך הקמפיין. אם הוא יבחר – אברך אותו מעומק הלב".

13:50
ההצבעה בסיבוב השני התחילה בשעה זו.

13:45
גלעד ארדן: "ההצבעה היא בין איש המחנה הלאומי לאדם מרקע אחר".

13:40
דליה איציק: "הסברתי שאני יכולה להיות נשיאה טובה. קיבלתי תוצאה יפה – ללא מפלגה. עשיתי קמפיין נקי. אני רוצה לומר שמאיר שטרית יכול להיות נשיא טוב, ואני קוראת לתומכי להצביע לשטרית".

13:27
עופר שלח: "אין החלטה בסיעה ולא תהיה כזו בסיבוב השני. אני לא מתכוון לחשוף למי הצבעתי".

13:21
סחף לכיוונו של מאיר שטרית: המועמדת המפסידה דליה איציק נועדה עם שטרית והבטיחה לפעול למענו. ח"כ חיליק בר (העבודה) מעריך שרוב חברי מפלגתו יצביעו לשטרית. שטבון: "לפיד הורה להצביע לשטרית כדי להביס את נתניהו".

13:05
זהבה גלאון: "5 מחברי מרצ הצביעו דורנר ואחד (אילן גילאון) לריבלין. בסיבוב הבא יעברו 5 הקולות לשיטרית. השקפת עולמו מתאימה לנו ביותר".

12:54
תוצאות הסיבוב הראשון:
רובי ריבלין – 44, מאיר שטרית -31, דליה איציק – 28, דליה דורנר – 13, דן שכטמן -1. קולות פסולים: 2.
המשמעות: ריבלין ושטרית העפילו לסיבוב השני.

12:40
יעקב ריבלין מ'בקהילה' בטוויטר: עיצומה של ספירה בכנסת. ריבלין מוביל בהפרש גדול. אם שטרית יעלה לסיבוב השני – החרדים עוברים כבלוק אחד לריבלין".

12:35
חברת הכנסת זהבה גלאון לערוץ 10: "להערכתי המועמדת הנבחרת מטעם חברי המפלגה, דליה דורנר, לא תעלה לסיבוב השני… יש באזז לכיוונים אחרים. שמעתי שחלק מחברי ש"ס הצביע לשטרית". גלאון הסבירה כי לא הצביעה לריבלין בשל ההבדל בהשקפת העולם המדינית, וקבעה כי אם יעלה לסיבוב השני בהצבעה – יצביעו חברי מפלגתה למאיר שטרית.

12:30
מאיר שטרית: "אם אעפיל לסיבוב השני מול ריבלין, אתמודד עד הסוף. יש לי סיכוי טוב לנצח אותו".

12:18
הצבעת חברי הכנסת הסתיימה, כעת מתחילים לספור את הקולות.

11:50
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצביע כעת. למי? באופן רשמי לרובי ריבלין, באופן מעשי? הפרשנים מעריכים שהוא הצביע דווקא עבור שטרית.

11:45
ישראל אייכלר התראיין לערוץ 2 ושיגר רמז עבה במיוחד על הצבעתו: "אני מאוד מעריך ואוהב את רובי ריבלין, אבל הסברתי לו שאין טעם לתמוך בנשיא שהוא נציג השלטון. יש ממשלה, עירייה, בתי משפט ועוד, למה צריך גם נשיא המזוהה עם השלטון?! צריך נשיא שיהווה קונטרה לשלטון".

11:35
רל"ש של רובי ריבלין, רבקה רביץ לערוץ 2: "החרדים יתמכו בריבלין. גם בסיבוב הקודם הרבנים הביעו בו תמיכה. נתניהו? אני בטוחה שגם הוא יצביע לריבלין".

11:25
אורי אריאל: "הצבעתי לריבלין, לדעתי הוא ינצח"

11:15
רינה מצליח חושפת: ראש הממשלה אמר באוזני מקורביו: "הכי נוח לי יהיה לעבוד מול מאיר שטרית בבית הנשיא".

11:10
יו"ר שס, אריה דרעי, לערוץ 2: "אני לא מעוניין לחשוף את הצבעתי. מועצת החכמים נתנה חופש הצבעה לכולם. נשיאה אישה? אין לנו שום בעיה עם זה".

11:08
ח"כ יחימוביץ' על הליך הבחירות: "נראה כאילו מישהו ניקה את הזוהמה עם צינור כיבוי אש. אני תומכת ברובי ריבלין, אני מלווה אותו 7 שנים וידיו נקיות".

11:05
צחי הנגבי לערוץ 2: "ראש הממשלה יצביע לרובי ריבלין, הוא אמר לי את זה בוודאות". באשר למערכת הבחירות וההכפשות שנילוו אליה אמר הנגבי: "הדבר מחייב חשיבה מחודשת על איך שצריך להתנהל כל ההליך".

11:00
יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, פותח בשעה זו את ישיבת הכנסת של הבחירות לנשיאות. אדלשטיין מקריא את שמות המועמדים, מספר על הפרוצדורה שליוותה את הגשת המועמדות, ומכריז על צוות הקלפי בבחירות: ח"כ יצחק כהן (שס) – יו"ר וועדת הקלפי.

10:55
ח"כ ליעזר מוזס ל'קוקר': "עדיין לא קיבלתי הוראה מהאדמו"ר מויז'ניץ במי לתמוך. אני ממתין לסיום החתונה של ויז'ניץ בארצות הברית"

10:50
המועמד לשעבר ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, הגיע בשעה זו לכנסת.

10:40
סיעת דגל התורה מתכנסת כעת בחדרו של ח"כ יעקב אשר כדי לקבל החלטה סופית על זהות המועמד בו יתמכו

10:30
אלי ישי ל'קוקר': "רוב חברי הכנסת של שס יצביעו לריבלין, להערכתי הוא ינצח. ההבטחה של מרן הרב עובדיה לריבלין – קיימת ועומדת".

10:20
ח"כ מאיר שטרית, שמועמד לנשיאות המדינה, אמר כי "אם אני מגיע לסיבוב שני, אני מעריך שבמקרה זה הסיכוי לנצח הוא טוב מאוד". הוא הוסיף: "גזרתי על עצמי במערכה הזו לא לומר לעולם מילה רעה על אף אחד מהמועמדים, ככה אני נהגתי". בהמשך סיפר שטרית על המגעים עם חברי הכנסת בימים האחרונים: "חלקם תומכים, חלקם לא תומכים, חלקם לא אומרים באמת במי הם תומכים. רבים מהח"כים לא רוצים להגיד תכלס וחלקם, אני מניח, יש שאומר א' ועושה ב', גם זה קורה".

10:15
המועמד לנשיאות המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר עם הגיעו למשכן הכנסת לפני זמן קצר: "שיהיה יום טוב לעם ישראל, ושיהיה יום מוצלח לכנסת ישראל ושיהיה יום מוצלח גם לי". קודם לכן, ביציאה מביתו, ציין ריבלין כי זהו "אחד הימים המשמעותיים בחיי. עברתי תחנות רבות ועברתי מבחנים. בלי כל ספק זו תחנה מרכזית וצומת דרכים שבו אני יכול להגיע לסיומה של דרך אחת ולהתחיל בדרך נוספת".

10:00
בגלי צה"ל פירסמו הקלטה בלעדית מאירוע ה'שבע ברכות' של אריה דרעי אמש, בה רומזים ראש הממשלה ורעייתו כי למרות התמיכה הפומבית שהעניק נתניהו לריבלין הוא לא יצביע עבורו. "אני כבר אמרתי במי אני תומך", הכריז ננתניהו באירוע, ואריאל אטיאס ענה: "הוא שאל למי אתה מצביע, לא מי המועמד שלך". בשלב הזה ציינה שרה נתניהו: "אריאל, תמיד היית טוב". ראש הממשלה הוסיף לאחר מכן: "בכל שנותיי לא פגשתי ש"סניק שאינו חכם"

09:45
בכנסת נערכים להליך הבחירות. תמונות:
IMG_5107

IMG_5072

IMG_509210:00

9:30
יעקב אשר ל'קול ברמה': "ההצבעה שלנו לא תהיה אישית למועמד כזה או אחר, שלושת המועמדים ראויים. הצבעתנו תהיה כאקט פוליטי מה טוב לציבור החרדי בתקופה קשה זו. דגל התורה תתכנס הבוקר ב-10:00 להחלטה סופית".

08:30
שכטמן אופטימי: פרופסור דן שכטמן, המועמד לנשיאות המדינה, אמר הבוקר כי לא מעט חברי כנסת אמרו לו "בארבע עיניים" שיצביעו בעדו. "חברי הכנסת חכמים, ויבחרו את מי שראוי להיות נשיא, גם אם אף חבר כנסת לא הצהיר פומבית שהוא תומך בי", הוסיף שכטמן.

01:00
דליה איציק הגיעה בשעה האחרונה לתפילה בכותל לקראת הבחירות מחר.

ב

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.