שערורייה: הדו"ח על הנחת תפילין בירושלים – לא בוטל

גורמים משפטיים בעיריית ירושלים מבהירים בשיחה לאקטואליק כי אין סמכות לראש העיר לבטל את הדו"ח. לעת עתה, הדוח לא בוטל

פרסום ראשון באקטואליק: הדוח על הנחת תפילין שהובטח שיובטל – לא בוטל. גורמים משפטיים בעיריית ירושלים מבהירים בשיחה לאקטואליק כי אין סמכות לראש העיר לבטל את הדו"ח. לעת עתה, הדוח לא בוטל.

וזה כבר, תגובת בעל הדוכן – צפו (צילום: נהוראי שבת)

מעל 4 שנים עומד שליח חב"ד ליד התחנה המרכזית בירושלים, ומניח תפילין לעוברים ושבים. בשישי, פקח עיריית ירושלים הורה לקפל את הדוכן, ואף נתן דו"ח על סך 475 ש"ח בגין הקמת הדוכן שפועל לקירוב יהודים.

השליח הוא חסיד חב"ד דוב בער כהן, שמגיע כל בוקר בכדי להניח תפילין לאנשים שעוברים ליד התחנה המרכזית. הפקח דודי אמסלם, הגיע הבוקר למקום ונתן לן דו"ח על סך 475 שח. לדבריו, את ההוראה הוא קיבל מגבוה. בעקבות הזעם הציבורי , עיריית ירושלים הודיעה כי הדוח יבוטל כפי שנהגה בעבר עיריית הרצליה.

בעקבות הפרסום באקטואליק וביתר כלי התקשורת ראש העיר הודיע על ביטול הדו"ח. "עיריית ירושלים רואה בהערכה את פעילות תנועת חב״ד בעיר וברחבי הארץ, במטרה לאהבת ישראל וקירוב לבבות", מסר ראש העיר. "לעירייה שיתוף פעולה מצויין עם נציגי חב״ד ופעיליה ויש לציין כי אנשי חב״ד נוהגים באופן כללי לקבלת ההיתרים הנדרשים בחוק לצורך הצבת מתקנים ודוכנים ברחוב".

ראש העיר ציין: "במקרה זה מדובר בתלונות שהגיעו לפיקוח העירוני על הצבת דוכן ללא הסדרה כחוק. לצערינו למרות בקשות העירייה וההתראות מראש, סירב בעל הדוכן לבצע את הנדרש ממנו לקבלת ההיתר החוקי ואף הרחיב את הדוכן בסככה ושלטים ללא אישור".

בעירייה טענו כי: "לבקשת ראש העיר ניר ברקת ובתיאום עם התובע העירוני יובהר למפעיל הדוכן כי הקנס שניתן לו יבוטל ובעל הדוכן יתבקש להסדיר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.