"שפיכות דמים רק תגביר את הטרור"(וידאו)

האנשים שהנהיגו את הצבא ומערכת הביטחון בעבר חולקים עצות לצמרת המדינה ומזהירים מאלימות נוספת: "שפיכות דמים רק מגבירה את הטרור" {שיח גנרלים}

בעקבות גל הטרור הנוכחי  האנשים שהנהיגו את הצבא ומערכת הביטחון חולקים עצות לצמרת המדינה וגם מזהירים מתגובות: "שפיכות דמים רק מגבירה את הטרור"

בכירי מערכת הביטחון דיברו במפגש שנערך לרגל ציון 409 חללי צה"ל הדרוזים ביוזמת תא"ל במיל' אמל אסעד, לקראת אירוע עמותת "בשביל הבנים" שיתקיים בסוף החודש.

הרמטכ"לים לשעבר גבי אשכנזי, דן חלוץ ובני גנץ – יחד עם ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין – נפגשו  אתמול (שישי) ודנו במצב הביטחוני. הבכירים הסכימו כי הצמרת המדינית צריכה לפעול להרגעה לצד צעדי בלימה בשטח – והזהירו מהסלמה נוספת. גם סביב התנועה האסלאמית הייתה תמימות דעים: "צריך להוציא את ההסתה שלהם מחוץ לחוק".

"המציאות היא שיש גל של טרור, היה כזה לפני כשנה ויש אחת לכמה זמן", טוען ראש השב"כ לשעבר דיסקין. "האם זה יהפוך למה שאנחנו אוהבים לקרוא אינתיפאדה? זה מאוד תלוי מה אנחנו נעשה ומה ההנהגה הפלסטינית תעשה. אני חושב שפה צריך הרבה שיקול דעת. לא להתלהם, לא לאפשר לטרור להצליח בשום מקום. זה לא קל עם הטרור של הבודדים אבל התפרצויות כאלה הן לא תופעה חדשה – היו תקופות הרבה יותר קשות מהתקופה הנוכחית".

 

 

 

 

ראש השב"כ לשעבר אמנם קרא לאזרחים לשאת נשק ולהיערך, אך קרא לזהירות ולמניעת שפיכת דמים מיותרת: "הדבר שהכי גורם להידרדרות הכי מהירה הוא שאזרחים מתחילים להיהרג ואז מתחיל מעגל הנקם". דיסקין הזכיר כי בשל יחס ההרוגים, שעמד בשלב מסויים על 15 הרוגים פלסטינים על כל הרוג ישראלי, הוביל בין השאר להתמשכות האינתיפאדה השנייה לשנים רבות של מתיחות.

 

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ אמר כי האזרחים צריכים להפגין עירנות כפי שהיה במבצע צוק איתן – "למלא הוראות כמו שעפים טילים. הציבור הוא חלק מהמאבק גם אם הוא דרוך ומודאג – שיפעלו בשיקול דעת ולא ישלפו אקדחים ויהרגו סתם אנשים. צריך לצנן את האווירה, מנהיגים משני הצדדים. מהצד שלנו אני רואה שמנסים להרגיע". גנץ קרא לציבור להימנע מהיסטריה והדגיש כי עיקר הבלימה תלויה במנהיגים.

 

צפו – באדיבות רשת

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.