שערורייה: אימה וחשיכה במקווה הטהרה

בשל שריפה שפרצה במקווה הטהרה לנשים בשכונת גבעת שאול, נאלצות הנשים המגיעות למקום לטבול בחשיכה ובתנאים קשים. אחת הנשים ל'קוקר': "יש תחושה של אימה, נשים בוכות מרוב פחד". יו"ר המועצה הדתית ל'קוקר': "דואגים לשפץ בהקדם את המקווה". {גבעת שאול}

שערורייה בגבעת שאול: בשל שריפה שפרצה במקווה הטהרה לנשים בשכונת גבעת שאול, נאלצות הנשים המגיעות למקום לטבול בחשיכה ובתנאים קשים. .

ל'קוקר' נודע כי לאחר השריפה במתחם,  בורות המקווה נפסלו לשימוש, אולם כעבור ימים ספורים הכשירו אנשי המועצה הדתית את אחד הבורות לטובת ציבור הנשים המתגוררת באיזור גבעת שאול –  קריית משה.

למרות שכבר עבר חודש מאז השריפה, טוענות מספר נשים ל'קוקר' כי המקווה השרוף לא שופץ, והמתחם סובל מתנאים קשים.

במהלך השבוע הנשים מעדיפות לטבול בשכונות חלופיות, כגון בית וגן, או הר נוף, אך בשבת, המרחק הוא רב והנשים נאלצות בלת ברירה לטבול בחשיכה ובתנאים קשים.

אחת הנשים מספרת ל'קוקר' על זעקתן של נשות השכונה שחוות טראומה מידי שבת, "בשבת נכנסו הטובלות למתחם השרוף,המקום היה חשוך והם פרצו בבכי", היא משחזרת, "יש שם תנאים של מעברה", מתארת בכאב ג, אחת מנשות השכונה.

ומה מגיבים במועצה הדתית בירושלים? יו"ר המועצה הדתית  יהושע ישי, אומר בתגובה ל'קוקר' כי המועצה פעלה מיד לאחר השריפה להכשיר בור טבילה עבור ציבור הנשים , אנו פועלים לשיפוץ בהקדם הקרוב של מקווה הטהרה למען תושבי השכונה".

 

כך או אחרת, עד שהמועצה הדתית תסיים את עבודת השיפוץ במקווה הטהרה, הנשים באיזור גבעת שאול – קריית משה, תאלצנה לסבול בחשיכה.   .

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.