שערוריה: "תגידי שקוראים לך גלינה ותעבדי בשבת" • האזינו

תושבת הדרום שביקשה לעבוד בסופי שבוע במרפאת 'טרם' קיבלה מגורמים במקום המלצה לשקר באשר למוצאה – כך שתוכל לעבוד גם בשבתות וחגים. 'טרם' בתגובה: "המקרה אינו משקף את מדיניות הרשת"

תשקרי בשביל לעבור על החוק: תושבת הדרום שביקשה להשלים הכנסה בסופי שבוע באמצעות עבודה במרפאת 'טרם' הקרובה למקום מגוריה, לא ציפתה לקבל את התשובה הבאה.

גורמים במרפאה הציעו לה לשקר באשר למוצאה, זאת כדי שיתאפשר להם להעסיק אותה באופן "חוקי". האזינו

(באדיבות רשת)

ברשת קיימת מדיניות של העסקת פקידים שאינם יהודים בשבתות ובחגים, זאת בהתאם לחוק שעות עבודה ומנוחה שקובע כי עבור עובד יהודי תכלול המנוחה השבועית את יום שבת. סעיף 9 לחוק שעות עבודה ומנוחה קובע כי העסקת עובד בימי המנוחה השבועית הינה אסורה, כל עוד היא לא הותרה לפי סעיף 12 לחוק. סעיף זה מאפשר התרת העסקת עובד ביום המנוחה, בהתאם להיתר מיוחד.

בשל המחסום האמור הציעו הגורמים לעובדת שפנתה אליהם לשקר באשר למוצאה. "את תוכלי להגיד אם שואלים אותך שקוראים לך גלינה, תחשבי על זה אם את רוצה את זה….זו החלטה שלך ואני אגיד לך את האמת יש איזה קושי: שתי הפקידות שנמצאות כאן בסופי שבוע הן רוסיות ואי אפשר להתבלבל גם מבחינת מבטא, המראה והכל", אמרה הנציגה לעובדת.

מרשת 'טרם' נמסר בתגובה: "רשת 'טרם' מעסיקה עובדים ללא כל הבדל דת, גזע ומין. עובדי מנהל יהודים אינם מועסקים בשבתות, ומתבצעת בקרה בנושא. המקרה המתואר אינו מוכר לנו, ובמידה שאכן אירע, הוא אינו משקף כלל את מדיניות הרשת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.