שעות של הכרעה • ח"כי 'דגל' בחזון איש 5

מקבלים את ברכת ה'מועצת': חברי הכנסת של 'יהדות התורה' בסבב התייעצויות אחרון לקראת החתימה מחר על כניסה לקואליציה • חברי הכנסת של 'דגל התורה' הסתגרו בחדרו של מרן הגראי"ל שטיינמן לבקש את אישורו לחתימה סופית • החתימה על ההסכם הקואליציוני צפויה מחר בשעות הבוקר לאחר שתינתן הסכמת גדולי התורה

מקבלים את ברכת הרבנים: לקראת החתימה על ההסכם הקואליציוני בין הליכוד ליהדות התורה, נועדו הערב חברי 'דגל התורה', חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב, בליווי מזכ"ל 'דגל התורה' יעקב אשר ויו"ר 'לב לאחים' אליעזר סורוצקין עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן כדי לקבל הסכמתו וללבן סוגיות אחרונות שעדיין נותרו פתוחות.

גורמים ביהדות התורה אומרים היום כי הסוגיות סוכמו בין הצדדים וכי יש הסכמה על כלל הנושאים המהותיים והתקציביים. ומחר בבוקר יחתמו הצדדים על כניסה לקואליציה.

ח"כ יעקב ליצמן נכנס מוקדם יותר אל מעונו של האדמו"ר מויז'ניץ השוהה בימים אלו במעונו בצפת, לעדכנו על המו"מ הקואליציוני ההולך לקראת חתימה סופית.

חברי הכנסת של 'יהדות התורה'. צילום: משה גולדשטיין
חברי הכנסת של 'יהדות התורה'. צילום: משה גולדשטיין

בליכוד, שידרו במהלך היום אדישות לקשיים בשיחות השונות, והסבירו כי מדובר בטקטיקה מוכרת וידועה של השבוע האחרון במשא ומתן. "אנו לא מתרגשים בשלב זה משום דבר ולצערנו, גם עם דברים מהסוג הזה אנחנו נאלצים להתמודד", אמר גורם בכיר בצוות המו"מ של הליכוד.

הבוקר, כאמור, נטשו נציגי השיחות של יהדות התורה את חדר המו"מ טרם סיום הפגישה המיועדת. לטענת גורמים במפלגה, בפגישה הבהירו נציגי הליכוד כי קצבאות הילדים לא יועלו רטרואקטיבית מתחילת השנה הנוכחית, כפי שדרשו החרדים.

F110720OM01

במקום זאת, ההעלאה תהיה תקפה רק מהרגע שבו תאושר בכנסת. לטענת נציגי החרדים, הדבר מנוגד להבטחות שנתן הליכוד בשלב מוקדם יותר. מנגד, נציג הליכוד, חבר הכנסת זאב אלקין, טען במהלך הפגישה כי לא ניתנה הבטחה כזאת.

סיעת הליכוד תציג בפני ראש הממשלה את הסיכומים וסיעת יהדות התורה תפנה למועצת גדולי התורה לפני החתימה הסופית.

החתימה על ההסכם הקואליציוני צפויה מחר בשעות הבוקר לאחר שתינתן הסכמת גדולי התורה. בין הישגיה של יהדות התורה – ביטול הקיצוץ בתקציבי הישיבות שבוצע בממשלה הקודמת, שמירה על הסטטוס קוו והקפאת רפורמת הגיור.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. למה אין תמונות מהביקור של היום …..התמונה שמתפרסמת תמונת ארכיון מלפני הבחירות

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב