מאות כסאות גלגלים של 'יד שרה' מעוכבים בנמל אשדוד

שביתת עובדי נמל אשדוד מונעת את שחרורם של מאות כיסאות גלגלים של יד שרה המיועדים לחולים המבקשים להשתחרר מבתי החולים ולחוג את פסח עם בני משפחותיהם. המכולה היתה מיועדת להגיע למחסן הראשי של יד שרה היום (ב) ולסניפי יד שרה ברחבי הארץ לקראת סוף השבוע, מועד השיא של ההשאלות. הנהלת יד שרה פנתה לועד העובדים, אך טרם נענתה. "אנחנו מקווים שועד העובדים יאפשר את שחרור כיסאות הגלגלים עוד היום כדי שלא יהיה חולה שלא יוכל להשתחרר הביתה".

בימים האחרונים המחסן המרכזי של יד שרה העביר לסניפים כמות מכשירים רפואיים הגדולה פי שלושה מבתקופה רגילה. הפריט המבוקש ביותר בערב פסח בכל שנה ושנה, הוא כיסא גלגלים. ל- 104 סניפי יד שרה יעברו עד ערב החג 4,000 כיסאות גלגלים והליכונים, מאות בלוני חמצן ומאות מכשירים נוספים. שווי המכשירים המושאלים: מאות-אלפי שקלים שהתקבלו מתרומות.

"בפסח במיוחד, בני המשפחה משתדלים להיות ביחד בבית. אנשים מביאים את קרובי המשפחה מבתי אבות, וחולים ויולדות שיכולים לצאת מבית החולים נעזרים בציוד הרפואי", אומר הרב משה כהן, מנהל השירותים והסניפים. "מטרתנו, כמו בכל ימות השנה, היא לאפשר לאנשים עם קשיים תפקודיים להיות בבית.

גם מחלקת "אשפוז בית" נערכת לחג ורכשה כמות גדולה של מיטות בית חולים ומנופים על מנת לאפשר שחרור של חולים הזקוקים להמשיך את תהליך ההחלמה בבית. ההערכה היא שעד החג ישאילו המתנדבים כ-20,000 פריטי ציוד רפואי בסניפי יד שרה ברחבי הארץ.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.