שערוריה בצפת: 250 בנות ללא סמינר

סערה חדשה באופק: 250 בנות בית הספר של הרב קפלן בצפת לא החלו הבוקר את שנת הלימודים מחוסר מקום, בית הספר נמצא בצפת ומיועד לזרם האשכנזי אם כי ישנן גם בנית ספרדיות הלומדות שם, בבית הספר לא ידוע על מקרים של אפליה על רקע עדתי וכדו' וכאמור, היום בבוקר לא נפתחו הלימודים בבית הספר מחוסר מקום.

סערה חדשה באופק: 250 בנות בית הספר של הרב קפלן בצפת לא החלו הבוקר את שנת הלימודים מחוסר מקום, בית הספר נמצא בצפת ומיועד לזרם האשכנזי אם כי ישנן גם בנית ספרדיות הלומדות שם, בבית הספר לא ידוע על מקרים של אפליה על רקע עדתי וכדו' וכאמור, היום בבוקר לא נפתחו הלימודים בבית הספר מחוסר מקום.

לתלמידות בית הספר ולהוריהן נמסר כי הלימודים אמורים להתחיל ביום ראשון, אם כי לא ברור האם ביום ראשון ייפתרו כל הבעיות.

חבר מועצת העיר צפת הרב נחמן גלבך ראש המנהל החרדי מסר בתגובה את הדברים הבאים:

"עיריית צפת נמצאת בעיצומה של מהפכת תשתיות חינוכיות במוסדות החינוך החרדיים במגמה שכל תלמיד ותלמידה בצפת ילמדו בכיתה תקנית ומאובזרת.

כחלק מכך נערכו ישיבות מקדימות בעירייה בראשותו של ראש העיר ויו"ר אגף החינוך מר אילן שוחט, והוגשו בקשות למשרד החינוך לתקצוב מענה לכלל מוסדות החינוך ובינהם ביה"ס מעלות הדסה, (ביה"ס של הרב קפלן, ל.א.)

משרד החינוך קיבל את דרישותינו והעביר הרשאות לעשרות מבנים יבילים, ע"מ לממש את ההרשאה יש צורך בהגשת בקשה להיתר בניה ע"י ביה"ס, דבר שלצערי לא נעשה עד כה מסיבות תכנוניות הקשורות לתכנית בנין עיר הרלוונטית באזור ביה"ס.

בשבועות האחרונים העירייה פועלת באינטנסיביות מול משרד הפנים בכדי לתת פתרון זמני למצוקת הכיתות.

בשיחה שקיימתי הבוקר עם מנהל המחוז יחד עם עמיתי סגן ראש העיר הרב נהוראי לחיאני התבשרנו שבקשתנו אושרה באופן חריג ובימים הקרובים ניתן יהיה להתחיל בהקמת המבנים היבילים.

חשוב לציין כי מצוקת כיתות זו קיימת בעוד מספר מוסדות שלמרות זאת פתחו את שנת הלימודים.

אנו תקווה כי הפתרון יתן מענה לבנות בית הספר באופן זמני, וכולנו מצפים שבקרוב נראה את תנופת מבני הקבע בעיר".

בנוסף לכך עשרות רבות של משפחות תלמידות בית הספר מאור חיים קיבלו מכתב בתחילת השבוע האחרון מטעם וועד הורי בית הספר בו נאמר כי שנת הלימודים לא תיפתח כמתוכנן.

לדבריהם, בית הספר שהוקם בשנת תשנ"ג, לפני כ-23 שנה עדיין נמצא באותן 6 דירות מגורים בהן הוא התחיל, עקב כך הוחלט ע"י וועד ההורים, לדרוש מבית הספר להשבית את תחילת הלימודים עד אשר יגיעו ראש העיר וחברי העירייה להסכם ברור לגבי המשך בינוי המוסד שתקוע זה תקופה ארוכה בגלל בירוקרטיות שונות.

"מדובר במאות תלמידות שיושבות זה שנים במספר דירות שכורות בבנין מגורים" מספר אחד מהורי התלמידות ל'צפת בתנופה. "בית הספר מאו"ח הוא אחד המוסדות הוותיקים בצפת. בשעה שמוסדות חדשים שנפתחו בחמש השנים האחרונות זוכים לבנינים חדשים, ולבנייה פורחת".

ל'צפת בתנופה' נודע, כי חבר המועצה הרב נחמן גלבך, פנה בדחיפות למשרד החינוך, לשר החינוך ולסגנו, ויידע אותם במצב. ואלו העבירו אליו את כל הסמכויות לאשר את המשך הבנייה של בית הספר ללא עוררין. מרגע שהתחייב גלבך לקדם באופן אישי את הבנייה, הודיעו וועד ההורים על ביטול השביתה, והלימודים בבית הספר החלו כמתוכנן מראש.

'צפת בתנופה' תמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות.

http://www.zfatbetnufa.co.il/page/247

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.