ההצגה הכי טובה בעיר: ראש הממשלה מעיד בועדת הכלכלה על מתווה הגז (שידור חי)

רגע השיא: הבוקר (שלישי), סמוך לשעה 09:30, יתייצב ראש הממשלה ושר הכלכלה בנימין נתניהו בוועדת הכלכלה לקראת אישור מתווה הגז. מחוץ למליאה צפויים להפגין מתנגדי ההסכם, וחלקם אף יוכלו להפנות לנתניהו שאלות – דרך יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל. { מתווה הגז}

לאחר  שנים רבות של עיכובים  ואין ספור הפגנות ודיונים מרתונים, הבוקר (שלישי), סמוך לשעה 09:30, יתייצב ראש הממשלה ושר הכלכלה בנימין נתניהו בוועדת הכלכלה לקראת אישור מתווה הגז.

לאחר מכן  ראש הממשלה, יעקוף את הממונה על ההגבלים באמצעות סעיף 52 השנוי במחלוקת. נתניהו  יצטרך להסביר על טובת ההסכם עם חברות הגז ותועלתו למשק.

הצטרפו לשידור החי מערוץ הכנסת

מחוץ למליאה צפויים להפגין מתנגדי ההסכם, וחלקם אף יוכלו להפנות לנתניהו שאלות – דרך יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל.

על הבוקר, 05:00, הפגינו פעילים של ארגון "מגמה ירוקה" מול בית ראש הממשלה בירושלים וקראו: "ביבי, תתעורר, הציבור שווה יותר" ו- "ביבי תריח, מתווה הגז מסריח". כמו כן קראו המפגינים "לעצור את שוד הגז" וכינו את סעיף 52 "עבודה בעיניים".

כבל (המחנה הציוני) פנה אתמול לעוקביו בפייסבוק  ביקש מהם לנסח שאלות לנתניהו, וציין כי ייתכן שה"שימוע" לנתניהו יכלול גם את שאלות הגולשים

 

בזמן הדיון מטה מאבק הגז יפגין מחוץ לכנסת: בהפגנה יקראו הפעילים שלא לבצע את המהלך התקדימי. "עדותו של ראש הממשלה ושר הכלכלה נתניהו מביאה לשיא את הפארסה של קידום מתווה הגז", טענו המוחים, "ההפגנה מול הכנסת נועדה להזכיר כי אזרחי ישראל אינם מוכנים לחתום על מתווה ההון-שלטון שמעביר את נכסי ישראל לידי קומץ טייקונים".

 

במטה המאבק טוענים כי הדרך לאישור המתווה מפוקפקת: "לאחר שרגולטורים הודרו מגיבוש המתווה, לאחר שרגולטורים שהתנגדו למתווה הודחו, לאחר שאף שר לא היה מוכן לעמוד מאחורי מתווה מונופול הגז, נתניהו הפך לשר הכלכלה ונאלץ לעקוף בעצמו את הממונה על ההגבלים העסקיים. העדויות של פקידי ממשל בוועדת הכלכלה בשבוע האחרון, לצד חשיפת הספינים של מונופול הגז באשר לחוזים של יצוא למצרים שאינם קיימים, והודעת מצרים כי היא משעה כל יבוא גז מישראל – כל אלו שמטו את הקרקע באופן סופי מתחת לשימוש השקרי בסעיף 52 לעקיפת הממונה להגבלים עסקיים לצורך העברת מתווה מונופול הגז ההרסני".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.