שערוריה: שכר מזכירי הקלפיות בירושלים מוקפא

בעיריית ירושלים ובמשרד הפנים מתנערים מאחריות ושולחים את העובדים זה אל זה. יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב: "האוצר לא תקצב נכונה את העלויות ומבקש לקצץ משכר המזכירים, ישנה התחייבות של המדינה לעובדים ויש לקיימה"

 

שכרם של מאות אנשים אשר עבדו כמזכירי קלפי בבחירות לעיריית ירושלים בסיבוב השני תלוי בערפל זאת למרוצ כי כאשר התברר שיתקיים סיבוב שני בבירה הודיעו להם שהם מחויבים להתייצב ויקבלו בדיוק את אותו שכר ואף הדברים מתועדים בכתב, אך לאחר עבודתם גילו כי השכר על היום השני יהיה נמוך בכמה מאות שקלים לעומת הסיבוב הראשון.

 

בפניות אשר הגיעו אל לשכת ח"כ מקלב מתברר כי העובדים אכן פנו לגופים הרלוונטים אך למרבה הצער האחראי על הבחירות בעיריית ירושלים ואחראי על הבחירות המקומיות במשרד הפנים מתנערים מאחריות ושולחים אותם זה אל זה.

 

בעקבות כך פנה יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב בשאילתא לשר הפנים וכתב, מפניות שהגיעו ללשכתי עולה ששכר המזכירים בסיבוב-השני קוצץ ב-%25 ,כל זאת למרות שבראיונות ובהדרכות המוקדמות נאמר למועמדים ע"י נציגי משרד הפנים והעיריה, שעליהם להתחייב לשמש כמזכירים גם בסיבוב-השני ושהשכר יהיה זהה לשכר שישולם בסיבוב הראשון.

 

פנייתו מציין עוד מקלב כי כך גם בחוזר המפקחת על הבחירות במשרד הפנים בעניין "תהליך איתור, מיון והכשרת מזכירי קלפי" נכתב ששכר המזכירים באוקטובר 2018 יעמוד על 1970( ₪ ברוטו(, ואין כל התייחסות לכך שבסיבוב השני השכר יהיה שונה )סעיף 3.4 שכותרתו "תנאי העסקת מזכירי קלפי"(. בנוסף מציין מקלב עד כה לא שולם שכר המזכירים שעבדו בסיבוב השני. אבקש לדעת דוע קוצץ שכר המזכירים, בניגוד להתחייבויות, ומדוע עד כה, לא שולם שכר המזכירים שעבדו בסיבוב השני, בניגוד לחוק הגנת השכר?

 

ח"כ אורי מקלב הסביר אמש כי הבעיה העיקרית נאוצה בפקידי משרד האוצר אשר אינם תקצבו כראוי את הנושא, וכעת מבקשים לקצץ את שכרם של מזכירי הקלפי בניגוד להבטחות, מוצא שפתך תשמור ישנה פה התחייבות של המדינה לעובדים, יש כאן הלנת שכר ממשי, זמן התשלום הוא מידי מדוע כעת אנחנו כמעט חודש לאחר הבחירות ולא ידוע התשלום, זה סיבוב על חשבונם של מזכירי הקלפי, צריכה להיות פה תשובה ברורה לכל העובדים.

 

עורך הדין ערן גולן מומחה בדיני עבודה מחזק את דברי ח"כ אורי מקלב ומסביר כי בניגוד לשכר עבודה רגיל כאן מדובר בעובדים יומיים כך שמועד התשלום אמור להיות מהיר יותר כפי נעשה עם חברי ועדות הקלפי שם שולם השכר בפרק זמן קצר תוך מספר ימים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.